Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek van pénzetek a chippelt...

Nektek van pénzetek a chippeltetésre?

Figyelt kérdés
Ez jutott most eszembe, mert a kutyánk kanos, és egész nap vonyít egy bizonyos szuka után, úgyhogy bezártuk a régi kisházba. Most is ugat, mint az állat, szóval nem tudom, feljelenthetnek-e minket emiatt a szomszédok, de így megszívhatjuk, hogy nem chippeltettük be őket?
2013. febr. 15. 01:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tavaly nyár óta menhelyi kutyánk van, oltva, ivartalanítva, chippel kaptunk, persze nem ingyért. Ő is kan lenne, de persze már nem érdeklik a nőstények. Játszani szeret, sétálni és őrzi a házat.
2013. febr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
0%

Nem valószínű, legrosszabb esetben is csak felhívást fogtok kapni a jegyzőtől.

Sőt, annál is legrosszabb esetben is csak kijön egy hivatalnok, megnézi hogy kutyának van-e vize helye, és ha van akkor békén hagy.

A kutyát meg neveld meg, azért az nem állapot hogy a kutya azt csinál amit akar, csak mert tüzelés van.

És kérem akik majd azzal jönnek hogy Jan1 óta már kötelező az spórolja meg ezt a fajta hozzászólását, mert már látom hogy 2,3 tuti lesz.

2013. febr. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

A párommal a kutyánkat bechippeltettük. 3500 ft-ba került.

Úgy voltunk vele, mi van ha elszökik, vagy elkóborol, vagy a legrosszabb ellopják mert fajtiszta tacsi, így hát megtettük. megtalálják leolvassák a chipet és értesítenek minket, és nem altatják el mert "nincs hely vagy nincs gazdája" stb kifogásokkal.

Annyival kevesebbet cigiztünk :)

De ezt mindenki döntse el saját maga. :)

Nem beszélek se ellene se mellette. :)


27/N

2013. febr. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 sippara ***** válasza:
91%
Augusztus eleje óta a csapból is ez folyik. Január elsejéig az húsz hét, 3500 osztva hússzal az 175. Komolyan nincs heti 175 forintod a kutyádra? Akkor minek kutya? Gondolom, ivartalaníttatni sincs pénz, sétáltatni nincs idő, nevelni nincs kedv, akkor mi a szarnak az a szegény állat? Téged miért nem zártak be a régi kisházba, mikor kutyát akartál? Aztán ugathattál volna te is...
2013. febr. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

A kisházon én is fennakadtam.

Édesanyámnak 4(!) utcáról befogadott kutyája van, mindegyik ivartalanítva, oltva, chippeltetve.

Érdekes, egy szomszéd sem zaklatja, mert látják, hogy törődik/törődünk velük!

Nem, bzmeg szépen bezárjátok abba a romba, egyedül. hadd vonítson, kit érdekel.

Amúgy gyanítom, hogy ez csak ilyen hangulatkeltő kiírás megint-nem mintha nem lennének ilyen emberek, csak azok szerintem a billentyűzetet sem tudnák kezelni.

2013. febr. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Mielőtt: tudom, hogy nem lehetne négy kutyát tartania, márciusban lesz másik gazdija kettőnek. Csak mielőtt valaki szóvá tenné.
2013. febr. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy milyenek a szomszédjaid?Nekünk sajnos olyanok,ha a kutyák ugatnak azis zavarja őket,ocsmányul beszélnek hangosan,hogy haljuk meg mink is.Az ővéké is állandóan bevan zárva kisebb ólba,de neki állandó.Szegény kutyát sajnálom,mert nem tud mit nézni,akihöz beszélni tudna.Az ilyeneket nem szolják meg,az ellenkező esetben meg igen.
2013. febr. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
80%

Ha nincs pénzetek chippeltetésre, akkor minek tartotok kutyát? Nem több tizezer forintról beszélünk, hanem kb. 5ezer forintos költségről. Ennél jóval többe kerül egy kutya, ha az normális körülmények között van tartva.

Nem tudom milyen szomszédaitok vannak, de szerintem egyszeri vonyitásért nem fognak feljelenteni, legfeljebb akkor ha ez rendszeres, és látják, hogy a kutyus nem megfelelő körülmények között van.

2013. febr. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

A két kutyám havonta 4 chip árát megeszi, szóval nem ez vágna földhöz. Akkor sem, ha külön kellett volna chipeltetnem őket, de eleve így kerültek hozzám.


# 6, Négy kutyával semmi gond, anyukád akár 14 kutyát is tarthatna, ha megfelelő körülményeket tud biztosítani számukra. Akkor senki se korlátozza.

2013. febr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tarthatna a nagyi 4 kutyát? Ha megvan kutyánként a 6 négyzetméter (csoportos tartásnál ez az előírás), és normálisan is vannak tartva, akkor senkinek semmi köze hozzá.


És igen, volt pénzem a chipre már két évvel ezelőtt, pedig akkor nem 3500 volt, hanem 7990, akciósan (oltással) meg 4990. De mivel az oltás több, mint 4000, plusz ment hozzá az útlevél is, így több, mint 13ezer forintba került. Nem húztam a számat.

2013. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!