Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor is kullancs? Mit...

Ilyenkor is kullancs? Mit csináljunk ha semmi sem használ?

Figyelt kérdés
Tegnap szedtünk ki belőle egy élő kullancsot pedig szakad a hó és nagyon hideg van kint. Nyáron volt olyan hogy egy nap 10 kullancsot szedtünk ki belőle és folyamatosan szedtük ki belőle naponta többet is nyáron. Egyszer kullancs fertőzést is kapott. Vettünk neki kullancs elleni nyakörvet. Nem tudom mi a neve de a drágábbikra allergiás hullik tőle a szőre a másik meg nem használ neki és már sok mindent kipróbáltunk. Mit tudnánk neki venni amitől nem támadják meg? Szegénynek nagyon jó vére lehet hogy ennyi belemászik :/
2013. febr. 14. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz nyarunk lesz mivel nem volt huzamosabb ideig komoly fagy, hogy a kullancsokat megtizedelje.


A Scalibort(mondjuk lehet erre allergiás elég sok kutyánál előjön) meg a Forestot tudom ajánlani erről a kettőről tudom hogy nagyon jók. Scalibor Petissimo-n 3800ft és fél évig jó. Esetleg lehet rá valamilyen cseppet is tenni, de az nagy testű kutyára egy vagyon.

2013. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mi is négyesével szedtük tavaly a kutyánkból a kullancsokat, hiába védekezünk ellenük, egyszerűen eddig még semmi sem vált be :( Fogalmam sincs idén mi lesz, és már két kutyára kellene hatásos szert találnunk.
2013. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a Scalibor mellett csak ritkán találok kullancsokat a kutyában.
2013. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Nincs olyan "nagyon hideg".Élnek vidáman a kullancsok. Ha ennyire fertőzött helyen éltek, akkor egy erősebb nyakörv, + spot havonta.Manapság már egész évben kell védekeznünk, és amelyik kutyát szeretik a kullancsok, bizony egyszerre többféle szert kell használni. Hiába drága, az orvosi kezelés drágább.
2013. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a másik házuknál lévő kert erősen fertőzött. Ha a kutya bement a dzsundzsásba, legalább 4-5 kullanccsal jött ki. Scaliborral már egy darab se volt benne.


Esetleg próbálkozz a neostomosannal, de azzal gyakorlatilag naponta le kell fújni a kutyát. Elsősorban nem megelőző, hanem gyógyító, de olvastam már itt többször is, h valaki megelőzésként használja.

2013. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2013. febr. 14. 12:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyakörv mellet is lehet Neostomosannal fújni. Nem kell kiönteni, ami megmarad.

Én csak fél liter vízhez öntöm az ampullát, és minden használatkor alaposan felrázom. Hűvös, sötét helyen tartom.

2013. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy tapasztalom, hogy vannak kutyák akik folyton tele vannak kullanccsal és vannak akiknek soha nincs - függetlenül attól, hogy mit raknak,kennek rá.


Nekem szerencsére nem volt még soha kullancs 3 év alatt, de mivel a kutyám bőrproblémával kinlódott 1 évig nem is tudtam semmivel védekezni, de ettől még paráztam.


Akkoriban találtam ki - jobb híján - hogy geránium 100%-os olajat csepegtetek a hámjára több ponton. (ez egyébként a természetgyógyászatban használatos élősködők ellen is)

Hogy aztán ettől, vagy nem ettől nem tudom, de eddig kopp, kopp, kopp - nem volt sem kullancs, sem bolha sem egyéb.

2013. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a doki azt mondta tavaly, hogy erősen fertőzött helyen semmi nem használ a kullancs ellen!


Persze azért felváltva használom a Frontline-t a Kiltixel, de amellett is volt már benne sajnos.

2013. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!