Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néz értetlenül a szomszé...

Miért néz értetlenül a szomszédom rám, hogy a kertes házban élő kutyámat kiviszem sétálni?

Figyelt kérdés

Hiszen itt a nagy kert, és még sétálunk is ?! De jó dolga van valakinek !


Ennyire gyöpösek az emberek ?



2013. febr. 13. 12:28
1 2 3
 1/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Mert a régi felfogás szerint "a kertben van helye futni"...azt már elfelejtik, hogy a kutya maximum házat őriz, magában nem játszik, nem fut.

A gazdival való közös séták, játékok, tanítások kellenek nekik...

2013. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Igen, sajnos vidéken főleg, sőt még a fővárosban is sok ennyire idióta, tudatlan, primitív ember él. Nálunk is pont ez a helyzet a szomszédokkal, azzal a különbséggel, hogy itt már azért furcsán néznek rám, mert a kutyák nincsenek kikötve, nincsenek kennelbe zárva egész nap. Az, hogy még pláne a lakásban vannak mindig, mikor itthon vagyok, pedig ott a nagy kert és hogy heti 2-3 alkalommal mindig bebuszozok velük a városba, már sok nekik, ezt képtelenek feldolgozni. :)
2013. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Igen, főleg faluhelyeken, ha a kutya szabadon van a kertben és nem kikötve, urambocsáss még a házba is bemehet, akkor már luxuskörülményeket kap az ebecske.
2013. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem gyp-sek, csak tudatlanok. Azt hiszik, hogy a kutyának csak azért kell kint lennie, hogy wc-zzen, azt pedig a kertben is lehet.

Szerintem ez többek között az oktatási rendszerünk hiányossága. Ezekről a dolgokról tájékoztatni kéne az embereket, mert maguktól nem tudják, és sokan nem elég intelligensek ahhoz, hogy ha egy kutyát vesznek magukhoz, utána járjanak az igényeiknek.

Amíg nem volt kutyám, nyilván nem is foglalkoztam a témával, és én is ezt hittem hogy a kertes házban lakó kutyáknak van a legjobb dolga a világon, mert hát bármikor kint lehetnek. Meg ahol felnőttem ott is mindenhol volt kutya, a sétáltatás meg nem volt módi, ezért így tűnt természetesnek. Még lelkiismeret furdalásom is volt, hogy én önző, lakásba akarok kutyát tartani. Aztán utána olvastam, és gyorsan rájöttem mekkorát tévedek.

Csak nem mindenkinek van annyi agya hogy utána nézzen a dolgoknak.

2013. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
igen, tudatlanok... a másik szomszéd meg arra buzdít, hogy kössem meg, mert el fog szökni, új neki még a hely.... blabla. sőt, ez a szomszéd ma reggel azt állította, hogy a kutya éjjel kint volt az utcán, mert nem látta az udvarban... pedig csak aludt a házában. Sajnos a párom nem szeretné, ha beszoktatnám a lakásba, meg egyébként is nyugtalan bent.
2013. febr. 13. 12:49
 6/24 A kérdező kommentje:
ebbe a kisvárosba nagyon sok kutya van láncon és kennelben. Nem tudom, hány generációnak kell még lecserélődni, hogy ez a nézet változzon.
2013. febr. 13. 12:51
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Na akkor a másik szomszéd még tudatlanabb...

Azért én éjszakára beengedném a kutyust. Akkor úgy is csak alvás van, nem fog rendetlenkedni, a nyugtalanság meg hamar elmúlik. Egy ismerősömhöz nemrég betörtek éjszaka, és valami szerrel bealtatták a kinti kutyáját. EZ még egész szerencsés, de akár mehettek volna méreggel is... Én félteném a kutyust éjszaka egyedül kint.

2013. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is a kutyák a legfontosabbak az egész házban, persze, hogy pont őket nem fogom kidobni a kertbe! Pláne, hogy igénylik az én és a párom társaságát.
2013. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A lepontozó volna szíves megindokolni, hogy miért nem hasznos számára a válasz ?
2013. febr. 13. 13:01
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is lenne egy ilyen szándékom, hogy éjszakára beengedjem. A páromat nem tudom, hogyan győzzem meg róla. Ő határozottan ellene van.
2013. febr. 13. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!