Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kan pekingim.Eddig semmi gond sem volt vele,6 hetesen került hozzám,sajna elég korán,de egy 8 éves szuka staffordshire mellé került.Az első pillanattól nem jöhetett be a szobákba.A folyosón,konyha,fürdőszoba,előszoba,ott lehet,csak a szobákat és a bútorokat tiltottuk meg neki,és ezt szépen meg is tanulta.Most viszont egy pár hete,elkezdett "lázadni".1 méterre bejön a szobába,ha ránézek,szólnom sem kell,azonnal felpattan és kimegy.Aztán pár pillanat múlva beteszi a mancsát,de jól előrenyújtva,ránézek,de nem szólok semmit,azonnal vissza húzza.Máskor pedig beül a szobába,de szigorúan betartva az 1 métert,minél közelebb a küszöbhöz és háttal ül le nekünk,és feszülten figyel.Miért lett ilyen szemtelen?Próbáltam mindent,erőteljesen rászólok,először csak kitettem szó nélkül a szobából,máskor amikor magától kiment akkor megdicsértem,amikor a szobán kívül ült le,máskor rásóztam egyet a fenekére(nem erősen).És ezt állandóan megcsinálja.
2013. febr. 19. 12:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném,hogy nem domináns beállítottságú kutyus,az ételét is szó nélkül otthagyja,ha a táljához érek,vagy ha valami van a szájába,azonnal kiköpi,ha azt mondom neki.Ha játszik,és mondjuk kicsit durván ért hozzám,azonnal hátára fekszik és behódol,mindezt magától teszi.
2013. febr. 19. 12:26
 2/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem voltál vele lazább, következetlenebb mostanában??

Én most javítom ki a következetlenségem hibáit, melynek folytán Argos sokszor hívás ellenére is elkanyarodott, tiltás ellenére is odament kutyához, stb-stb. Nem rángatom, nem kiabálok, mint régen. A séták pórázon indulnak láb mellett, aztán póráz nélkül láb mellett, aztán mehet dolgára, behívásnál lecövekelek, odajön, megdicsérem, stb-stb...Három napja csinálom és már van eredménye!


Például a ma reggelünk:

Most pórázon mentünk a partra, ott is jó 100 métert úgy jött, majd még pár tíz lépést láb mellett szabadon, aztán ráküldtem varjakra többször is, közben mindig vissza-visszahívva és jutival dicsérve...aztán pár perc dolga végzés, majd ismerőssel dumálva labdázás...aztán ismét dolga végzés, párszor két bokor körülkerülése össze-vissza, aztán pékségig pórázon, onnan haza szabadon...1 óra volt, de el is pilledt

2013. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szó nélkül tuti nem tenném ki.

Változott mostanában valami az éltetekben?

Kevesebbet foglalkoztok vele?


Én nem sz.roznék. Ha tudja, hogy nem jöhet be, akkor először figyelmeztetném egy erre bevezetett szóval. Ha nem történik semmi, ne a fenekére üss, hanem a fejére, orrára.


És ne várd meg, amíg bemegy a szobába. Amint át akarja lépni a küszöböt, máris tiltsd le.


És foglalkozz vele!

Minél több jó élményt kapcsol hozzád, annál szívesebben fog együttműködni.


találj ki kreatív játékokat, ha eddig nem tette

2013. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
d volna...
2013. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából ez a szó nélkül helyreigazítást a Csodálatos kutyadokiból volt,és bevált.De most,hogy írtátok a következetlenséget,azt hiszem tudom,hol követtem el a hibát.Párszor előfordult mostanság,hogy ölbe vettem és úgy bevittem a szobába,és az ölemben aludhatott.Valszeg az ő kis kutya kobakjában nincs külön jelentése annak,hogy ölben van benn és nem a saját lábán ment be.Nyilván neki csak azt jelentette,hogy a szobában van.:) De érdekes,hogy ezt szinte tényleg csak azzal a szobával csinálja meg,ahova ölembe bevittem,a többivel nem.Jó,oké,megint az ember volt a hülye.:) Akkor most nevelhetem át,és akkor az orrára koppintok,az más esetben beválik,talán ebben is jó lesz.Amúgy sokat van vele foglalkozva,és szoktam az ELTE etológia tanszék kutyáknak való feladatait is csináltatni vele,el szokott ezzel lenni :)
2013. febr. 19. 14:42
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Mindig a gazdi a hülye...erre már én is rájöttem :D
2013. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A "csodálatos kutyadoki" sokszor egy marha.

Ez nem a személyes véleményem. Sokaknak fáj felfogni, mindegy.


Hidd el, a kutyád nem ilyen nyomi.:D Pontosan tudja, hogy ölben vitted be.

