Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha meglesz a 8 hetes kiskutyám...

Ha meglesz a 8 hetes kiskutyám, el merjem engedni póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy úgyis mellettem/utánam fog jönni, amíg ilyen kicsi, de én nagyon félek, hogy elmegy. Sétáltatásnál le merjem venni róla a pórázt? Vagy csak majd ha már ténylegesen megtanulta a behívást? (Nyilván nem a belvárosban, vagy valami forgalmas helyen gondolom)
2013. febr. 17. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem megfelelő helyen nyugodtan elengedheted, ha esetleg el akarna szaladni, egy ilyen pici kutyát még könnyen el tudsz kapni. :) De jobb lenne ha csak 10 hetesen hoznád el, addig az anyja és a testvérei mellett a helye, és az állatvédelmi tv szerint is vele kell maradnia addig.
2013. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért hozzátenném, hogy amíg nincsenek meg az oltásai addig ne vidd le más kutyákkal, macskákkal által gyakran látogatott helye, nehogy benyaljon valamit.
2013. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
mondjuk 1 hét után engedd el. Amíg nem alakul ki semmilyen kötődés addig nem 100hogy utánnad fog menni.
2013. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Kerten belül igen,másutt viszont ne.Egyrészt az oltások miatt,eleinte nagyon kell vigyázni,nehogy az utcán összeszedjen valamit,illetve amíg nem 100%-ig behívható egy kutya,én semmiképp nem engedném el.Kiszalad az autó elé,biciklis gyerek elé,másik kutyához,mit csinálsz?OKé,hogy nem forgalmas helyen,de ha ne adj'Isten mégis meglép...Szerintem ne kockáztass,oltásokkor ölben,utána míg behívható nem lesz,pórázon!
2013. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Barátnőm dettó ugyanez volt, félt elengedni a kutyáját kicsinek - amikor épp ki lehetett volna alakítani a kötődést meg a behívást stb... nem, nem, ő fél. Mondom jó, de neked lesz nehezebb. Pont tegnap írt rám fb-on, h menjünk már ki a Hajógyárira és segítsek neki megtanítani a behívást mert már nem bír a kutyával pórázon... mondom jééé. A kutya most 7-8 hónapos asszem. Szép lesz...és közel sem olyan könnyű mintha az elejétől jól csinálta volna. De hát mindenki úgy cseszi el a saját kutyáját ahogy tudja :D (ez utolsó mondatot csak az vegye magára akinek inge...nem célom bántani senkit)
2013. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem 8 hét van törvényileg meghatározva?


A behívást nagyon hamar (pár nap) megtanulják: otthon gyakorold vele a nevét, s ha csalogatva hívod, akkor jöjjön. Utána már viheted nyílt terepre. Ott is gyakorold a behívást, s azt, hogy mikor nem figyel rád, elbújsz. Állatorvost kérdezd meg, hogy a környéketek mennyire problémás betegség szintjén.

2013. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még annyit, az előző válaszokra reagálva: az új gazda lesz az egyetlen ember, akit ismer. 100%, hogy menni fog utána. Az elején, még az első hétben a legkönnyebb kialakítani a kötődést és a behívhatóságot, utána hétről-hétre egyre nehezebb lesz.

Kerüld még a találkozást idegen kutyákkal, elsősorban az esetleges rossz élmények halmozását kell elkerülnöd. Ismerkedjen inkább kutyaoviban, de ha egyszer egy kutyának sikerül ráijesztenie, s neked nem sikerül bebizonyítani, hogy megfelelő védelmet tudsz biztosítani, félőssé válhat a kutyád.

2013. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De 8hetes korától lehet elhozni.


Én minden kutyámmal úgy csináltam hogy onnantól hogy hallgatott a nevére el engedtem és egy séta alatt nagyon sokszor hívtam magamhoz. Az ült érdemes megtanítani neki minél előbb, hogy be tudjátok vezetni a patkaszabályt.(minden patkánál üljön le minden esetben)

2013. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10 hétre emlékeztem, de lehet hogy tényleg 8. Bosi.
2013. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy autómentes helyen: töltésen, mezőn nyugodtan el lehet engedni. Szerintem olyan kutya nemigen van, aki egy idegen környezetben ne menne a gazdája után, akár már a 2. napon. Szüleim kiskutyáját idekerülése másnapján elvittem sétáltatni (igaz ő 3 hónapos volt, de ez nem hinném, hogy sokat számít), természetesen elengedtem a mezőn, mihelyst fordultam, azonnal jött utánam. Kedves hangon csalogattam, szintén hamar jött. Pedig még azt sem tudta, ki fia-borja vagyok. Szerintem jó minél előbb kihasználni a kölyökkutyák bámulatos kötődési képességét, így megkönnyíthetjük a további együttélést, különös tekintettel a kamaszkorra.
2013. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!