Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha Harapja a...

Mit tegyek ha Harapja a kiskutya a kezünket?

Figyelt kérdés

A 7 hetes kiskutyám, nagyon kis cuki szeretni valo, hallgat is néhány dologra már, de harapdálj a kezünket a ruhánkat, a mindenünket. Hogy szoktassam le? HA a fenekére vagy az orrára csapok és mondom hogy nem szabad az nem használ.

Elöre köszi a segitséget.



2013. febr. 13. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:

7hetesen miért van nálatok?

Ilyenkor még az anyjánál van a helye a testvéreivel.

A tv-ben láttam egy olyan módszert, hogy kis vajat. kell kenni a kézfejedre és mikor a kiskutya elkezdi lenyalogatni akkor meg kell dicsérni. Ha meg csipket akkor le kell róla tiltani. Egy idő után rögzülni fog benne, hogy ha nem harap titeket akkor megdicséritek.

2013. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csapkodni kell, hanem eltolni, elhárítani a harapást, és úgy mondani a nem szabad-ot. Kitartóan, mert egy-kettőből még nem érti meg.
2013. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen fajta kutya. Mert ha pl. őv-s kutya lesz belőle később, akkor nem kellene leszoktatni a harapásról, illetve tiltani azt. Szerintem az a legjobb, ha felkínálsz helyette egy játékot, amit harapdálhat. Esetleg kesztyűt húzol és úgy játszol vele. Nem kellene, hogy gondot jelentsen ez a dolog, mert egy kölyökkutya még így ismerkedik a világgal. Sokkal inkább a gátolt harapásra kell megtanítani, mintsem tiltani!


Szóval fajtától is függ, de szerintem vagy kesztyűben játssz vele, vagy kínálj fel számára egy rágható dolgot. Ha végképp nagyot harap kesztyűn keresztül is, akkor rákoppinthatsz az orrára, rá is moroghatsz, meg ezerféleképpen taníthatod még a gátolt harapásra!

2013. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez ilyen, a legtöbb kiskutya csinálja :) Én anno sírva hívtam fel a tenyésztőt, mikor egyszer véresre harapta a kutyám a kezemet :D hogy egy idegroncs kutyát kaptam, segítsen. Állandóan azt csinálta (a maga másfél kilójával) hogy nekifutásból ráugrott a lábamra, és beleharapott.

Kell egy kis idő, amíg megtanulja, hogy nem szabad, mert az Neked fáj. Ilyenkor sikíts föl, és szólj rá erélyesen, hogy nem szabad, majd egy időre hagyd egyedül, hogy érezze, rosszat tett.

Én anno -tökre kétségbe voltam esve emiatt- azt csináltam, hogy megcibáltam, lenyomtam a földre, hát ő ezt egy remek játéknak vette, és még jobban behergelte magát, még jobban harapott :) Szóval ennek nem sok értelme van, a "lelki terror" hatásosabb :)

Egy kölyök kutyának az a legnagyobb bünti, ha egyedül hagyják.

2013. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:

Utolsó, biztos kellett neked kutya, ha egy másfél kilós kölyök előtt nincs annyi tekintélyed, hogy ne harapja véresre a kezed?

Kérdező, marha egyszerű a dolog:

1.) megharap

2.) határozott "Nem szabad!"

3.) felállsz, hátat fordítasz és legalább tíz percre ott hagyod

2013. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, az akkor másfél kilós kutyám ma terápiás kutya... ;)
2013. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sippara ***** válasza:
61%
Wow, akkor hatalmas gratula mindkettőtöknek - főleg neked :) Jó hallani, hogy van, aki ilyenkor nem a homokba dugja a fejét hanem hajlandó és képes tanulni :)
2013. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
<3
2013. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!