Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 15 négyzetméternyi kennel...

Egy 15 négyzetméternyi kennel elég egy németjuhásznak plusz kiengednénk az udvarra, ami 100 m2. Ennyi elég neki, és ha nem, akkor milyen kutyát ajánlanátok? Tudnám vinni sétálni reggel, délben este és erdőbe is.

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha viszed sétálni akkor egy akkora kennel is elég neki amibe kényelmesen le tud feküdni. De az nem megoldható hogy olyan kutyát keress amit be tudsz vinni a házba ? :) teljesen más élmény így a kutyázás :)
2013. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
De a német juhászt miért ne tudná bevinni?
2013. febr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Mi a fenéért akar mindenki német juhászt?

Nem Rexként születik egyik kutya sem. Mire felnő, egy jó idegrendszerű kutya a gazdája idegeit leamortizálja. Vagy az udvarát. Még napi 3x-i sétával is. MUNKAKUTYA eredetileg. És szerencsére, a legtöbb meg is felel a fajtájának az elvárásaihoz. Viszont az ilyen kutyák nem csak udvari életre valóak. Emberrel való szoros kapcsolat kell nekik. Sok-sok foglalkozás. Ami nem egyenlő a sétálásokkal és az udvaron való szaladgálásokkal.

2013. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

A séta mennyisége kevésbé fontos. Az sokkal lényegesebb, hogy közben valóban mozogjon is a kutya. Vagyis ne csak pórázos menetelés legyen. Emellett szellemileg is le kell fárasztani naponta, illetve gyakran kell vinni más kutyák közé.

Igazából akármilyen fajtát is választasz, arra készülj, hogy legalább az első 6-8 hónapban bent a helye, a lakásban! Csak így tud megfelelő kötődés kialakulni és csak így tud rendesen szocializálódni is a kölyök.

2013. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Édesapám azzal a kikötéssel engedi mwg,hogy SOHA nem jön be a házba.Viszont nyaron venném,mikor többnyire az udvaron vagyunk,én pl. Kint alszok.amúgy mit értetek szellemi lefarasztás alatt?ja és a németjuhászban van vadászösztön(megkerget egy őzet,vagy nyulat ha meglátja?)
2013. febr. 17. 19:22
 6/18 anonim ***** válasza:
van vadászösztön benne. Nem is kevés. Mondd, mennyi idős vagy?
2013. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
15 éves születésnapomra kapnám,júliusban.
2013. febr. 17. 19:35
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Így semmilyen kutyát ne tarts! Nem véletlenül kell az első legalább fél évet a lakásban töltenie minden kölyöknek! Ha ezt nem akarjátok neki biztosítani, ne gondolkozz még kutyában!


A szellemi fárasztás egyébként azt jelenti, hogy tanítod, gyakorolsz, sportolsz és dolgozol vele.

2013. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj, hogy nagyon nehéz jó német juhász tenyésztőt találni, annyira agyon vannak szaporítva :( Azt nem értem, hogy miért akar mindenki házba ajánlgatni kutyát?! Nekem már benti a kutyám több, mint egy éve, és igen, adott sok pluszt az, hogy itt van mellettem, ugyanakkor a kapcsolatunk valahol elveszett. Már nem kötődik úgy hozzám, mint régebben :( Akkoriban alig várta, hogy foglalkozzak vele, kimenjek hozzá, most meg sokszor a simogatástól is elfordul. Van egy kölyök kutyám is, ő is benn van. Na vele meg ki sem alakult úgy a kötődés, mint a felnőtt kutyámmal annak idején :(

Szóval én már úgy vagyok ezzel, hogy nem az a lényeg, hogy kint vagy bent van (persze fajtától is függ), hanem az, hogy mennyire tartalmas az együtt töltött idő!

A német juhász is egyébként, mint minden más fajtát, szellemileg is le kell tudni fárasztani, a sétával nem sokra fogsz menni!

2013. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Jogilag:

[link]

"közepes testű eb: olyan eb, amelynek testtömege 20-40 kilogramm;"

"Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan tartani"


Tehát a törvény szerint megfelel ez a tartási mód. De miért nem lehet szabadon a kertben?

Egyébként ha a napi 3 hosszabb sétán póráz nélkül is játszhat, futhat, tanulhat, akkor boldog élete lehet...feltéve, ha nem csak a sétákon látja a gazdit azért, és feladatokat, munkát is adsz neki.

2013. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!