Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb fajta erre a célra?

Legjobb fajta erre a célra?

Figyelt kérdés
Olyan kutyafajtát keresek, ami jó kertes házhoz házőrzőnek, kijön a gyerekekkel, nem túl nagy termetű, mint pl egy dán dog, de azért nagyobb mint mondjuk egy airdale terrier.. Tudnátok nekem ajánlani ilyen fajtát? Esetleg személyes tapasztalat?
2013. febr. 20. 17:08
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
ja és persze más kutyákkal is kijön, mert van egy cavalier king charles spánielünk, de ő bent lakik, csak dolgát végezni jár ki.. és nem akarom hogy gond legyen..
2013. febr. 20. 17:09
 2/27 anonim ***** válasza:
Németjuhász kutya.
2013. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Hmm...esetleg van még valami különösebb elvárás, pl. szőrhossz, vagy valamit sportolnátok is vele, vagy "csak" családi és házörző kutya lesz...? És egyáltalán első kutya? Írj még valamit, bármit, csak mert így elég tág azoknak a fajtáknak a köre, amiket javasolnék.
2013. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

a szőrhossz végülis nem számít, bár azért jó lenne ha nem kellene sokat szenvedni vele.. de lehet hosszú szőrű is. Sportolni nem sportolnánk, csak házőrző lenne, de nagy udvaron, és van egy tó a falu szélén oda kijárnánk vele sétálgatni.. Nem első kutya, nekem is meg páromnak is volt már kutyusunk, most van egy közös Cavalier King Charles spániel kislány, pont ma 11 hónapos..


Még annyi, hogy olyan fajta kellene ami barátságos, de mégis ilyesztőnek tűnik.. Hogy illetéktelen, sötét színű emberkék ne próbáljanak átmászni a kerítésen..

2013. febr. 20. 17:39
 5/27 anonim ***** válasza:
Én az óriás schnauzer-t ajánlom, a súlya, ereje nagyobb, mint egy dognak, de a magassága nem. Nem tudom, hogy ez így megfelel-e neked. Az óriás schnauzer barátságos, nem hullajtja a szőrét, csak az elhalt szőrszálakat ellehet távolítani. Sok mozgást igényel, könnyen tanítható.
2013. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömnak van ilyen kutyus, kiállításokat is nyert, oroszországból hozták haza, valami döbbenet milyen szép állat.. :) De én úgy tudom hogy az óriás schnauzernek sok meló van a szőrével..
2013. febr. 20. 17:45
 7/27 A kérdező kommentje:
az akita inu-ról mi a véleményetek? az alapján amit itt: [link] olvastam úgy látom megfelel annak ami nekem kellene, csak arról nem látok semmit hogy gyerekekkel hogy viselkedik..
2013. febr. 20. 17:50
 8/27 A kérdező kommentje:

Amerikai Pitbull terrier is tetszik, meg párom is akart régebben ilyet..


Amerikai pitbull terrier

Eredete


Az angol staffordshire bullterrier változata. A fajtát az UKC 1898-ban, az AKC 1936-ban ismerte el. Az FCI nem ismeri el.

Leírása


Erős felépítésű kutya, marmagasság 46-56 centiméter, testtömege 30-45 kilogramm. Koponyája széles, háta rövid és izmos, mellkasa mély, ágyéka feszes. Végtagjai izmosak, erőteljes csontozatúak. Szőre rövid, sűrű, fényes. Valamennyi elismert kutyaszínben tenyésztik, fehérrel keverve. Alomszáma: 4-8 kiskutya. Várható élettartam: 10-14 év.

Tulajdonságai


Hihetetlenül bátor és elszánt. Viadalokra tenyésztették ki, azokban az országokban, ahol nincs betiltva, őrző-védőnek is használják. Bár sokak szerint agresszív, kevés foglalkozással kiküszöbölhetők a kellemetlen viselkedészavarok. Sok foglalkozást nem igényel de azért azt szereti, ha szelíden megsimogatják a hasát. Gyermekszerető, hűséges és odaadó, feltéve, ha jól bánnak vele. Tanulékony, figyelmes, szófogadó és mindent megtesz a gazdájáért.


Valakinek tapasztalat ezzel a fajtával?

2013. febr. 20. 17:54
 9/27 A kérdező kommentje:

Az argentin dogról mi a véleményetek? Az annyira ahogy látom nem nagy, de elég ilyesztő, azt írják jó házőrző, gyerekekkel is jól elvan.. Mondjuk azt írják más fajtákkal nem annyira jön ki, de mivel kölyköt vennénk, szerintem össze tudnánk szoktatni a spániellel..


Meg láttam a tvben hogy egy argentin dog megölt egy pumát hogy megvédje a gazdáit (2 kislány)..


Valakinek tapasztalat?

2013. febr. 20. 18:00
 10/27 anonim ***** válasza:
35%
Pitbull terrierem van, igaz kölyök még, de már most vannak agreszív kirohanásai. Hogy említsek egy példát(egyébként 2hónapos) amikor adok enni neki, és evés közben állok mellette/piszkálom evés közben, vagy a kajája közelében matatok, akkor morrog és kap a kezem után. Ez persze egy ilyen kis kölyöktől még úgy jön le , hogy aranyos, de azért csak nem hagyom, mert nagyobb korában ebből gond is lehet. Szóval az ilyen dolgokat el lehet folytani benne, meglehet nevelni, s biztosan nagyon jó házörző lenne belőle, de szerintem gyerekek közé mégsem ilyen fajta kellene( biztos ami biztos alapon) Én a magyar vizslát ajánlom. Nem túl nagy, rövidszőrű, keménynek néz ki, én legalábbis nembiztos ,hogy bemernék mászni egy kerítésen , ha egy ilyen várna odabent. Ezenkívűl sokat szeret játszani, gyerekekkel is jól kijön, nameg ez amolyan "magyar nemzeti kutya" vagy mi a szösz...S szerintem ha valakinek egy ilyen szép, kifejlett kutyája van, arra büszke lehet. Tehát 100 szónak is 1 a vége, én a Magyar Vizslát ajánlom.
2013. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!