Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van menhelyről kutyája?...

Kinek van menhelyről kutyája? Hányan választottátok a menhelyi kutyust és miért és mekkora volt mikor elhoztátok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 08:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
2 év körüli volt amikor elhoztuk és azért választottuk őt mert nagyon csúnya szegény :) és a kis csúnya kutyáknak nehezebb gazdit találnia :)
2013. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi onnan hoztuk, bar mar jo par eve. Most 9 eves lesz.

Egesz pici volt, mar epp, hogy el lehetett valasztani.

Nem akartunk fizetni erte, plusz igy legalabb valami jot is tettünk. Nem bantam meg. :)

2013. febr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

2 menhelyi és egy vásárolt kutyusom van,a 2 menhelyi keverék,de nagyon okosak :)

az első kutyus pár hónapos volt mikor hoztuk,most 10 éves :)

a második szintén pár hónapos volt de ő még csak 4 éves :)

2013. febr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én 2 éves kutyust fogadtam örökbe! Képet láttam róla és beleszerettem. lehozták ismerkedtem vele, majd aláírtuk a papírokat. Egyrészt azért választottam menhelyi kutyust mert bizonyítani akartam, hogy egy megtört lelket is a bizalmamba tudok keríteni. És sikerült is. :) Másrészt azért mert bele szerettem és elég rossz sorsa volt sajnáltam is.


Mára már kivirult bizalmas velem a többi családtaggal még nem igazán. Közepes termetű azt hiszem ennél nagyobb már nem lesz.


Egyáltalán nem bántam meg, hogy örökbe fogadtam! :)

Okos nagyon hálás és szeretet éhes egy bújos maci. :)

2013. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
1 éves ivatralanított szuka, tavaly nyáron vettük megunkhoz. Fel sem merült, hogy ne a menhelyről válasszunk.
2013. febr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én fajtamentőktől fogadtam örökbe, hátha ez is érdekel.

Azért mert mindig is ezt a fajtát akartam, viszont nem akartam kölyköt, és örökbefogadás párti vagyok, hiszen annyi kutya vár gazdára. Ő már egy éve várt, és nem kellett senkinek, mert nem teljesen egészséges. Négy évesen került hozzám.

2013. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még sosem volt fajtatiszta kutyám, mindig menhelyi keverék. Az első kettő németjuhász- szerű, az első szuka, a második kan, mind a ketten jórészt feketék. Őket azért választottuk mert feketék voltak, és ugyebár a feketék nehezebben találnak gazdára. Akkor még nem ivartalanítva adták őket örökbe, szóval mi ivartalanítattuk.

A szuka kölyökkorában került hozzánk, olyan két hónapos lehetett, aztán pár év múlva a kan, ő akkor olyan másfél-két éves volt. A kant azért is választottuk mert papíron mi voltunk az ötödik gazdái, senkinek nem kellett hosszútávon.

Az első gazdája meghalt, az örökösök vitték menhelyre, mondván, hogy nekik nem kell kutya. Aztán volt aki örökbefogadta, nem is egy, de mind visszavitte, mondván, hogy nem lehet a kutyával bírni, agresszív.

Szóval nagyon megsajnáltam. Tudtam, hogy nem lesz könnyű az első egy év, de úgy éreztem, hogy ha mi nem hozzuk el akkor nincs több esélye. A világon a legodaadóbb, leghűebb kutyája lett belőle.

2013. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves és két hónapos volt, amikor elhoztuk a menhelyről. Csúnya és ványadt volt szegény, csomókban hullott a vörös szőre, rekedten próbált ugatni. Vörösiszapból mentették! Most meg lehet nézni, igazi szépség lett belőle, aranyszínű a szőre és hálás, csak éppen nagyon éretlen még, időnként rombol és ás. Ettől függetlenül szeretjük.
2013. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt. Először expresszről akartam kutyát, de még időben felhomályosított az állatorvos...:) Mivel nem volt pénzem tk-s kutyára, így menhelyre mentem.
2013. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a szép és hasznos válaszokat.
2013. febr. 19. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!