Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem tettem vele rosszat?

Ugye nem tettem vele rosszat?

Figyelt kérdés

szerdán műtötték a kutyám fejét, és azóta csak betadinnal kenegettem neki. de, még szerda éjszaka, amikor nem tudtam felitatni a kiszivárgott vért,(a doki adott vattát, meg ő mondta, hogy itassam fel) az csütörtök reggelre rászáradt a sebre. Akkor nem piszkáltam, mert nagyon friss volt a vágás, nem akartam, hogy én ott nekiállok leszedni a vért, és felszakítom, meg a kutyám sem éppen akarja hagyni( nem agresszív, semmi ilyen, csak egyszerűen elfordítja a fejét, és ketten kellünk ahhoz is, hogy betadinozzam, mert annyira ficánkol)

szóval, szerda óta a vágáson kb fél centi vastagon volt rászáradva a vér.

Ma viszont, már gondoltam, hogy mivel annyira nem friss a seb, lemostam neki sima langyos vízzel( kézzel, és annyi volt, hogy nagyon óvatosan a seben a vért "simogattam") lejött a vér zöme, már látszik a sebhelye, de teljesen nem szedtem le, csak azt ami leázott a víz hatására, a vart nem szedtem le

miután lemostam felitattam tiszta kendővel, és bekentem neki betadinnal.

A kérdésem arra irányul, amire csak utólag gondoltam sajnos, hogy ezzel, hogy én ott lemosogattam neki, ugye nem fertőződhet el, vagy valami ilyesmi? Mert így a betadint is a sebre tudom rakni, nem a seben levő vérre.

Amúgy, hozzáteszem, hogy amit lemostam róla, tényleg vér volt, és nem var, direkt figyeltem, meg a var nem jön le a sima langyos víztől.

Szóval, szerintetek butaságot csináltam?

Meg, még egy kérdés, mert nem akarok még egyet kiírni majd. Pénteken megyünk varratszedésre. ez azt jelenti, hogy végül is már amikor varratot szednek, akkor a seb nem fog felszakadni? meg, hogyha akkor is nagyon varas lesz, akkor is kiszedi a doki a varratokat?

És, hogyha a doki kiszedi a varratokat, akkor a gallér is lekerülhet a kutyáról? mert azt mondta, hogy varratszedésig le se vegyem róla, de utána, ha leveszem, akkor 100%, hogy fogja vakarni, akkor sem szakadhat már fel?

Bocsi a sok kérdésért, de ez az első ilyen tapasztalatom, hogy a kutyámon seb van, és nem tudom, hogy hogy működik ez igazából:S (de legalább tudni fogom áprilisban, amikor ivartalanítom...)

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. febr. 18. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem az orvos minden kérdésedre válaszol, még csak el se kéne menned hozzá, elég ha telefonon felhívod
2013. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem tudom felhívni, mivel párom véletlenül elvitte a telefonomat a melóhelyére, és már a doki se rendel ma. Ha feltudnám hívni nem tettem volna ki a kérdést...:/

Valaki olyan tudna válaszolni, aki értelmes választ tudna adni, tényleg a kérdésre válaszolva?

2013. febr. 18. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyugi, semmi bajt nem csináltál.

2. Varratszedésnél nem fog a seb felszakadni. Nem lehetetlen, hogy kicsit vérezni fog, de az nem felszakadás.

3. Igen, valószínűleg akkor is kiszedi.

2013. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2013. febr. 18. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, jobbulást a kutyusnak. :)
2013. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem lesz ebből semmi gond.

A gallér levétel... Én azt mondom, próbáld meg, az én szuka kutyusomon az ivartalanítás napján levettem, és egyszer sem piszkálta, vagy nyalogatta a sebet. Na jó, amikor levettem a gallért, akkor odahajolt, és rászóltam, hogy nem szabad. Onnantól soha többet.

2013. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát, most vagyok kiakadva, mert előbb a gallérban szaladt be a szobába, beakadt az ajtófélfába, és kitört a gallérból egy darab. ezzel nem lenne gond, pont azon gondolkodtam ,hogy pótolom valamivel a hiányzó részt, kimentem a garázsba, és mire visszajöttem, azon a kis hiányzó részen benyúlt a gallér mögé, és felszakította...

A doki előre mondta, hogy ha esetleg felszakítja, akkor sincs gond, mert ugyan úgy beforr, csak lassabban, de persze most nincs itthon a telefonom, facebookon szóltam barátnőmnek, hogy jöjjön át, hozzon telót, mert fel kel hívnom a dokit, hogy mit csináljak vele.

De, ezek után úgy érzem, hogy a pénteki varrat szedés elmarad.

Ekkora rohadt mázlista is csak én lehetek.

2013. febr. 18. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Betadinozd ugyanúgy, ahogy eddig. Betadint nyílt sebre is lehet tenni. Viszont okvetlen legyen rajta gallér,hogy ne tudja szétszedni a sebét.Az én kutyámnak a feje tetején hasadt szét a bőre 8 cm hosszan egy harapástól. Még varrva sem volt. Gyorsan begyógyult és a nyoma sem látszott.
2013. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Beszéltem a dokival, mondta, hogy ne aggódjak, és pénteken ugyan úgy menjek.
2013. febr. 18. 22:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd meséld el mi történt! Azóta hogy van? Jobbulást!
2013. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!