Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondornak mekkora telekterül...

Komondornak mekkora telekterület (kert) kell minimum, ahhoz, hogy jól érezze magát?

Figyelt kérdés

2013. febr. 13. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez annyira "nem lényeges", ha hordod sétálni, rendesen lefárasztod akkor otthon csak pihenni fog vagy nézelődik. A kutya ott érzi jól magát ahol a gazdi van.:) Tehát ha elég mozgást biztosítasz neki akkor szerintem mindegy a kert mérete.
2013. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amit az első írt, az a kutyák 95 %-ára igaz, de a komondorra, kuvaszra és a keleti típusú pásztorkutyákra (káj, kau, moszkvai) nem ez vonatkozik. Nekik szükségük van a nagy területre, amit védhetnek. Nem véletlen van az a jelenség, hogy ha valahol vagy egy ilyen kutyával, egy rövidebb idő is elég, hogy sajátjának érezze, és territoriális viselkedést mutasson.


Konkrét méretet nem tudok írni, de egy átlag méretű udvar nem elég neki, jó nagy terület kell neki.

2013. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagy terület szabad tér kell neki, amit végignézhet, beláthat. A komondor nagyon szereti őrizni a portát, ő ilyen típusú kutya. Nem fog állandóan rohangálni, a nap nagy részét főleg nyáron majd a hűvös fa tövében fogja tölteni, meg amúgy is a legtöbbször éberen heverészik. Viszont ha valamit észlel, azonnal megy és utána néz. Nem csinál feleslegesen semmit, de ha komoly a helyzet akkor a topon van mindenben!
2013. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1300 nm-es telken nem érezné jól magát?


Utolsó! Neked is komondorod van?

2013. febr. 13. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szükséges neki nagy terület, de azért valamennyi kell. A pásztorkutyák közül a komondor a legkevésbé temperamentumos, ők inkább elfekvős kutyák. 300-400nm-es telken szabadon tartható, persze a megfelelő minőségű és mennyiségű sétáltatás kell neki.
2013. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincsen komondorom, csak a szomszédomban van komondor, a fél életét ismerem. A kerítésen sokszor látom mit csinál, el tudom mondani a dolgokat. Van hogy amikor reggel megnézem ott fekszik, és egy pár óra múlva is ugyanott.
2013. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a komondorokat annyira nem ismerem, inkább a keleti pásztorkutyák nevében szoktam nyilatkozni, nekik a nagyon-nagyon esetleg alsó határ az az 1300nm... de akkor már napi sétával.

a komondorokra mondják, hogy eléggé urbanizálódtak, sokkal régebben beszorultak a tanyákra, portákra, mint a keleti fajták. a biztonság kedvéért konzultálj néhány tenyésztővel, ők közelebbi tapasztalattal rendelkeznek.

2013. febr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kellőképpen határozott és következetes gazda kell hozzá, de tény, hogy a komondor mindig is a legjobban kezelhető volt a keleti típusú pásztorkutyák közül. Hiányzik belőle a kuvasz, káj, kau, stb. "agyatlansága", temperamentuma. A jelleme teljesen elüt ezekétől. Rájuk inkább az alvó oroszlán kifejezés érvényes. Míg a többi egygazdás, addig a komondor több embert is kisebb-nagyobb tűréssel elfogad, ezért családi kutyának is alkalmasabb és sokkal könnyebben szocializálható mind emberrel, mind kutyával, mint hasonszőrű fajtársai.
2013. febr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek a többiekkel a komondor jellemzését illetően, szüleimnek is van, és igaz, sajnos nem kifejezetten nagy udvarban tartják, de ennek ellenére remek kutya. Persze nem az ideális életkörülményei vannak biztosítva, én így nem vállaltam volna be. Egyébként egy bújós mackó, a miénk nagyon embercentrikus, bújik, kedveskedik, játszik. Ha lenne egy nagy területem, biztos, hogy szívesen tartanék, talán ezt a fajtát a legszívesebben.
2013. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkora amin el tudok aludni. Jó meleg, és puhaa... ^.^
2013. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!