Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trükkök agresszív kutya...

Trükkök agresszív kutya megfékezésére?

Figyelt kérdés

Van egy két éves németjuhász kanom.


Kutyasuliba is járunk, ha van rá időm.


Nagyon agresszív más kutyákkal. Először kanokkal volt az, most már szukákkal is. 3 hónapos kora óta van nálunk. Minden egyes alkalommal le lett szidva mikor agresszívan lépett fel más kutyákkal szemben.


Van egy roti szuka, akivel el tud játszani teljesen normálisan. Mondjuk őt kölyök kora óta ismeri. (nem az enyém a roti, hanem egy másik kutyasétáltatóé)


Emberekkel szemben teljesen barátságos. (nem is lenne jó házőrző belőle, mert idegenekkel is barátságos)


de a többi kutyát mindig meg akarja támadni.


Mit tehetek?


Szögest, fojtót már próbáltam. De ezek csak akkor használnak mikor rajta van. Szeretném ha belül is megtanulná hogy nem szép dolog más kutyákat megtámadni.


Próbáljam meg azt, hogy legközelebb mikor elkezd acsarkodni pórázon keresztül egyszerűen lefektetem (kényszerítve, ha kell)?


Vagy mit próbálhatok még ki, hogy ne kattanjon be ha más kutyát lát?


Pedig naponta 4x visszük sétára. Kiskorában is játszott más kutyákkal (igaz már akkor is domináns volt, akkor is rá volt szólva, de semelyik másik kutya nem tette rendbe így nem nagyon tanulta meg hol a helye)


2013. febr. 16. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Cesart ajánlom neked, sok videójában foglalkozik ezzel. Fent van youtube-n egy jópár rész.


"Próbáljam meg azt, hogy legközelebb mikor elkezd acsarkodni pórázon keresztül egyszerűen lefektetem (kényszerítve, ha kell)?" Szerintem ez egy jó módszer egyébként, Cesar is ezt használja. Rögtön lefekteti amint leállította a kutyát.

2013. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

a kutyakiképzőm szerint Cesar egy bohóc. és az egész meg van játszva.


de ha jó lefektetni akkor oké. sajnos leállítani nem tudom. fekve is hörögne szerintem...

2013. febr. 16. 20:24
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha van kiképző akihez jársz akkor kérd a segítségét, főleg ha szerinte Caesar egy bohóc akkor ő biztosan tud hasznos tanácsot adni, ha meg nem és csak a szája jár akkor pedig jobban jársz ha keresel más valakit.
2013. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A "kedves, tudós" kiképződ mit ajánl a megoldásra ? Hiszen neki kellene téged rávezetni, miként tedd a kutyádat minimum közömbössé más kutyákkal szemben.
2013. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem alapból rossz úton jársz. Attól, hogy leszidod a kutyát ha morog másra, meg folytót használtál azzal pont azt éred el ami most is van. Tehát a más kutyákkal való találkozást kellemetlen érzésekkel társította, valószínűleg ezért is lett agresszív. Ja a konkrét problémára: mindenképpen maradj (legalább is próbálj)nyugodt és magabiztos maradni ha látsz egy másik kutyát. Csak tippelek, de tutira görcsbe rándul a gyomrod, ahogy meglátsz egy másik kutyát, hogy nehogy balhé legyen. A lefektetés nekem is jó ötletnek tűnik, de mindig igyekezz az előtt cselekedni, hogy a te kutyád meglátná az idegent. Ajánlanám Jan Fennel könyveit (kezdésnek a Kutyapszichológiát) Illetve ha jársz oktatóhoz, de mégis itt vársz segítséget akkor feltételezem mégsem bízol meg az iskolában. Én a helyedben megpróbálnék egy másik sulit. Normális kutyaiskolában már elvből tiltják a folytót, elég maradi módszer. Sok sikert!
2013. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ha Caesar egy bohóc, akkor is jól csinál valamit mert én két nagytestű kutyát neveltem fel az ő módszere alapján, és mindkét kutya nagyon jól viselkedik. Kutyákkal és emberekkel is.
2013. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Azért örülne a "kiképződ" ha fele annyit tudna, mint

Cesar Millan...

El kellene járnod a kutyával rendszeresen kutyaiskolába, talán kicsit gyakrabban mint eddig, elsősorban szocializációs foglalkozásokra, csak sajna nem sulinak van ilyen spec. órája.


Én személy szerint nem ajánlom a kutya földre nyomását amikor "csak" szimpla acsarkodásról van szó. Van amikor célravezető és ezt kell tenni, de ez egy kutyának rendkívül megalázó más kutya előtt, és benne van a pakliban, hogy egyszer a tiédnél is agresszívabb kutya előtt történik a lenyomás és az simán zsákmánynak nézi, nekimegy.

Másfelől mi van akkor ha téged nem feltétlen tekint a rangsorban fölötte állónak és megharap amikor te a földre akarod nyomni amikor neki épp nincs kedve lefeküdni?


Ami ilyenkor fontos lenne az az, hogy kizökkentsd a kutyát, vagyis eltereld a figyelmét. Fogj egy üres petpalackot, dobjál bele pár apró kavicsot, csavard vissza a kupakját, és már kész is van. Vidd magaddal minden sétához és amikor a kutyád a legkisebb jelét adja annak, hogy agresszívan akar fellépni akkor egy határozott mozdulattal megrázod mellette, de ha ez nem elég akkor nyugodtan oldalba is vághatod a kutyádat (nyilván nem apait-anyait beleadva, teljes erőből), és mielőtt bárki leszól ezért az írásért: nem fog fájni a kutyának. A zajtól le fog döbbenni, nyersz egy kis időt.


