Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a kutyánkkal?

Mit csináljunk a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Van egy vizsla jellegű kutyánk, amit kb. 2 éve hoztak anyám, meg húgom a menhelyről. Ez idáig nem lenne baj, csak engem más a második héten megkapott, mert kiszökött és bevittem, illetve rám meg apámra is morog, ha nem tetszik valami + össze vissza szarik a kertben. A németjuhász kutyánkkal sokszor összeveszekszenek, illetve barátnőm is (akinek kiskorában egy kutya úgy megkapta, hogy 2 csontja is eltört és műteni is kellett) fél tőle (csak a vizslánktól, de a németjuhászunkat, merg örömmel sétáltatja meg simogatja)
2013. febr. 15. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ne féljetek tőle, legyetek vezetők a szemében, és ne verjétek, meg ilyenek. Lehet, hogy fél tőletek és azért "támad". Az is lehet, hogy titeket érez bizonytalannak és azért próbál fegyelmezni titeket. Szerintem alapból nem jól nyúltok hozzá, nem jól közeledtek felé, a morgás erre utal, ugyanis ő azzal figyelmeztet, hogy eddig és ne tovább!

Szóval ez rengeteg mindentől lehet, de elsősorban magatokban nézzetek körül, mert bármilyen problémáért a gazdi a felelős és a hibás (persze akkor nem ha örökölt dolog, de ez nem az)!

2013. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A németjuhászunkat kölyök kora óta neveljük, nem morog, hűséges, nagyon jó kutya.

Ez a "vizslaszerzet" meg legalább 2 éves korában került hozzánk menhelyről

2013. febr. 15. 21:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Mivel nem nálatok nőtt fel, nem tudhatjátok, hogy a korábbi életéből milyen félelmek és sérelmek maradtak benne, amitől ilyen. Amit te leírsz, az részben arra utal, hogy tartotok tőle, és nem igazán a kedvencetek. A kutya nagyon pontosan érzi a saját helyzetét, és arra reagál. Sokat kellene vele türelmesen és szeretettel foglalkozni, hogy ne legyen bizalmatlan, és ti se féljetek tőle. Aki menhelyről visz haza kutyát, annak számolnia kell azzal, hogy a korábbi rossz bánásmód emléke, az új gazdánál sem múlik el magától.
2013. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Esetleg nevelés?


Mennyit foglalkoztok vele? Mennyit mozgatjátok? Mennyit sétáltatjátok és tanítjátok naponta? Mennyit találkozhat más kutyákkal? Ezek nagyon fontosak, mert ha nem vezetheti le minden nap az energiáit, akkor feszült, ideges lesz, persze, hogy előjönnek a viselkedési problémák! A kutya tartás nem annyiból áll, hogy kidobod az udvarra és naponta egyszer elé löksz valami ételt. Egy vizslának szüksége van a NAPI 3-4 óra szabad, intenzív mozgásra, sétára és még efölött a napi tanításra, szellemi fárasztásra. Igényli, hogy gyakran találkozhasson más, idegen kutyákkal és, hogy a nap legnagyobb részében az ember mellett lehessen (nem is kerti kutya). Ezek közül bármelyik hiányában nagyon könnyen keletkezhetnek gondok, pont, mint nálatok.

2013. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy nem jól nyúltok hozzá. Úgy értem, mivel menhelyi kutya volt, lehet, hogy az előző tulajdonosánál bántották. Ezért, lehet, hogy olyan mozdulatot tesztek, amit nem kellene, azaz. Lehet, hogy így ütötték meg, vagy vmi ilyesmi, és ugye akkor a kutya ösztönösen védekezni próbál... Szóval lehet, hogy azért morog, harap, mert a mozdulat emlékezteti a kutyát arra, hogy védje magát. Legalábbis szerintem így van, de nem biztos...
2013. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
szüleim is sokat dolgoznak, én az egyetemről csak csütörtökesténként/péntek reggelente érek haza, húgom meg középsuliból péntek esténként. A terv egy másik németjuhász volt (régebben volt még egy kutyánk, csak azt lemérgezték és, hogy ne legyen magányos a németjuhászunk). Húgom szokott általában a vizslával foglalkozni. Engem nem enged közel magához. Ha próbálom megsimogatni, már akkor csattogtatja a fogát.
2013. febr. 15. 22:08
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom mindkét kutya a kertben rohad?
2013. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De ha nincs időtök és kedvetek rá, akkor minek is két mozgékony, aktív kutya? Ezt annyira nem értem! Csak azért, hogy jól mutassanak a kertben? Az, hogy a kutyák mit igényelnek persze senkit sem érdekel már.
2013. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem rohadnak a kertben, a németjuhászunkkal hétvégente (mind 3 nap) el szoktam menni, futni, meg nyáron szinte minden nap.
2013. febr. 15. 23:27
 10/15 sippara ***** válasza:
12%
Nyáron ülj le egy hétre telefon, gép, könyv, újság, minden nélkül totál egyedül a nappali közepére, péntek-szombat-vasárnap kimehetsz arra a hatalmas sétára, amit tenni szoktál a kutyáddal. Meglátjuk, mennyire tetszik egy hét után, aztán gondolj bele, ő második éve ezt csinálja. Mi a szarnak nektek kutya? Ne legyen több, könyörgöm.
2013. febr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!