Már 4 éves, ha eddig következetesen ki volt tiltva a szobából, nincs baj.

Adj egy jelet neki, amikor azt akarod, hogy bemenjen (a saját lábán). És akkor bent lehet, amíg újra ki nem zavarod. (Nem szó szerint zavarni kell, csak kiküldeni, és újból életbe léptetni a kitiltást.)


Ezt ő pontosan fel tudja fogni.:)

2013. febr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,a szoba neki szigorún tiltott övezet,ami a belépést illeti és az elmúlt 4 év alatt ezen egyszer sem lazítottunk.Sőt,csináltunk olyat,hogy hívtuk be,csábítottuk falattal,de ott tipródott csak a küszöbnél,ugatott ránk,nyüszített és csóválta a farkát,de be nem jött volna!Igazából ezt akartuk látni,hogy még kaja csábítása ellenére is ragaszkodik ahhoz,amire neveltük.:)Szóval,ha nem az volt a baj,akkor nem tudom,mi változott meg nála,mert ma is megcsinálta,folyamatosan megcsinálja és hiába szólok rá,hiába rendszabályozom,akkor is megcsinálja újra és újra.De ha látja,hogy elindulok felé,egyből kimegy,vagy tényleg elég csak ránéznem ,meg sem várja hogy oda menjek.Akkor mitől változott meg??Adjatok tanácsot! Eddig tiszta büszke voltam a szófogadó,engedelmes,alázatos pincsimre.:)
2013. febr. 20. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ez a hívogatás kajával nemvolt túl bölcs ötlet, ha ti csináltátok, és nem egy idegen vagy ismerős...

Kismillió oka lehet, hogy most ezt csinálja.

De az sem biztos, hogy mindig olyan "alázatos" a pincsid. Rengeteg kutya egyszerűen megtanulja, hogy addig vagy rá mérges, amíg nem veti be a cukiságát, nem veti magát hanyatt, stb... és így igazából ő "dominál le", mert ő dönti el, mikor van vége a büntetésnek...

De kutyasulis oktató nélkül eszedbe ne jusson most mindenféle büntetést kipróbálni, mert nagyon csúnyán megfélemlítheted szegényt.


Van az Egyik kutya másik nem-ben egy pontosan erről szóló rész. Most nem keresem meg, de ha jól emlékszem, kettő kutyus van benne, kistestűek, az egyik tuti fehér. (Nem az Ütyi és Masni, a Yorkie-k, hanem egy későbbi rész.) Ott is pont ezt magyarázzák el a kutyáknak, hogy nem léphetik át a küszöböt.

Youtube-on vagy a TV2 oldalán valahol biztos fent van.

Érdemes megnézni.


Egyébként ha rendben van a viszonyotok, akkor ezeket a fekete-fehér szabályokat lehet ám lazítani!

Erre írtam, hogy ha beengeded, bemehet! A kanapéra is felugrálhat, ha engedélyt adsz... csak utána bármikor ki kell tudnod tessékelni, le kell tudnod küldeni a kanapéról...

De ha nincs rendben a viszonytok (ezt nem annyi dönti el, hogy 4 éven át nem lépett be a szobába - pláne, hogy most rendszeresen bepofátlankodik és hülyét csinál belőletek), akkor persze ne tedd.:)


Én minden gazdit elküldenék kutyasuliba...:) Abból baj nem lehet... rengeteg dolog van, amit addig lehet, hogy észre sem vettél, ott pedig 3 perc alatt rámutatnak valami gigászi hibádra.:)

2013. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha hanyatt vágja magát,és tényleg csinálja a cukiságait,akkor is kapja a büntetést,ami általában az,hogy a helyére kell mennie és nem jöhet ki onnan.Az más kérdés,hogy ha tudja,hogy bünti lesz,akkor egyből hanyatt vágja magát és úgy marad,de ettől még ha kell a lábammal "tolom" el a helyéig.A kapcsolatunk szoros,de a szoba és bútor tabu marad,tekintve,hogy asztmás vagyok és nem akarok kutyaszőrt az ágyon vagy a szobába,ahol a legtöbbet tartózkodom.Tényleg nem domináns,a másik staffi szukámnak is behódol,meg nekem is,sokszor én pusztán a helyzetem megerősítése végett is behódoltatom mindkettőt.Ugyanezt csináltam anno a német juhászunkkal és a kaukázusinkkal,soha semmi gond nem volt,ugyanazt a nevelést kapja most a pincsi is.Arra is gondoltam lehet,hogy egyszerűen csak velünk akar lenni,vagy felhívni magára a figyelmet.De igazad van,van egy kutyakiképző ismerősöm majd tőle tanácsot kérek,mert bosszant a dolog.:)
2013. febr. 21. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!