Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szóljátok le annyira a...

Miért szóljátok le annyira a szaporított kutyusokat? Vagy csak én vagyok szerencsés?

Figyelt kérdés
Persze megértem hogy ez nem jó dolog,de itt mindenki úgy beszél róla mintha nyomorék lenne az összes,2 olyan kutyám is van akit szaporítótól vettem,egyik 5 a másik 2 éves de eddig az oltásokon kívül nem kellett orvoshoz menni. Rossz néha olvasni a kommenteket mert látom az ellenpéldát hogy ez nem mindig van így..
2013. febr. 18. 09:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Mázlid van. Az én szaporított kutyámmal meg 400 ezer körül járunk, és 5 éves... De ez a kisebbik hiba, mert ez ugyanúgy benne van egy menhelyi kutyánál is, normális esetben az ember számol azzal, hogy baj lehet, és orvos kell.

A baj az, hogy az a 70 ezer forint amit a szaporítónak kifizettem, az gyakorlatilag anyagi támogatása a tevékenységének, én magam is finanszíroztam, hogy az enyémhez hasonló beteg egyedek szülessenek, akikre majd a gazdáig vagy ráköltik azt a 400 ezret, amit én is, vagy nem és akkor szerencsés esetben küzdenek vele a fajtamentő szervezetek, vagy valamelyik vidéki gyepin elalszik, vagy kóborol...

Kapitalizmus van, ami azt jelenti, hogy naponta szavazol azzal, hogy mire költöd a pénzed, és hogy támogatsz-e egy adott tevékenységet, vagy nem.

Azzal, hogy szaporítótól veszel kutyát, azt támogatod, hogy tovább virágozzon az a remek business, amiben így tartják a kutyákat, mint ezeken a képeken:

[link]


Holott éppenséggel fajtamentést is támogathatnál azzal a pénzzel.

Itt főképp az elvvel van gond, hiszen azok pénze tartja életben az üzletet, akik ilyenektől vesznek kutyát, miközben közel 2 millió gazdátlan kutya van az országban.

2013. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2013. febr. 18. 09:16
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a kommentelők nem a kutyákat bántják, nem ez kell hogy rosszul essen.

Nekem egy mentett kutyusom van, aki egy szaporítónál volt "tenyészkan". Valószínűleg lopták, mert amikor kimentették huszadmagával egyetemben, a chipes kutyákról mind kiderült hogy lopottak voltak, csak benne nem volt chip, így nem lett meg a gazdája.

Mindannyiukat egy mocskos undorító pincébe bezárva tartották, évekig, ahonnan soha nem vitték ki őket. Soha nem sétáltak, nem játszottak, a saját ürülékükben éltek.

Kapott egy szemgyulladást, amit legalább egy éven át nem kezeltek. Annak ellenére, hogy kétszer műtötték, a beteg szemére mégis elvesztette a látását, és vár rá még egy műtét, hogy kényelmes legyen neki.

És neki még szerencséje volt, mert megmentették és végül szerető családba került. De vannak kutyák akiknek ennél sokkal rosszabb sors jutott. Sokan meghalnak, vagy olyan maradandó károsodásokat szenvednek, amik akadályozzák abban hogy teljes életet éljenek. Illetve a szaporítók a beteg kutyákat nem kezelik, nem menhelyen adják le, hanem nemes egyszerűséggel kiteszik az út szélére, aztán lesz velük ami lesz.

Szóval ha szaporítótól vásárolsz, ezt támogatod.

2013. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszi a te válaszodat is,neked is ment a zöld kéz.

Mindenki válaszát szívesen fogadom.

2013. febr. 18. 09:29
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy vannak teljesen jó szándékú emberek, akik szaporítókhoz fordulnak, mert szeretnének egy fajtatiszta kutyát, elhiszik, hogy a törzskönyv nekik úgysem kell és nem is fognak gyanakodni, mivel a többi 100 kutya is pont 50ezerbe került az expresszen. Fontos lenne mindenkit időben figyelmeztetni a veszélyekre.
2013. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Magát tenyésztőnek mondó még rosszabb mint a szaporító! Édes kevés az hogy valaki elmegy egy két kiállításra egy jó helyről való kutyával és helyezést ér el a kutya. Ez nem az Ő érdeme hanem az előző tenyésztő gondol munkájáé! Én egy bordert vettem "tenyésztőtől" és még örömem nem lehetett benne. Bántották, stresszben tartották, harap,lába fáj. Folyamatosan kiképzőhöz és orvoshoz járunk :(

Egy fehér körmöt nem tudott levágni olyan "tenyésztő", amikor átvettem a kutyát 3 körme volt idegbe vágva. Az ilyenek ellen is kell tenni akik megtévesztik az embert! Ha nem tenyésztőtől vásárolsz tisztában vagy a lehetséges következményekkel, ellenben tenyésztőtől nem ezt várod!

2013. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Nem a szaporított kutyákkal vannak a gondok. Őket senki sem szidja. Az tény, hogy szűretlenek, örökletes betegségben szenvedhetnek vagy hordozhatják azt, illetve idegrendszeri problémájuk lehet. Hidd el, gyakoribbak a beteg, ideggyenge egy szaporított kutyák. Ezt minidg hangsúlyozni kell, mert sok embert csak ezzel lehet elriasztani.


