Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

2 hete örökbefogadtam egy kutyust! Most a héten kezdtem meg az összeszoktatást a másik kutyusommal. Mikor csak pár percre jöttem be a menhelyi kutyusom átugrota a nagy kerítést és várt a pinceajtóba. :O


Eleinte bent volt nagyon úgy néz ki, hogy nem piszkít be. Viszont bent van egy cicám őt akkor állandóra fent kéne tartani szobába ha szobakutyus lenne nem az a nagy testű. Csak anyuék nem akarják, hogy bent legyen.. örökre meg nem élhet a pincébe és csak sétáltatás lenne. Nagyon jól érezték magukat az elmúlt pár napban a másik kutyusommal..eddig nem ugrott ki utánam..csak most..és 2x is. Mit tennétek a helyemben?



2013. febr. 15. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Na ezt tisztázzuk: A befogadott kutyus nem mer kimenni a pincéből? A másik kutya kint van mindig az udvaron?


Azzal semmi gond, hogy a szülők nem akarják beengedni. Ha a másikat sem szokták, akkor majd szépen ellesznek kint az udvaron ketten. Kivételezni nem szabad, hogy az egyiknek van bejárása, a másiknak nincs.

Ha jól értettem, és a fogadott kutya fél kimenni a pincéből, akkor a következőket tudod tenni:

Kicsalogatod lépésről lépésre valami kis étellel vagy játékkal. Ha kintebb jön, megdicséred, adsz neki egy jutit. Mivel fél, ezért lassan kell mozogni és haladni vele, szerintem ha tudod, zárd el addig a másik kutyust, hogy ne zavarja meg a befogadottat.

Vagy esetleg azt is megpróbálhatod, hogy elkezdesz vele játszani és te mész mindig kicsit kintebb. Nem baj, ha a kutya többször visszafordul, idővel mindig előrébb fog jönni. Ha nagyon összeszoktak a másik kutyával, őt is használhatod "csalinak".

2013. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mekkora? Milyen szőre van? Milyen keverék? Ha kistestű vagy aljszőrrel nem rendelkezik, akkor mindenképp a lakásban a helye! A cicával össze lehet szoktatni, legfeljebb pár hónap lenne.
2013. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam.....elkezdődött a 2 kutyus szoktatása az udvaron.. tegnap még nem ugrotta át a kerítést a menhelyi. Inkább kint játszottak tovább a másik kutyámmal. Ma meg csak pár percre jöttem be a pincébe és a menhelyi kutyusom elkezdett nyüszögni mire kimentem a pince ajtóban ült. De megoldódott!
2013. febr. 15. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem "laikus" olvasóknak annyira nem egyértelmű, hogy hol a pince, a kert és a kerítés :D de örülök, ha fél nap alatt megoldódott:)
2013. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!