Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám megevett egy...

Ha a kutyám megevett egy minden bizonnyal mérgezett patkányt lehet baja?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem!

2013. febr. 15. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem lehet baja, mert ugye mérgezett. Az én cicám(tudom, hogy nem kutya, de leírom) ebben pusztult el. Utólag derült ki csak, és nem tudtunk rajta segíteni, mert folyton kóborolt, és máshol volt... Szerintem vidd dokihoz, amilyen gyorsan csak tudod!
2013. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Mivel nem tudjuk a méreg típusát, így nem lehet megmondani, hogy milyen tünetekre figyelj, és mi lehet a következmény...

Hívd fel az állatorvost most (még nincs annyira késő, kérj elnézést a zavarásért, aztán kérdezd meg, hogy mi legyen)!

2013. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egyértelmű. Állatorvos, azonnal!
2013. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
tudd meg h milyen mérget evett a patkány mert ezeknek a mérgeknek van ellenszerük amit vagy állatorvos ad be vagy ő írja fel és tudod megvenni máshol
2013. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Ami a legfontosabb: minél előbb állatorvos, ha tényleg mérgezett patkányt evett akkor minden félóra számít.

Közvetve vagy közvetlenül jut a kutya szervezetébe a patkányméreg az adott esetben tök mindegy.


De a későbbiekre nézve egy kérdést engedj meg, tényleg nem bántani akarlak, de éhezik az a kutya, hogy patkányt eszik?

Az enyém nyírt már ki több nyestet egy harapással, de soha nem evett belőlük. Tudom, hogy a nyest az nem patkány, de nem hiszem, hogy a patkány sokkal étvágygerjesztőbb a nyestnél.

2013. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb patkány méreg már egy nagyobb testű kutyára nem nagyon veszélyes pl egy német juhászra mert ezek a mérgek súlyra vannak a legtöbb ezekből a mérgekből a véralvadást segítik elő vagy gátolják meg de egy patkány max 1kg-mos

De azért nem árt elvinni a kutyát egy állatorvoshoz ha még nincs is semmibaja akkor se árt az óvatosság.

Ilyen esetben én is elvinném a német juhászomat a dokihoz amúgy is ki tudja hogy még milyen fertőzéseket vírusokat hordozott az a patkány

2013. febr. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az elöttem írónak is igaza van hogy ette meg az a kutya a patkányt az enyém is max játszana vele de nem igen enné meg amúgy is eléggé válogatós
2013. febr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyád?
2013. febr. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

remélem nem csak a net előtt ültél, hanem tettél is valamit érte...! igen, lehet baja a mérgezett patkánytól, minél előbb meg kell ilyenkor hánytatni, majd elkezdeni a K-vitamin kezelést.

a patkányirtó szerek többsége vérzékenységet okoz, ami konakionnal kezelhető, de minél előbb el kell kezdeni!

2013. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!