Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a dominancia...

Bozsow kérdése:

Hogy oldjam meg a dominancia problémát otthon? (11hónapos staffiról van szó)

Figyelt kérdés
A mostani helyzet: kapun/lépcsőn én megyek fel először,de csak akkor ,ha megfogom a nyakörvet/póráz.(Ösztönből ő menne előre).Javasolták ,ha enni adok neki akkor a kajájára rakjak egy fóliát és arra nekem egy kis kaját magamnak és megeszem előtte. Ezt is szoktam csinálni ekkor nem kér kaját, néha nyüszít kicsit, de végül lefekszik lehajtja a fejét a lábára és vár a sorára. Sétáltatásnál vannak szerintem a legnagyobb gondjaink. Próbáltam a "magyar kutyadoki"-s megoldást ,hogy amikor a kutya épp leakar hagyni akkor hirtelen megfordulok. Nem igazán segített eddig, csak a kutyát zavarta össze. Próbáltam azt ahogy Cesar Millan mutatta.. ezzel sem érzek változást ugyan úgy húz.. annyi ,hogy így a séta végére be van durranva mind2 karom. Ahogy figyeltem séta közbe nem ideges,nem feszült,de amint meglát egy kutyát akár szabadon akár kerítés mögött.. akkor nem bírni vele. Próbáltam "tiltani" , szóval semmit nem értem,ha kicsit megcsíptem akkor néha oda fordult hozzám ,de utána ismét a kutyára figyelt, javasolták,hogy húzzam meg a pórázt erre semmit nem reagált. Nem tudom mit tehetnék ez ügyben. Próbáltam leültetni úgy ,hogy mögötte van egy kutya, teljes kudarc volt.
2013. febr. 13. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon fontos lenne egy 11 hónapos staffinál a megfelelő szocializáció, hogy megtanulja a helyes viselkedést idegen kutyákkal (nemtől, mérettől, kortól függetlenül) és emberekkel szemben.

Nem jó úgy leélni egy kutyaéletet, hogy nem lehet elengedni sehol ahol más kutya is előfordulhat, mert félő, hogy bunyó, sérülés lesz belőle.

Ha úgy érzed, hogy ehhez nem vagy elég tapasztalt egymagadban akkor célszerű egy kutyaiskolába eljárni, mondjuk én személy szerint minden kutya esetében híve vagyok a kutyasulinak, hiszen ahogy az idézet is mondja:

"A kutyakiképzés nem kötelesség, hanem jó modor kérdése."


A kajás dominanciagyakorlat jó, de önmagában nem elég, szerintem ennek minden egyes pontját tartsd be:

[link]


A sétához pedig javasolnám, hogy vágj zsebre egy fél literes kiürült műanyag petpalackot amibe beledobsz két-három kavicsot. Amikor kezd befeszülni amint meglát egy másik kutyát akkor egy határozott mozdulattal rázd meg a közelében. Még nem sűrűn láttam kutyát akit ezzel ne sikerülne kizökkenteni.


Hja, és séta közben pedig én sosem alkalmaztam a hátraarcos módszert, hanem egyszerűen megálltam és addig egy tapodtat sem engedtem amíg vissza nem lépett a kutya, hogy ellazuljon a póráz. Cirka 1 hét alatt megtanulta, hogy kell szépen pórázon haladni, akár lassan akár futásban diktálom a tempót.

2013. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyit mozog szabadon? Mennyit fárasztod le szellemileg és fizikailag is naponta? Mennyit viszed más kutyák közé? Ha csak pórázos séták vannak, nincs kellő mozgási lehetősége naponta, nem fárad le szellemileg, nem vezetheti le ösztön szinten az energiáit, akkor ne csodálkozz, hogy nem bírsz vele! Így frusztrált, ideges lesz, nem fog rád figyelni. A fordulós módszer a leghatékonyabb a póráz fegyelemre, de ha nem vezetheti le minden nap megfelelően az energiáit, semmit sem ér persze ez sem. A tudatos életmód sokszor a kulcsa a problémáknak.

Nagyon ajánlanám, hogy keress egy jó kutyasulit, ahol segítenek helyre rakni a kapcsolatotokat.

2013. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Üdv! Több száz négyzetméteres kert van neki, amit ki is használ. Télen sétálni szoktunk napi 1-2 alkalommal. Amint jobb idő lesz szeretnék vele futni is. Szoktunk pórázos és szabad sétákat is tenni.
2013. febr. 18. 09:23
 4/6 sippara ***** válasza:

Mi a frásznak neked amstaff, de őszintén? Hogy legyen mit nézni a kertben? Mi az, hogy télen napi 1-2 alkalommal sétáltok??? Télen-nyáron napi 3-4 alkalommal kéne sétálnotok, más kutyákkal találkozni, emberek közé menni. Nem dominancia problémáitok vannak, inkább egy energiabomba, nagyrészt még kölyök kutyád, akivel b@szol a szükségleteinek megfelelően foglalkozni. Amíg ez így van, addig nincs miről beszélni, ugyanis egy nem létező falkának (márpedig rendszeres közös akciók nélkül nincs falka) vezére sincs. Mozgás, mozgás, mozgás, szocializáció. Aztán lehet elkezdeni nevelni, bár ha "saját kútfőből" ezt sikerült elérni nála, akkor lehet, hogy nem ártana egy suli.


Ne haragudj, nem ellened beszélek, de gondolj már bele: Te mennyit mozognál egy akárhányezer négyzetméteres szobában, ha egész életedben oda lennél bezárva?

2013. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valaki kirakta az útszélére, és én mint csúnya,rossz bácsi befogadtam. Egyébként szerinted kinek van annyi ideje ,hogy 4x-5x naponta kimenjen sétálni a kutyájával? ha 4 alkalomról van csak szó az máris 8óra... kíváncsi lennék TE sétálsz-e 8órát a kutyáddal.. Egyébként kutyák közé vinném, de mint írtam "megboldondul" olyankor és csak a másik kutyára figyel, ezért is kértem tanácsot. Emberek között van mindig, azokkal nincs baja, nem bánt senkit és nagyon türelmes.
2013. febr. 22. 13:42
 6/6 sippara ***** válasza:
Reggel egy óra, délután másfél-két óra, este két óra. Nem mártírkodni kell, mások munka, gyerek, háztartás mellett csinálják, mégis sikerül. Kutyákhoz szoktatni pedig csak úgy tudod, ha naponta viszed kutyák közé. Ha nagyon nem tudsz vele mit kezdeni, suli.
2013. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!