Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kertszomszédunknak végig ki...

Jocsó kérdése:

A kertszomszédunknak végig ki van dőlve a kerítése. Két év után átjutott a kutyánk és lefojtott 3 tyúkot. Most 20000 forintot követel. Többször szoltunk hogy csinálja meg. Mit tehetünk? Az ő tyúkjai is átjárnak a kertünkbe és a kutyája is.

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Az ő kerítése a ti kerítésetek is. Mondjuk a 20.000ft kicsit soknak találom.. Csináltassátok meg közösen a kerítést.. Az hogy az ővé is átjár meg elég dedós... a baj előtt kellet volna cselekedni.

Vegyetek neki 3tyúkot és csináljátok meg a kerítést.

2013. febr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
A te dolgod, hogy megakadályozd a kutyád átjutását, ezt ne hárítsd a szomszédra! Ha kárt okozott, akkor fizess, de csak reálisan! Három pipi nem ér húszezret. Mivel a szomszéd kutyája is átjár hozzátok, ezért javaslom, hogy tavasszal fogjatok össze és közös erőből csináljátok meg normálisan a kerítést!
2013. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Én is egyből arra gondoltam, hogy az nem csak az ő kerítése, ha anno egymaga csinálta, akkor csak összetehetitek a két kezeteket, hogy akkor nem pattogott, hogy szálljatok be.
2013. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem három tyúk nem ér annyi pénzt.

Én azt nem értem az ilyen kérdéseknél:

Ugye van egy földterület, amit kettészel egy kerítés - egyik oldalt lakik x, másikon y. Miért is y-nak kell megjavítani a kerítést? Az én értelmezésemben ez egy közös kerítés, s mi mindig így is kezeltük a szomszédommal.

Ha pedig ez közös kerítés, akkor te ugyanolyan hibás vagy, mint a szomszédod. Hisz elvileg minden kutyatartó köteles megakadályozni, hogy a kutyája csak úgy elhagyja az udvart. Ha a két kertet egyetlen, kidőlt kerítés választja el - ami nem a tiéd - akkor az azt jelenti, hogy neked nincs kerítésed. Szóval szerintem nem sokat tehetsz. Annyi, hogy megmondod, hogy 20.000-et nem adsz a tyúkokért, s lerendezitek a kerítés megcsinálását.

2013. febr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Vegyél neki 3 csirkét, és mond meg, hogyha nem csináltatja meg a kerítését, akkor bejelentést teszel.
2013. febr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha a tyúkok mennek át hozzátok és a ti területeteken fojtja le őket a kutyátok, akkor nem vagytok hibásak. Egyébként a kerítéstől függetlenül a ti felelősségetek, hogy a kutya ne jusson ki a telekről.
2013. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Van valami hivatalos szabály, hogy a bal oldali kerítés a szomszéd felelőssége, a jobb oldali meg a tiéd.
2013. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Igen van valami ilyen.. de értelmes felnőtt emberek megbeszélik ezt és kifizetik közösen.. Mert lehet hogy az egyik fél nem tudja egyedül kifizetni. És mind2jük érdeke hogy legyen kerítés..
2013. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
hozzá tartozik a dologhoz, hogy elég nagy kertünk van. kertet körbefogó kerítés, rajtunk kívül 5 szomszédhoz tartozik. Mi a leghosszabbat és egy kisebb oldalt saját pénzünkön megcsináltuk totál új kerítéssel. Évek óta megy a könyörgés, hogy javítsák meg azt a pár méteres szakaszt, de nem hajlandóak rá, még ezek után sem. Sajnos nem vagyok milliomos hogy mindenki helyett fizessek. A többi szomszéd is többször kérte már őket.
2013. febr. 15. 09:06
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen mindegy, hogy melyik kerítés az én dolgom és melyik a szomszédé. Onnantól kezdve, hogy kutyám van, az én dolgom, hogy ne jusson ki a kutya. Ha nincs kerítés a szomszéd felöl akkor nekem kell építenem akkor is, ha az a szomszéd dolga lenne. Sőt, ha a szomszéd hazahoz egy barnamedvét akkor nem nekem kell gondoskodnom arról, hogy erődítményt építsek kettőnk közé, hanem a szomszédnak.
2013. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!