Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik olyankor, ha egy...

Mi történik olyankor, ha egy kutyát nem éhgyomorra altatnak?

Figyelt kérdés

ez teljesen elméleti kérdés, nem volt ilyenben tapasztalatom, nem is lesz, csak kíváncsiságból kérdem, hogy mi történne akkor, hogyha mondjuk egy kutya pl reggel eszik, délután altatják, vagy extrémebb esetben, ha mondjuk altatás előtt 1-2 órával eszik, és a gazdi "elfelejti" tájékoztatni az orvost.


Illetve, olyankor mi van, ha teszem azt, megvacsorázik a kutya, jól bekajál, tele a pocak, és mondjuk figyelmetlenség miatt kiszalad az úttestre, elüti egy kocsi, és vinni kel orvoshoz, aki pl megműti. akkor altatni kell nem? de előtte evett a kutya. vagy ilyen esetben csak bódítanak?


2013. febr. 13. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában nem történik semmi, azért szokták javasolni, hogy ne kapjon enni a kutya, hogy nehogy visszahányja és megfulladjon a saját hányásában altatás alatt. Ez nem fordul elő túl gyakran, de jobb félni, mint megijedni.
2013. febr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hovarju ***** válasza:
86%

Nekem azt mondták, hogy azért nem ehet a kutya a műtét előtt,mert az altatótól hányhat és félrenyelhet. Ha pedig nem evett, nincs mit kihányni és félrenyelni.

Gondolom életmentő, váratlan műtétnél alaposabban odafigyelnek rá.

2013. febr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

hát macskába tapasztaltam személyesen.

Mikor még volt macskám vittem elaltatni (műtéthez),persze betartottam hogy nem adtam neki enni-inni.

Én igen,ő nem,ő lopott kaját valahogy.

Azt vettük észre nem kezdett el hatni az altató,hirtelen görcsei lettek,rettentően megrémültem,majd félkómásan egy hatalmasat hányt. Doki lecseszett,de mondtam neki hogy nem tudtam,szerencsénk volt hogy még félkómásan hányt.

Utána rögtön el tudott aludni, nagyon bepánikoltam az biztos!

2013. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a kutyánkkal reggel evett és délután altatni kellett a műtéthez (felhasította az oldalát egy vaddisznó) Nem volt semmi baja. Rendesen el tudta altatni az orvos a műtéthez, nem hányt, sem semmi más rendkívüli nem adódott.
2013. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyen esetben meghánytatják mesterségesen
2013. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer a cicámat kellett sürgősségileg műteni, így nem éhgyomorral történt az altatás.

Már otthon voltam vele, amikor elkezdett ébredezni. Még nem volt teljesen magánál, az oldalán feküdt, és úgy fekve elkezdett hányni. Hogy ne nyelje félre, megfogtam a kis fejét, és egyenesbe emeltem, de ez csak úgy sikerült (mert hogy gallér volt rajta), hogy közben szó szerint a markomba hányt. De muszáj volt, különben félre nyelhette volna.

2013. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Gondolom extrém esetekben az állatorvos kiszivattyúzza a gyomrából a kaját műtét előtt.

Ez volna a logikus.

2013. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem azért altatják éhgyomorra hogy amikor felébred

(és még az altató hatása kicsit benne van ) ne hányjon!

2013. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!