Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy a visszahozott tárgyat (labdát) letegye elénk a földre?

Figyelt kérdés
Hiába dobom el neki a labdát, visszahozza, és vagy elmegy vele játszani magának (ez a ritkább eset), vagy erősen szorítja a szájában, átkarolja a lábfejemet, és nem ereszti. Hogyan taníthatnám meg normálisan játszani ?
2013. febr. 14. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig nyújtottam felé egy jutalomfalatot és közben mondtam, hogy kérem. Egy idő után a kérem-re már eldobta, ekkor ment a jutalomfalat. Aztán már simán ledobta elém mindig, végül elhagytuk a jutalomfalatot. Egy séta alatt megtanulta, ráadásul nem csak a labdázáshoz jó, hiszen megtanulta a kérem parancsot, ami roppant hasznos lehet.
2013. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Három megoldás van. Jutalomfalatot kínálsz cserébe, leváltod másik labdára, játékra vagy betartod azt a kiváltságodat, hogy te irányítod a játékot. Az utolsó lehetőségnél arra gondolok, hogy igenis rászólsz a kutyára, ha nem hajlandó az általad kiadott ismert (már ha ismeri) parancsszavat teljesíteni.
2013. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy kínálj cserébe jutalomfalatot. Azt csak akkor tudja megenni, ha elengedi a labdát/játékot. Talán először olyan játékkal próbáld, ami kevésbé érdekli, ezt könnyebben odaadja magától. Ha látja, hogy ezért jutalomfalatot kap, következőnek már a kedvenc játékát is oda fogja adni a jutalomfalatért cserébe. Esetleg kipróbálhatod, hogy egy teniszlabdára (vagy bármilyen más játékára) vágsz egy kis rést, és elrejtesz benne egy jutalomfalatot. Magától nem tudja majd kiszedni, ezért oda fogja adni neked, hogy kiszedd neki.
2013. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
...egyébként hogy érted, hogy átkarolja a lábfejed és nem ereszti? A lehetséges megoldásokat már a többiek leírták.
2013. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A két mellső lábával átkarolja az én lábamat, és nem engedi el. Igazából fogalmam nincs hogy ezt miért csinálja.

2013. febr. 14. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Párzó mozdulatokat végez olyankor?
2013. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis! Tényleg nem tudom,hogy miért csinálja ezt. Átkarol, és röfög, meg hangokat ad ki, néha harapdál is, de nem végez hágó mozdulatokat.
2013. febr. 15. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!