Ilyen írásomért már kaptam nem egyszer piros kezet, aki most is adja az írjon jobb megoldást, érdeklődve fogom olvasni. :)

2013. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy kutyasuli és kutyasuli között nagy különbségek vannak...


Sajnos a legtöbb suliban nagyon elavult módszerekkel képeznek... én pl. voltam egyet megnézni, kutya nélkül szerencsére, ahol még csak meg se szimatolhatták egymást a kutyák... volt is harc, az egyik csaj úgy tudta letiltani a kutyáját egy másikról, hogy fejberúgta... azt mondta a kiképző, hogy nem árt az neki, ha néha fel van rúgva.. mondom neki és akkor hogy tanul meg a kutyám más kutyákkal kommunikálni, ha itt nem mehet oda a másikhoz... azt mondta úgy, hogy ha agresszív más kutyával szemben, akkor letépem a fejét... mondanom sem kell, hogy nem mentem többet se kutyával, se kutya nélkül.. ennyi épp elég volt...

A közömbösítést is lehet így is és úgy is csinálni a sulikban, és tény, hogy megvan a hátránya is...

Nekem rottim van, esélyem se lenne rugdosással letiltani... simán leszedné a lábam...

2013. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mint nagy és talán már kicsit tapasztalt kutyás nem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá:) Először is: amelyik kutyasuliban azt mondják, hogy Cesar Millan módszere egy vicc, az valószínű, hogy irigykedik, mert szeretne fele annyira is érteni a kutyákhoz mint Cesar. Nem azt mondom, hogy minden módszerével egyet kell érteni, de én az előző kutyámat is és a mostanit is Cesar módszereivel neveltem/nevelem, következetességgel és BEVÁLT. Igaz, csak a könyvet nem volt elég elolvasni, miután elolvastam a könyvet, nekem kellett hozzá 1 év kő kemény gyakorlás, hogy teljesen jól tudjam alkalmazni, tudjam h mit miért csinálok stb. Most már 10 kutyával is simán összeeresztem a kutyámat, tudom kezelni a helyzeteket. Soha nem vittem a kutyáimat kutyaiskolába, és így is barátságos, szocializált, szófogadó kutyát neveltem belőlük, akit póráz nélkül tudok sétáltatni. Persze akinek szüksége van rá, az nyugodtan vigye kutyasuliba, de nem mindegy hogy melyikbe, mert kutyasulik között is nagy különbségek vannak. Bár én sok kutyasulis módszerrel nem értek egyet, én is inkább mint Cesar, a kutya ösztönére hagyatkozok és azt használom ki. Van egy olyan kutyás ismerősöm, aki kutyasuliba járatja a kutyáját, engedelmes a kutyája, de én sztem totál kiölték belőle a normális viselkedést. Egyszerűen nem mer játszani a kutya másik kutyával, mindig csak a gazdájára hagyatkozik, a gazda meg nem érti h miért nem játszik a kutya. Szval ilyen téren többet ártott a kutyasuli mint használt.

A leteperéssel meg csak óvatosan. Csak nagyon indokolt esetben lehet egy kutyát a földre vinni. Ha nem értesz hozzá, meg nem vagy benne teljesen biztos, hogy mit hogyan kell akkor inkább ne csináld. Főleg ha nem te vagy a vezér, na akkor még rosszabbul is elsülhet. Így elsőre nem ajánlom a leteperést. Én az új kutyust 1 év alatt mindössze 3-szor vittem földre, és mind a 3 eset kiemelkedő volt. Cesar se csak úgy leteperi a földre, ő tudja h mit miért csinál, melyik helyzetben stb. Te ebből csak annyit látsz h most leteperte. De emögött sokkal több van. Ajánlom, hogy olvasd el Cesar Millan könyveit és próbáld aszerint nevelni a kutyádat. Ha még Pécsi vagy Pécs környéki lennél, akkor azt is mondanám, hogy szívesen segítek személyesen is megmutatni a dolgokat, bár tuti h nem laksz közel hozzám :)Ha kérdésed van, nyugodtan írj privit:)

2013. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Próbálkozz pozitív megerősítéssel.

Csináld azt, hogy amikor közeledik felétek egy másik kutya, vond magadra a figyelmét jutalomfalattal. Közben kedvesen beszélj, hozzá, magyarázz neki, hogy biztosan rád koncentráljon. Mindaddig tartsd magadon a figyelmét, amíg el nem haladt mellettetek a kutya. Ha elhaladt, és ő nem balhézott, add neki a jutalomfalatot és dicsérd meg nagyon. Eleinte biztos lesz olyan, hogy nem tudod eléggé elvonni a figyelmét és balhézni akar. Ilyenkor ne szídd le, ne mondj neki semmit, csak fogd meg és menjetek arrébb, közben te maradj teljesen semleges. Ezt jó sokat gyakoroljátok, előbb utóbb az lesz az eredménye, hogy egy pozitív dologhoz fogja kötni más kutyák jelenlétét.

2013. febr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!