Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem mernek bejönni a futárok...

Nem mernek bejönni a futárok mert azt hiszik kutya van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

ha hoznak csomagot nem mernek bejönni..

családi ház, az első udvar különálló szóval teljesen elzárt (fallal ajtóval garázsajtóval) a hátsó udvartól

az első udvar TELJESEN BELÁTHATÓ semmilyen bokrunk fánk stb nincs..

a kapunkon van egy kis "rigli" amit beszoktunk zárni hogy ne csapkodja a szél, de ha futár jön akkor mindig kinyitom hogy betudjon jönni..

nincs kutyánk, de mégis mindig arra hivatkoznak hogy nem mernek bejönni..

ilyen esetben mit kell tenni? írjam ki "harapós kutya" helyett , hogy "nincs kutya gyere be" ? vagy mit kéne tenni?


2013. febr. 13. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Et ki ne írd, mert a betörőknek felhívod a figyelmét. Inkább a megrendelésnél hangsúlyozd ki, hogy nincs a házban kutya, bátran bejöhetnek.
2013. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a kapunál csöngőnek kéne lenni,és mikor az szól,akkor ti kiállnátok a nyitott bejárati ajtóba,és ha látja a futár,hogy ott vagy ,akkor már simán befog menni,
2013. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben a futárnak nem dolga bemenni a kerítésen belülre. Ha mégis, akkor joggal hiheti, hogy van kutya, akkor is ha nincs kiírva. Legközelebb jelezzed előre, hogy nincs kutya, nyugodtan menjen be.
2013. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt valóban nem lenne bölcs kiírni, viszont a megrendelésnél hangsúlyozhatod, hogy nincs kutya és kéred, hogy jöjjön be a futár az ajtóig.


vagy a legtisztább egy kaputelefont felszerelni, a futár beszól, te pedig mondod neki, hogy jöjjön be nyugodtan.

2013. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebből iszonyat lustaság jön le. Nem hogy házhoz szállítás, hanem még azt is elvárná hogy a küszöbére letegye.

Azért annyit megmozdulhatnál hogy legalább a kerítésig kimész és átveszed.

Ha futár lennék és abból indulok ki hogy még a kapuig is lusta vagy kijönni, akkor simán feltételezem hogy "a kutya harap" táblát is esetleg lusta voltál kirakni, és bemegyek és a te lustaságod miatt esetleg bokán harap egy németjuhász, hát ezt én sem kockáztatnám meg.

Arról meg nem is beszélve hogy én se akarnák idegen telkekre bemenni, független a kutyáktól.

A másik meg hogy a futár esetleg elvár tőled annyit hogy legalább a kapuig gyere már ki, mert nem akar veled pepecselni, hanem menne tovább.

Ha kocsival vagy motorral van, akkor most azért zárja le a motort és a kocsit hogy fél perc erejéig bemenjen a telekre, majd vissza és kocsi kinyit, motor újraindít?

Ez eléggé benzin és idő pazarlás, ráadásul neki nem kötelessége a ház ajtódig vinni a csomagot, hanem csak a telek határodig.

A pizzafutár csávó is örül neki ha panelből lemegyek és a kapuban átveszem, mert addig se kell otthagynia őrizetlenül a motorját, amiben esetleg másnak a pizzája is ott csücsül.

2013. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

pár dolgot szeretnék tisztázni:

1.rosszul fogalmaztam a kérdést, futárra és postára is vonatkozik a kérdés.

2. a postásnak nem tudom jelezni hogy mi hogyvan mindig más postás van, mire elmagyarázom lecserélődik a postás

3.nagyon sok olyan futár van aki még telefonálni sem

képes, vagy még aznap oda sem ér, vagy mondjuk 5ig van szállítás és este 8kor állít oda..azt pedig nem várhatja el senki hogy egésznap az ajtóban szobrozzak, ezért szeretném ha bejönne csengetni az ajtóhoz..

4.nem azt várom el hogy a küszöbömre tegye, hanem azt hogy becsengessen és bejöjjön fizetni , mert ha drága dolgokat rendelek akkor nem fogom a sok pénzt a kapuban számolgatni..ugyanez vonatkozik a postásra is, nem igazán szeretem ha az utcán elhaladó emberek nézegetik hogy én mennyi pénzt kapok..

2013. febr. 13. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen extra igényeid vannak akkor vagy szereltess fel egy kb 2e forintos rádiós csengőt, vagy olyan 10e körül lehet kapni video-kaputelefont.

Az egyik csak jelez, a másikkal viszont 2 irányú kommunikáció lehetséges, sőt van olyan is amelyikkel gombnyomásra kilehet nyittatni a kaput, tehát betudod engedni.

2013. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre az a megoldás, hogy a megrendeléseknél nyomatékosan közlöd, hogy a küszöbig kéred a szállítást. Ha tudod, hogy melyik futárcég viszi a csomagot, akkor velük is fel lehet venni a kapcsolatot, hogy telefonhívást kérsz érkezés előtt 10 perccel.

A kapura kéne csengő és nem az ajtóra.

A postás sem fog bemenni odáig. Nem teheti meg, birtokháborítást követne el, akárhogy is nézzük. Ha nem szeretnéd, hogy az utcán az emberek nézzék, hogy mennyi pénzt visz neked, akkor egyszerűen nem kell átvenni, hagy értesítőt és másnap a postán átveheted.

2013. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!