Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatlan kutyás vagyok...

Tapasztalatlan kutyás vagyok nem volt még saját kutyám most szeretnék venni egy Boxert. Azt szeretném meg tudni hogy első kutyának ez a fajta menyire jó? Azt olvastam hogy horkolnak ez menyire igaz rájuk?

Figyelt kérdés

Vagy ha ez nem akkor melyik az a kutya fajta ami hasonló mint a boxer és egy nagyon kezdő kutyásnak ajánlható?

Nagyon sokat tudok vele foglalkozni bármelyik kutyával.



2013. febr. 15. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elso kutyaskent nem a horkolas lesz a legfobb problemad ha nem.tudsz bánni vele...

Ás,viháncol,energia bomba,nyáladzik,szétszed mindent ha.nincs mentalisan is lefárasztva és kb csk ezután jon a horkolás.

2013. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Akár kezdő kutyásnak is jó, de ez gazdafüggő. Én két kan boxerrel vagyok megáldva és igen, szoktak horkolni :D de nagyon édesek, én pedig mélyen alszom, szóval nem zavar :) Óriási mozgásigényűek, nekünk hatalmas lakásunk van, itthon mindig punnyadnak, ha viszont kiviszem őket, rájuk sem lehet ismerni. Rohannak, mint az őrült, három órán keresztül kell kint lenni velük, hogy "megunják". Néha ajándék képpen adnak egy-egy nyálcsomót is, de ez nem olyan gyakori, de számítanod kell rá hosszú séták után. Eszméletlen vidámságot adnak az egész családnak :) A kérdés már csak az, hogy tudsz e vele ennyit foglalkozni és ezeket "elviselni"
2013. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sippara ***** válasza:

Neeeee, ne ajánlgassunk kezdő kutyásnak boxert, négy boxer (egy szuka három kan) van a környéken "mert a boxer jó fajta kezdőknek"-alapon: két kant el sem lehet engedni pórázről (ami egy boxernek konkrét állatkínzás), behívni egyiket sem tudják a négyből, a harmadik kan a legképzettebb, őt 2-3 perces üvöltözéssel és segglenyomkodással ülésre tudja kényszeríteni a gazdi.... Itt is volt - nem is olyan rég - egy másik kérdező, akinek már volt egy boxere amit el kellett ajándékoznia mert nem bírt vele, és most készül még egynek az életét tönkrevágni...

Ne csináljuk már ezt egy ilyen jó fajtával!


Kérdező:

Mi az a nagyon sok? Hogyan képzeled el egy napod a kutyával? Akarsz vele sportolni? Mennyi idős vagy?

2013. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kertes házba fogok költözni és oda szeretném azt olvastam hogy inkább benti kutyák. Azt olvasta hogy van olyan boxer ami nem nyáladzik.
2013. febr. 15. 16:33
 5/15 A kérdező kommentje:
24/F Naponta olyan én olyan 5 órát de mindig lesz otthon vele valaki igy szinte egész nap.
2013. febr. 15. 16:35
 6/15 sippara ***** válasza:
Na így mindjárt más :) Keress egy jó sulit, ahol oviztatnak is, ha jó kiképző felügyeli az egészet, elvileg nem lehet gond. Ha leírod, merre laksz, biztosan sokan tudnak ajánlani jó sulikat a környéken. Ha rászánod az időt/pénzt mozgatásra, tanításra, sulira (!!!), akkor nyugodtan vállald be, baj nem lehet :)
2013. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A Cerberost néztem ki és tükör iskolát elég jókat olvastam róluk.
2013. febr. 15. 16:41
 8/15 anonim ***** válasza:
inkább a mopszot ajánlom.
2013. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sokan a Bullmasztiffot ajánlják még.
2013. febr. 15. 16:47
 10/15 sippara ***** válasza:
Szerintem menj el cerbibe és egy tükör suliba is, nézz meg egy-egy ovis foglalkozást, órát. Nem kerül semmibe, és meglátod, neked melyik nevelési/képzési elv a szimpatikusabb. Ráadásul az ottani kiképzők is konyítanak valamicskét a kutyákhoz, biztosan szívesen látnak el tanácsokkal :)
2013. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!