Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom már elviselni a...

Nem bírom már elviselni a kutyámat, nagyon unom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Két kutyánk van, amelyikről most szó esik, egy 12 éves erdélyi kopó. Kiskora óta nálunk van, nevelgettük, tanítgattuk. Az alapvető trükköket gyorsan elsajátította (ül, fekszik, pacsi, marad) és póráz nélkül is lehetett sétáltatni. Amolyan házi kedvencnek tartottuk, komolyabb feladatai soha nem voltak. Sokat futottunk vele, szóval nem láncra vert jószág volt. Ennek ellenére makacs volt világéletében és bosszúálló. Szó mi szó, nincs jó természete. Időközben kertes házba költöztünk(4 éve). Öregségére módszeresen elhülyült. Éjszaka bent alszik a házban, nappal pedig átpakoljuk a garázsba (fűtött). Egyedül vagyok itthon egész nap és MINDEN ÁLDOTT REGGEL a kib.szott ugatására ébredek. Kijön a garázsból, megáll a kert közepén és ütemesen ugatni kezd. Nem valamit megugat, hanem két-három másodpercenként ugat egyet és képes órákig ezt csinálni. MINDEN NAP! Állatorvos látta, kutya baja (miért is lenne, hiszen egész életében kímélőprogramon volt). Hogy MIÉRT ugat, azt nem tudom, feltehetőleg azért, hogy beengedjem a lakásba, vagy adjak neki enni. Ez a két dolog érdekli, a kaja és a meleg. Egyáltalán nem hálás, nem hűséges, öreg korára kifejezetten egy ellenszenves dög lett.


A másik kutyával nincs baj, bár az is ugatós, de ő megugatja azt, aki elhalad a kapu mellett és kész. Ha viszont elkezd ugatni, a szóban forgó másik szintén rákezd (fogalma sincs, mit ugat) és ismét kezdődik az egész előlről.


Szóval amikor ugat, rászólok. Ez rendszerint nem használ, mintha ott sem lennék. Mivel ez nem segít, bezavarom a garázsba, betakargatom a radiátor mellett(röhej), bezárom az ajtót (kilincsre)és visszakúszok tanulni. Negyedóra múlva ismét a kert közepén van. Ha kulcsra zárom a garázsajtót, bentről ugat. Próbáltam szépen, következetesen, próbáltam fizikálisan rábírni, jól elagyaltam egy seprűvel. Most már utánam is kap, vicsorít, morog. Nem tudok tanulni, nem tudom kipihenni magam, a szomszédok is szívükből gyűlölnek már.


Kifejezetten megutáltam ezt a kutyás és már teljesen idegbeteg vagyok a viselkedésétől, ott tartok, hogy talán nem bánnám, ha elpusztulna.


Most is ugat, reggel óta. Ma még semmit nem tudtam tanulni tőle, a szomszéd is épp most szólt be valamit. Megállt a ház előtt, mutogatott és tökéletesen megértem. Meg is romlott a viszonyunk... Elegem van.


MIT TEGYEK?!


Az olyan válaszokra, hogy mennyire szívtelen vagyok, nem vagyok vevő. Nincs az a zen szerzetes, aki ne borulna ki ettől nap mint nap.


2013. febr. 18. 12:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
62%
Pedig ezért most kapni fogsz eleget, így én nem is strapálom magamat...
2013. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek a dühöngő bikák, és a hasonló felesleges kommentek. Egyetlen egy kielégítő választ szeretnék kapni.
2013. febr. 18. 12:52
 3/38 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a legtöbb kutyát az mozgatja, ami a tiédet is. Kaja, meleg és a gazdi közelsége. A napi 2-3 séta a minimum, amit még ezen felül illik biztosítani egy kutya számára.

Nekem speciel eszembe sem jutna, hogy a kutyámat kizárjam a garázsba. Nem csoda, hogy megőrül szegény, ezért ugat, ezért válik agresszívvá.

