Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkhatás alatt vagyok. Hogy...

Sokkhatás alatt vagyok. Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
este a párommal sétáltattuk a biale foxi keverékünket, amikor egy marha nagy kutya fel akarta zabálni a miénket. nyakánál fogva meg a póráz segítségével tudtuk megakadályozni. de ment a kergetőzés pár percig mire odajött a gazdája. és ez annyira sokkolt, mivel imádom a kiskutyust is, meg a páromat is, egész este sírok. nem tudom megemészteni. végül nem lett senkinek baja, de ennyi erővel megharaphatta volna a páromat is, meg a kiskutyust is megette volna. és sajnálom a kiskutyust mert gondolom nem volt kellemes neki hogy a nyakánál kellett a pórázzal felemelni. és sajnáltam is nagyon. hogyan tudnék túllépni rajta? ha a kutyus képét nézem már könnybe lábad a szemem:((
2013. febr. 15. 21:05
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

50 kg-os nagytestű, izmos kutyám van.

Jámbor lélek, a yorkiktól kezdve az összes nagytestű kutyával gyönyörűen játszik (már ha a másik kutya nem köcsög), de ha az is, ekkor is játékra hívással próbálja kioldani a másik kutyát a feszkóból.

Ismerni kell a kutyák jelzéseit, nem felkapkodni!

2013. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Azokat az embereket, akiknek nincs kutyája, még megértem, h nem ismerik a kutyák nyelvét és adott esetben tartanak tőle, hiába lent ki az egész kutya fara, annyira ismerkedne... Na de ha vkinek van kutyája és egy kicsit is érdekli a dolog, az alap jelzéseket, hogy mi-micsoda simán leveszi a saját kutyájáról és láthatja, h a másik kutya hogy viszonyul ezek alapján az övéhez.
2013. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
lent=leng
2013. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nem tudom, hogy te milyen horror meséken nőttél fel... De a kutyák normál esetben nem esznek másik kutyát. Kizárt(!) dolognak tartom, hogy meg akarta ENNI a kutyádat, a "basz*tt nagy kutya" .Ez az egyik.

A másik: annak a kutyának (ahogy már előttem is leírták) annyi bűne volt, hogy nagy volt, izmos, és talán barátkozni szeretett volna.

A következő: hogyha valóban bántani akarta volna a kutyádat, akkor nekimegy a párodnak, neked, kitépi a kezetekből a kutyát, és részéről meg van oldva a dolog.

Jó nagy buták vagytok (NAGYON finoman fogalmaztam), hogy a saját félelmetek, és tévképzetetek miatt ekkora hűhót csaptatok a dolog körül.

Ha szabad kérdeznem.. a "marha nagy kutya" mely jelzéséből szűrtétek le azt, hogy "fel akarta zabálni" a tieteket?

2013. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát, Kérdező itt két eset állhat fenn:


a) semmit nem tudsz a kutyákról


b) a nagy kutya egy veszett, vérengző fenevad volt ahogy mondod


xD


Aki ért a kutyákhoz, annak tudnia kell szocializálni a kutyáját. Tudod mit jelent ez a szó?? Viszont ahhoz, hogy rendesen felneveld a kutyádat alapos ismeretek szükségesek a kutyák viselkedéséről.

Te eddig csak annyit mondtál, hogy a nagytestű kutya kergetni kezdte a kicsit.

Elmondanám, hogy engem (45 kg-os lány vagyok), és más kutyákat a parkban rendszeresen "megkergetnek" a nagyobb méretű kutyák is. Egyáltalán nem félek tőlük, mert támadás jelét nem mutatják. (tudod mi a különbség a támadás és a kergetőzés között?)

A parkban odajönnek nagytestű, idegen kutyák hozzám köszönni, egy-néhány beleis taposott figyelmetlenségében a fűben heverő könyvembe, de ez nehogy már el legyen könyvelve agreszív viselkedésnek! Egyébként ezek a figyelmetlen, pofámba mászó, VIDÁM kutyák, amint megszaglásztak rohannak is el, végig száguldják az egész parkot/utcát.

2013. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!!


Érdekes amúgy, hogy csak fújod-fújod, hogy a nagy izmos kutya fú de gonosz volt, de arról említést sem teszel hogy

- hogyan álltak a fülei

- hogyan állt a farka

- lassú, vagy hirtelen mozgású volt e

- hogyan tartotta a hátát

- vicsorgott e

- mit csinált a mancsával

- miért hagyta, hogy a férjed elé álljon ha agresszív volt?

- ... stb


De az előző válaszban is írtam, attól, hogy hevesen viselkedik egy kutya még nem feltélenül agresszív.

2013. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg a másik. Egyszer az utcán láttam egy esetet. Két gazdi sétáltatta a kutyáit pórázon, az egyik normális volt, a másik (valszeg akkor szoktatták, mert fiatalnak tűnt) meg ahogy meglátta, megtorpant, és nekiállt ugatni, alig lehetett húzni, hogy jöjjön már. Nem mondom, hogy ez helyes utcai viselkedés volt, de attól, hogy még izgatott lett egy másik látványától és ugatni kezdett senki se mondta rá, hogy vérengző fenevad.

Ja és mindkét kutyagazdi teljesen higgadt volt, az ugatósé még rá se nézett a sajátjára, csak ment előre határozottan húzta maga után a kutyát.

2013. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!