A hatalmas gond a szaporítókkal van és az olyan felelőtlen, ostoba emberekkel, mint te! Akik még szándékosan támogatják és pénzelik is azt, hogy bizonyos emberek tönkre tegyék a fajtákat, elárasszák a menhelyeket kutyákkal és gyártsák a beteg kölyköket! A szaporítók a saját kutyáikat is tönkre teszik azzal, hogy életük végéig elletik őket. És akárcsak te, sokan ezt még szorgalmazzák is vagy tudatlanságból, ostobaságból és felelőtlenségből, vagy azért, mert nem számít nekik az, hogy milyen következményekkel jár, ha szaporított kölyköt vesznek. Csak az a fontos, hogy olcsón megússzák a vásárlást, a kutyák hátrányára. Ha veszel egy kölyköt 40-50e-ért, le fog hozni 5 másik almot a szaporító, mert jól jár így. Ha néhány kisktyát nem sikerül eladni, akkor mennek a kölykök a menhelyre vagy altatásra.

De megnézhetjük a nem megélhetési szaporítókat is. Ha egy ember csak azért gyártja a kutyákat, mert aranyosak a kölykök, mert a szukának egyszer ellenie kell, stb. szintén csak az az eredmény, hogy növeli az amúgy is elképzelhetetlenül magas gazdátlan kutyák számát. Emellett a kölykök nem fognak megkapni mindent, amire szükségük lenne, alulfejlettek lesznek. Nagyon gyakoriak a fertőzések által kialakult betegségek a rossz higiénia, elhanyagolás miatt és az emésztési rendellenességek, mert nem megfelelő táplálást kaptak 6-8 hetes korukig.

2013. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Amíg nem ismersz ne hívj ostobának,én se sértegettelek
2013. febr. 18. 10:24
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

3-as válaszoló vagyok.

Nem szeretem ha ilyenkor leszólják a gazdákat, mert sokan tényleg a legjobb indulattal vásárolnak így kiskutyát, ugyanis nem igen kap figyelmet a téma. Sokan csak úgy gondolják, hogy "á, nekem úgysem kell a tk", csak közben nem tudják mi megy a háttérben.

A kérdező most éppen direkt érdeklődik, hogy ez miért baj. Én úgy gondolom hogy most megértette és a jövőben nem fog szaporított kiskutyát vásárolni.

2013. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a baj, hogy vannak fokozatok is szaporítók között, de egy dolog tény: a munkájukat megakadályozni csak úgy lehet, ha senki sem vásárol tőlük.

Vegyük végig milyen lehetőségek vannak, úgy egyértelműbb lesz.


A becsületes tenyésztőnek alap, hogy ha bármi gondja van a gazdinak a kutyával, visszaveszi. Szerződésben vállal garanciát örökletes betegségekre, tartja a kapcsolatot a gazdával már az elválasztás előtt is, és nem adja olyannak a kutyát, aki nem szimpatikus neki. Hobbi célra csak ivartalanítási kötelezettséggel ad örökbe.


Van a törzskönyves szaporító, na ezt a legnehezebb kiszűrni. Mert nála első ránézésre minden rendben van, csak épp tudatában van annak, hogy valamelyik kutyája betegséget örökít, mégis szaporítja. Tehát önmagában a törzskönyv még messze nem elég, attól, hogy kiváltja még lehet ugyanúgy szaporító, sőt olyan is van ezek között, akinek van egy kiállítási párja, meg a hátsó udvarban egy kitudja honnan származú szülőgépe, bizniszel a törzskönyvekkel, csal, stb.


Aztán van a jóindulatú, ámde tudatlan szaporító. Neki kedvencként tartott kutyája van, akit évente egy kis plusz bevétel reményében, vagy mert jajj de cuki babázni leelleti. Nála csak az a gond, hogy nem érti a genetikához, nem tudja mi örökletes, mi milyen vonalon öröklődik, stb. Az én kutyám is ilyen helyről van, és alapból mondta a hölgy, hogy lépcsős helyen ne lakjunk, nehogy baj legyen a térdével. Persze akkor még én sem tudtam, hogy nem kéne olyantól kutyát venni, ahol már az anya is patella ficamos...

Az ilyet valamennyire még érdekli is a tőle származó kutya sorsa, de ha bármi gondod van, ő mossa kezeit, és annyit mond, hogy benne volt a pakliban, oldd meg, stb.


És a sor végén vannak az üzemszerűen gyártók.


Sajnos a többség bekajálja a jóindulatú szaporítónak, hogy ő szereti a kutyáit, sőt van amelyik azt is mondja, hogy kiváltja a törzskönyvet, ha kéred, mert persze, lehetne nekik. Az ilyennek dőlnek be a legtöbben. Sajnos pont emiatt velük van a legnagyobb gond, mert ugyan egy-egy ilyen gazdi az egy-egy alommal lehet, hogy csak 30 kutyát termel az élete során, de ha a tőle származó kutyák is szaporodnak, márpedig miért ne tennék, akkor már komoly mennyiségekről beszélgetünk. És ráadásul sokan vannak. Tehát összeadódva ők teszik a legnagyobb kárt az állományban, pláne így, hogy tőlük az emberek többsége szívesen vesz kutyát.


És tény, hogy sok embert be lehet ijeszteni azzal, hogy azt mondod, hogy azért ne vegyél, mert beteg lesz. Ugyanis aki nem akar minőségi tenyésztőre költeni, annál fontos szempont a pénz, tehát nyilván nem akar állatorvosra sem költeni. De tény, hogy ez a kommunikáció is sokszor visszaüt. Csak sajnos az emberek többségét egy magasabb cél miatt nem lehet meggyőzni, azért nem dönt másképp, mert az általános jelenséget megérti. A többség azt mondja, hogy az, hogy én megveszem ezt a kutyát, az nem oszt nem szoroz. Csak ha mindenki így áll hozzá, akkor tényleg nem lehet másként rendet tenni, mint egy jó magas ebadóval... Pedig sokkal jobb lenne, ha lenne bennünk annyi tudatosság, hogy eldönjük, hogy olyan dolgokra költjük-e a pénzünket, amikkel egyet is értünk, vagy épp olyanokra, amikkel nem értünk egyet.

2013. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!