2013. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
24%

Hát,annak,hogy ugat,valami oka van...Az is lehet,hogy süket,vagy rossz a látása...Abból kiindulva mondom ezt,hogy nem mai csirke.:)

Ha annyira nem tudod elviselni,el kell altatni...Most én is központi céltábla leszek,de mondhattam volna azt is,hogy ajándékozd el...vagy menhely.De 12 évesen egy kutya már annyira hozzászokott a környezetéhez és a gazdájához,hogy csak kín lenne neki,meg a leendő gazdik sem látnák benne örömüket.A leg humánusabb módja ezek után véleményem szerint az altatás,DE! csak ha nincs más kézen fekvő megoldás.Foglalkoztok vele mostanában eleget?

2013. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
A kutya azért ugat, mert nincs kellően lemozgatva! Nem annyiból áll az állattartás, hogy elé dobsz valami kaját naponta és bezárod a garázsba! Az még nem jutott eszedbe, hogy esetleg foglalkozni kellene vele? Ha elviszed sétálni, csodát fogsz tapasztalni. Lelövöm a poént, képzeld, utána nem fog ugatni! Mert elfárad és leadja a fölös energiáit. Minden nap eleget kell mozgatni a kutyákat és minden nap szellemileg is le kell fárasztani őket! Nem mentség, hogy öreg. Annyit kell vele foglalkozni, amennyit igényel! Emellett esetleg nevelni is kellett volna! Azért kap feléd, mert megverted. Hát ne csodálkozz ezen! Képzeld, újdonságot mondok tudom, de egy megfelelően nevelt, kellően lefárasztott kutya nem fog semmilyen viselkedési problémát mutatni. Nem ugat, nem morog, nem agresszív. Csak a te hibád az egész, nem a kutyáé! Te vagy nagyon szerencsétlen gazda, nem a kutya a selejt!
2013. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Őt a gazdi közelsége nem mozgatja. Hogy kizárom a garázsba? Az neki kell, kint a kertben hülyét kap, ott ugyanis hideg van és nincs pihepuha szőnyeg sem. A házunk külsőlépcsős, enyém az emelet, ahova nem tud feljönni a rácsos lépcső miatt, de nem is engedném be, mert ide-oda járkálna, amíg nem kap valamit enni. A lenti lakásba pedig egyedül nem engedem be.
2013. febr. 18. 13:00
 7/38 anonim ***** válasza:
89%
A kutyával egész nap kb. semmit nem foglalkozol, ha jól értem. Nem csoda, hogy ugat, gondolom ezzel akarja elérni, hogy foglalkozz vele, AMI sikerül is neki, mert kimész hozzá (még ha ordibálni is).
2013. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy sötét vagy Te magad írod a kérdésedben. Ezek után mit vársz?

Megerősítést hogy igen hülye a kutya, szegény gazdi, talán altasd el.


Ásd el magad.........

2013. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
81%

Na szóval, Te magasról teszel rá, hogy a kutya mit csinál, a lényeg, hogy kussoljon. Jól értem?

Akkor keress neki egy olyan gazdit, aki tudja neki biztosítani azt a minimumot, amit te nem vagy képes megadni.

2013. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is van kutyám,méghozzá egy beagle,amiről köztudott,hogy "hiperaktív",túlfűtött,kotorék eb,és hozzáteszem,lakótelepi lakásban élünk.Minden nap,mikor hazamegyek,az az első,hogy viszem túrázni!Kimegyünk az erdőbe,vagy ki a határba,persze póráz nélkül,hadd rohangáljon.Mikor hazamegyünk,kap enni,és nem igazán van kedve utána ugatni.Nagyon sokat foglalkozom vele,mert ezt vállaltam,amikor elhoztam őt hozzánk!Akkor felelősséget vállaltam egy életért.És ha 12 éve lesz,akkor is felelősséggel fogok tartozni iránta,mert ezt vállaltam!Gondolkozz el,vidd kicsit többet szabadba,foglalkozz vele,töltsetek együtt több tartalmas időt! :) Meglátod,nem fog ugatni!
2013. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!