Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha egy robot a kutya?

Miért jó, ha egy robot a kutya?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm kutyájáról van szó. Úgy nevelte, hogyha pl eldobja neki a labdát, csak parancsszóra mehet érte, akkor ehet a kutya, amikor ő megparancsolja neki, ha sétáltatja, akkor úgy megy mellette, ahogy az be van neki tanítva. Gazdi mellett, nem nézeget semerre, nem áll meg szaglászni, stb.


Miért jó ez? A másik barátnőm kutyája sokkal szimpatikusabb, nem egy ilyen robot... Nem kell ráparancsolni, hogy ehet, mégis a barátnőm a falkavezér. Sokkal boldogabb kutya, mint a másik..

Azért tettem fel a kérdésem, mert múltkor elkísértem robot-kutyás barátnőmet a parkba, és több kutya is csak parancsszóra mehetett a játékért.. MIÉRT?!?! Miért nem játszhat önfeledten??


2013. febr. 12. 22:21
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
nem nem :) a nagy zöld területen szaglászás pórázon akkor van, ha megyünk valahová, szóval csak séta közben, de minden nap kb 3-4 órát vagyunk póráz nélkül a parkban és a futtatókban. Nem tudom leszarni az embereket,mert ha minden második beszól meg már csoportosan leállnak az utcán sétáló emberek és azt nézik, hogy velem ki hogy veszekszik és beleszólnak, helyeselnek akkor már nagyon felidegesítem magam, főleg amikor látványosan nekem van igazam és mégis mindenki a másiknak ad igazat, na akkor már végképp eldurran az agyam!
2013. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

Én már kifejlesztettem egy szelektív hallást :D

Csomóan mondanak pozitív dolgokat is meg amikor az autóból ki akarnak esni 1-2 ember mert hogy uu ekkora kutya és el van engedve :D

Meg még azon szoktak megrökönyödni páran hogy leül a patkánál :D Vitatkozást meg nem kell felvenni. Volt hogy megkérdeztem hogy " és most jobb lett a napja ettől hogy beszólt?" vagy ha valaki még kulturálatlanul is szólt akkor hogy "most haza mész és erre fogod verni hogy lefüleltél egy bűnözőt?" :D vagy ilyesmiket épp mikor milyen kedvem van... de megállni nem szoktam csak úgy oda böfögök valami választ ha éppen olyanom van, ha meg nem akkor meg úgy csinálok mint ha meg se hallottam volna és megyek tovább

