Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkhatás alatt vagyok. Hogy...

Sokkhatás alatt vagyok. Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
este a párommal sétáltattuk a biale foxi keverékünket, amikor egy marha nagy kutya fel akarta zabálni a miénket. nyakánál fogva meg a póráz segítségével tudtuk megakadályozni. de ment a kergetőzés pár percig mire odajött a gazdája. és ez annyira sokkolt, mivel imádom a kiskutyust is, meg a páromat is, egész este sírok. nem tudom megemészteni. végül nem lett senkinek baja, de ennyi erővel megharaphatta volna a páromat is, meg a kiskutyust is megette volna. és sajnálom a kiskutyust mert gondolom nem volt kellemes neki hogy a nyakánál kellett a pórázzal felemelni. és sajnáltam is nagyon. hogyan tudnék túllépni rajta? ha a kutyus képét nézem már könnybe lábad a szemem:((
2013. febr. 15. 21:05
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen látszik egy kutyán a szándék, ha egy kicsit is ismered a kutyák testbeszédét.

Én eddig sosem féltettem. Oda engedtem rotihoz, dobermanhoz, meg ugye ott az argentin dog. Nem volt bennem félelem. És nem azért mert felelőtlen vagyok, hanem azért mert ismerem a kutyák testbeszédét. És attól hogy egy kutya nagy, nem lesz agresszív. Sokszor ezek a mini kutyák sokkal agresszívabbak mint a nagyok, csak azok nem okozhatnak kárt, ezért senkit nem érdekel. Utálom az olyan gazdikat akik ilyenné nevelik kistestű kutyáikat, hiszen miattuk előítéletesek az emberek ezekkel a fajtákkal szemben. Az én törpe uszkárom pedig ritka jól nevelt és jól szocializált annak ellenére hogy nagyon kicsi.

2013. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 sippara ***** válasza:
91%
Utolsó, de jó lenne olyan jó "kiskutyásokat" látni a környéken, mint a ti :) az enyém már kezd előítéletes lenni mindenkivel, aki földszintes :(
2013. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen,hagyom,hogy odajöjjön a nagyobb kutya.Mégpedig azért,mert felismerem a szándékait.

A kutyák nem hazudnak.Nem fogja megjátszani,hogy csak barátkozni jön a kutyádhoz,miközben valójában beagle-foxi keverék kölyköt szeretne vacsorázni :)

Már csak azért sem,mert a kutya nem kannibál.

2013. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, miért írod azt másnak, hogy ha fogalma sincs a kutyákról akkor miért ír ide? Aki kettőtök közül nem ért a kutyákhoz az nem a válaszadó volt..

Azért mert odaszalad hozzátok egy nagytestű, csupa izom kutya a ti beagle-foxi keverék kisebb testű kutyátokhoz önmagában még egyáltalán nem jelenti azt, hogy meg akarja enni. Ha valóban támadni akart volna akkor támadt volna ennyi idő alatt, erre mérget vehetsz.

Ne neveld bele a kutyádba, hogy félni kell a nála nagyobbaktól.

Bármily hihetetlen az én 50 kilós németjuhász keverékemnek a legjobb játszótársai között nem is egy sokkal kisebb testű szobakutyák voltak: szálkás szőrű tacsi-keverék, meg egy bolognese. Soha, de soha nem ejtett rajta semmilyen sebet, pedig nem csak fogócskáztak hanem birkóztak is, csak úgy játékból, jól lefárasztották egymást.

Szóval ne ess pánikba, elvileg te meg a párod vagytok az alfák, a vezetők, akik ha kell meg tudjátok védeni a falka többi tagját, hát viselkedj is ennek megfelelően.

2013. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

21:45 vagyok.

Azt már én is észrevettem, hogy valaki sétál egy nagy kutyával, meglátja hogy össze akarnak szagolni az én kicsimmel, és sűrű elnézést kérések között elhívja a kutyáját. Én eddig nem értettem mért, és mindig mondtam, hogy hagy ismerkedjenek, hagy játszanak. Most mát értem miért csinálják ezt. :)

2013. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 sippara ***** válasza:
88%
Nekem tényleg nincs nagy kutyám (18-20 kg lehet maximum, 15 hónapos husky keverék kan), de mindennapos, hogy elhúzzák, tiltják tőle a kisebb kutyákat, akiket meg odaengednek, azok közül három-négy normális, a nagy többség őrült "vadállat", így lassan ő is elkezdi utálni a kicsiket :( szomorú, mert nem akarom, hogy így maradjon, de nem tudunk kirándulni (a bkv nekünk egyelőre álom) :(
2013. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Az uszim jár velem dolgozni, minden nap bkv-zik velem. :)
2013. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

Azt is elmondom,hogy a hisztériás rohamaiddal(gondolom nem ez lesz az utolsó)egy idő után valós életveszélybe sodorhatod a kutyádat.

Kretén,sipákoló,nagyobb kutyákra támadó nyomorulttá ajnározod.Beleneveled,hogy rettegjen a nagyobb kutyáktól.Egy idő után félelemből támadni fogja őket.

És lesz olyan nagy kutya,aki ezt nem fogja tolerálni.

2013. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nyugi már, evvel csak azt fogod elérni hogy önbeteljesítő sorsot írsz magatoknak avval hogy óvod a kutyát mindenkitől, aki félni fog tőlük, így kifog rájuk támadni, és emiatt valaki tényleg nektek mehet.


Egy támadó kutyát onnan ismersz meg hogy becserkészve fog közeledni, semmi farok fül mozgás, hanem odakúszik és közben ezerrel koncentrál a tiedre, ugrásra készen.

És a tekintete is eléggé zord és agresszív.


Ha csak ismerkedni akar akkor szelídebben néz, és riszál.

2013. febr. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
A kedves kérdező megértelek, hogy bepánikoltál, de nem minden nagykutya vérengző fenevad. Nekünk skót juhászunk van, 25 kg és igen fürge, játékos. Bizony az ő reakcióját is félreértik a kicsi kutyás gazdik, mert őrült módon tud odafutni (ha hagynám) a nálánál sokkal kisebb kutyákhoz, ők a gyengéi. Tudod miért? Mert egy 3 kg sziámi cicával nőtt fel és tudja, hogyan kell játszani egy kisebb kutyussal. Sajnos az apró kutyusok gazdái nagyon féltik a kis szőrgombócokat, pedig ők is kutyák és tudnak játszani nagyobbakkal. A mi másik kutyusunk egy apró tacskó. A legjobb barátja egy 70 kg-os dog. Vicces ahogy kergetőznek :) Legközelebb hagyd, hogy ismerkedjenek, ne ítélj elsőre....
2013. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!