Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy két kutya...

Van olyan, hogy két kutya alapvetően utálja egymást? Lehet kibékíthetetlen ellentét szuka és kan között?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 16:08
 1/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Szerintem lehet, látszólag minden ok nélkül is.

Velem már előfordult, hogy a pórázon sétáltatott kutyámnak ötven méterről nekiment egy kan, se szó, se beszéd leteperte. Soha sem látták egymást azelőtt. Azóta sem jöttem rá az okra.

2013. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:

"Alapvetően", mindenféle előzmény nélkül biztosan nem.

Viszont a miénk erre tök jó példa: 15 hónapos husky keverékem van (kan), aki mindenkivel jól kijön. Lassan fél éve ismerkedtünk meg egy akkor négy hónapos boxer lánnyal. A lánykával nem nagyon bír a gazdája, elég durván játszik (nyilván nem harap véresre senkit, csak csípked), amit viszont az én kutyám nem értékel. Két-három alkalommal is eljátszották, hogy a szuka bevadult, oldalbaharapta, az enyém meg nekiállt megtépni. Első szóra ott hagyta minden alkalommal, de azóta már akkor is megmorogja a másikat, ha csak a közelébe jön. Remélem, hogy később javul a helyzet, de nem sok esélyt látok rá :(

2013. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos én sem tudom, mi lehet az oka... Nem rég jött hozzám ideiglenesen egy kistestű ivartalanított kan kutya. A benti szukával, aki szint ivartalanított jól megvannak. De a kinti szuka, amúgy egy golden retriever nagyon izgatott lett tőle. Az első találkozáskor összemorogtak, előtte a goldi soha nem morgott, még a kóbor kutyák is simán odajönnek a kerítésünkhöz hozzá. Gondoltam csak az izgalom az oka, vagy a kicsi fél a nagytól... de ma kétszer kerítésen keresztül is úgy acsarkodott rá a goldi, én még ilyennek nem láttam... vagyis akkor ilyen, amikor pl. jön a postás, vagy idegen van az utcán... de soha egy kutyával, vagy emberrel szemben sem volt agresszív. A kicsi kan is morgott rá, de ahogy a goldi elkezdett acsarkodni, megijedt, alig bírtam bevinni, nyüszített és félt.

Annyit tudok a múltjáról a kicsinek, hogy bántalmazták, ezért fél a botoktól... de kutyákkal szemben soha nem volt agresszív, a benti szukával is tartja a távolságot, ha összemorogtak, elódalgott inkább..

Nagyon megijedtem, mert ha akarna a goldi simán átugrana azon a kis kerítésen ahová becsuktam. A pici meg egyébként is félős.

Nem tudom mit tegyek... mert féltek... főleg a kicsit, a goldenünk vagy négyszer akkora.

2013. febr. 15. 16:29
 4/7 sippara ***** válasza:
Semleges területen kellett volna ismerkedni a goldival. Még most is meg lehet próbálni, külön egy ember kiviszi a goldit a parkba, majd megérkezel te a picúrral. Mivel az nem a goldi saját területe, sokkal kevésbé lesz ideges.
2013. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha külön vannak zárva általában az a kutya mutat agressziót, amelyik bizonytalan, esetleg fél is - ezt próbálja leplezni, szóval ha nem is látod ezt rajta, még lehet ez a háttérben.

Engedd őket össze, ha nagyon aggódsz tegyél a goldira szájkosarat, vagy ha nincs, pórázt, de engedd szabadon mozogni.


Egyébként van, hogy két kutya valamilyen oknál fogva nem bírja egymást, de egy esély szerintem kaphatnak.

2013. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem olyan esett meg, hogy az enyémnek nekiesett egy másik kutya. De azonnal, ahogy kiszúrta az enyémet. A gazdájára meg persze nem hallgatott. Nekem kellett leszedni a másikat az enyémről. Az enyém mai napig halkan morog rá, ha meglátja... Nem is szoktam oda engedni. Az enyém meglátja, kicsit morog rá és megyek is vele tovább. Nem hiányzik még egy ilyen eset. Mivel még mindig neveletlen a kutya, nem fogom kockáztatni a dolgot.
2013. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs.A kutya fajfenntartási okokból keresi a másik nem társaságát.Minden ezt megelőző szociális kapcsolat lényegtelenné válik mikor tüzelni kezd a szuka.

Az lehet hogy vmiért nem játszanak egymással,de hogy kibékíthetetlen ellentét lenne az kizárt.Szerintem.

2013. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!