Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e ez a korai ivartalanítá...

Igaz-e ez a korai ivartalanítással kapcsolatban, kan kutyáknál?

Figyelt kérdés
Ha ivarérés előtt ivartalaníttatnak, akkor a kanok nem fejlődnek ki úgy, nem lesz olyan szép kanos kiállásuk? küllemre lesz-e valami, ami más lesz a heregolyókat leszámítva?
2013. febr. 16. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha tudnátok olyan KAN kutyáról mutatni képet, amelyik már kifejlődött, és ivarérés előtt lett ivartalanítva, az megnyugtatna...
2013. febr. 16. 21:35
 2/78 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, hogy elsősorban a jelleme nem fejlődik úgy ki, nem lesz olyan védőösztönű, mondjuk ha olyan fajtáról van szó... örökre kölyök marad... Tehát én úgy tudom, hogy az ösztönök, a kan karakterének, jellemének kifejlődéséhez kellenek azok a hormonok... Ugyanakkor ugye azért javasolják ivarérés előtt az ivartalanítást kanoknál, mert akkor nem lesz frusztrált amiatt, hogy nem tud utódokat nemzeni, tehát amit nem ismert addig, azt az érzést, az nem is hiányozhat neki... Viszont hallottam olyan kanról, amelyik ivarérés után lett ivartalanítva, de ugyanúgy viselkedik, mintha nem lenne, tehát párzana, védi a szukát és emellett még frusztrált is, mert eddig tudott,

most meg nem tud párzani... Persze sztem az is fontos tényező, hogy az adott kan fedezett e már vagy sem és még egy sor dolog... nagyon nehéz jól dönteni...

Én is hasonló dilemmában vagyok...

2013. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
63%

Még nem teljesen fejlődött ki a bullmacim, 20 hónapos lesz nem sokára.

6,5 hónaposan lett ivartalaníttatva.

Ezek ma készült képek, szerintem önmagukért beszélnek :)


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
37%
A védőösztönével semmi gond nincs...
2013. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
63%
Nézz meg egy 1 éves kant és egy 2-3 éves ivaros kant képen a fajtádból. Hát annyi a különbség.
2013. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
71%

ma 22.04

Ez egy kifejlett kan.

[link]

2013. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
22%
A külsejében valószínűleg nem sok változás van, úgy értem, hogy szerintem az ivartalanítás időpontja azt nem befolyásolja... Az ösztönökben, a belsőben kell keresni a "hibát", hiányosságot...
2013. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
88%
Bizony hogy küllemében is más lesz, mint egyébként. Sokkal nyúlánkabb, kevésbé erőteljes testfelépítésű lesz. Ezt az előbb küldött bullmasztiff remekül alátámasztja.
2013. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:

ma 22:13


Tudom milyen egy kifejlett kan bullmasztiff :)

2013. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
Na éppen ez az, hogy szerintem elég nagy a különbség! Mármint külsőre. Tehát tényleg olyan kellene, ahol már kifejlett, legalább 2 éves kan. Nem tudom, mert őrző-védő fajtáról van szó és nem szeretném, ha kölyök maradna felnőttként. Lehet, hogy ezek hülyeségek... viszont nagyon domináns már most 5 hónaposan más kutyákkal. Emiatt aggódok... nem akarok folyton állatorvoshoz járni meg fizetni, ha esetleg bunyóba keveredik.... fenébe nem tudom eldönteni...
2013. febr. 16. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!