2013. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
Jaaa, így már értem. :) Ez így teljesen érthető. Nekem egy törpe uszkárom van. Tőle nem fél senki, pont ellenkezőleg. Időnként azért kell lábhoz hívnom, mert mindenki tutujgatni akarja, meg etetni.... Ő meg még nem rég került hozzám, így azt még nem tanultuk meg, hogy ilyenkor ne menjen oda, csak ha engedem (bár őszintén ezt még nem is tudom hogy kell, majd mindjárt fel is teszek egy kérdést) és még a megfelelő kötődés sem alakult ki, ezért ilyenkor láb mellett jön és folyamatosan kontrollálni kell, hogy nem menjen oda a csalogatásra.
2013. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Engem a beszólogatás azért idegesít,mert rosszul esik, hogy a kutyámat "bántják".Pedig egy édes pofa és barátságos a végletekig. Az emberek rosszindulatúsága zavar, mert ha sétálunk és jön egy idegbeteg kutya aki ugat,tombol akkor mindenki ránk néz azzal a tipikus kifejezéssel, hogy "milyen kuytád van, gyilkos, ki mered hozni az utcára szájkosár nélkül stb" és meglepődnek, hogy hoppá ez a kutya csak sétál nem is ő ugat, ránéznek a másik kutyára és az arcuk megváltozik " jah csak egy xy fajta, akkor nincs gond menjünk tovább". És a másik kutya egyetlen embertől sem kap lenéző,utálkozó pillantásokat és látom a másik gazdán a büszkeséget, hogy milyen bátor kis kutyája van neki. Dühítő a végtelen butaságuk.
2013. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Diesel, ha az üllői környékén szoktál sétálni, akkor én sztem tudom ki vagy :) Anyukádnak nincs egy francia bulldogja? :)
2013. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Az üllői elég hosszú a 300felé lakom :D Anyunak pincsije van ^^
2013. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Én direkt nem csak akkor viszem magammal a kutyát, amikor kifejezetten miatta sétálunk, mert fontosnak tartom, hogy olyan szituációkban is velem legyen, amikor az időt nem kifejezetten miatta töltjük együtt. Pl. Én direkt tanítottam meg egy büfében, kávézóban rendesen viselkedni, parkban, strandon, utcán is. Ez nem a séta megúszása, hanem azt próbálom megtanítani, hogy bármilyen szituációban vagyunk, természetesen viselkedjen más emberek, állatok körében. Szóval én hacsak kifejezetten nem tilos, amkor viszem magammal.
2013. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Én is viszem magammal, ha nem tilos. Ezért szoktunk rendszeresen kifejezett városi sétákat csinálni. Csak a kutyák miatt, mert amúgy magam miatt nem igazán vágyom a városba. Azt egy kezemen meg tudom számolni, hogy évente hányszor megyünk fagyizni, vagy ülünk be valami vendéglátó helyre, de akkor jönnek a kutyák is. Nagy tömegrendezvényekre is viszem őket. Karácsonyi vásár, borfesztivál... De ilyen ritkán van, úgyhogy a séták döntő többsége töltés. Viszont ha mégis városozunk, akkor nem lehet őket kiengedni pórázról, mert nem azért megyünk oda, hogy szaglásszanak és oldalba hugyozzák a lámpa oszlopot a sétáló utcán.
2013. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

20-as ,én :)

a jól nevelt kutya egyszerűen sétál ,az ember mellett, a feje lóg , a farka vízszintes ( emberi nyelven , a testbeszéde azt fejezi ki = követem a gazdit ), nem előttem megy ! és tök mindegy hová, mekkora tempóban ! a kutya jön melletem. ha lassan megyek - bóklászunk a kutyának van ideje szimatolni-szaglászni, bokrok alá benézni, kerités túloldalán vicsorgó kutyákra nézni, közelükbe menni,és ennyi ! semmi más! mert én nem engedtem meg!

gyorsabb -séta tempó , a kutya mellettem, kicsit lemaradva ,feje a lábam mellett. persze okos gazdi ,a séták elején olyan tempót megy,hogy az a kutya emésztésére pozitívan hasson,.tehát párszáz méteren belül elintézi a dolgát!! a séta mindíg a kutya pisiltetésével indul ( lakásban tartott ). gyors tempójú séta - intenzív,tüdőkiköpős sétáknál a nagyobb tempó miatt a kutya remekül elfárad- na ,ha nem lenne akkora amekkora :) de ki bír órákig gyorsan sétálni:) akkor inkább a bicajra szavazok:)

egyszóval a kutya legyen kontroll alatt ,és tudni fogja mikor-hogyan ,mert én ezt így akarom. amikor pedig jön a játék, a kontroll hiánya nem jelenti számára,hogy most mindent lehet!! szerintem a jó nevelésű kutya ,sokkal inkább figyeli gazdáját,és remekül igazodik annak hangulatához,lelkiállapotához ,egyszerűen ,mert kutya ,ez a dolga!

a rossz nevelésű ,kutya akkor is önálló szeretne lenni ,amikor azt nem kellene .( pl: városi séták , kutyafuttató, emberek-gyerekek-kutyák társasága) a nevelés nem elveszi az önállóságot, sokkal inkább megerősíti az önbizalmukat,,ezáltal pedig biztosabbak lévén önmagukban,keresik a gazdi -a vezér társaságát, pillantását, sokszor távolról sok méterről az engedélyét , ami akár egy kézmozdulat, akár egy beleegyező bólintás is lehet. a neveletlen kutyák nem így viselkednek! szerintem.

2013. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!