Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom megkülönböztetni,...

SimiAdreee kérdése:

Honnan tudom megkülönböztetni, hogy az agaram magyar agár vagy angol agár?

Figyelt kérdés
Szaporítótól vettem ugyan,de magyarnak adta,de egyre több embertől azt hallom vissza,hogy van benne angol vagy angol teljesen...

2013. febr. 20. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Régebben foglalkoztattak az agarak, már nem anyira...de ha jóltudom, akkor a magyar agár az kisebb, és valamivel kisebb és hosszabb feje van. Ha kölyök, akkor anyira nem lehet eldönteni. Olyan 6-8 hónapos korában már azért látszik rendesen...esetleg nézz képeket mindkét fajtáról.
2013. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sippara ***** válasza:
92%
Mennyi idős? A magyar agárnak sokkal határozottabb "kutyásabb" a fejformája, az angolnak inkább "egérkés" - elnézést, senkit nem akarok megsérteni, mindkét fajta gyönyörű, csak én így különböztetem meg őket :)
2013. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
87%

Utolsó vagyok! Találtam is két képet, amin jól látszik, amiről beszéltem:


Magyar agár:

[link]


Angol agár:

[link]

2013. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az angol agár vékonyabb felépítésű, kecsesebb, elegánsabb és magasabb is. Mivel nem törzskönyvezett, gyakorlatilag bármi lehet benne. Esetleg ha van fotód róla, megnézném, csak kíváncsiságból. :)
2013. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is kíváncsi lennék rá.


Az angol agár vékonyabb, magasabb, a feje hosszabb és kisebb, a mellkasa mélyebb. Egyszóval áramvonalasabb.


A magyar agár valamivel vaskosabb, alacsonyabb, a feje is szélesebb és nagyobbak valamivel a fülei. Az erőteljesebb izületeknek köszönhetően nem olyan sérülékeny, mint a grey, bár valamivel lassabb is ezáltal.


Az angol agár igazi rövidtávfutó, a magyar agár inkább rövid/középtáv. A színek terén van még eltérés, a magyar agár az angollal ellentétben nem lehet szürke, kék. Sőt, elvileg fehér sem nagyon, bár ez manapság már nem igaz, de ezt valószínű Széchenyinek köszönhetjük és sok grey került be az állományba. A régi öregek azt mondták, hogy az igazi magyar agár színe a sárga és a fekete, illetve ezek keverékei (pl. csíkos, cirmos, stb.).

2013. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok választ! :) Küne 1 éves múlt,fekete-fehér szuka agár.Egyre inkább azt gondolom angol agár,ami nem zavar,csak szeretném tudni! :) Hol tudok itt képeket feltölteni?Szívesen mutatnék a szülőkről,testvérekről és persze róla is képeket! :)

2013. febr. 21. 12:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Kérnék szépen e-mail címeket és küldöm a képeket az agaramról és a szüleiről,testvéreiről. :)
2013. febr. 21. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy töltsd fel kepfeltoltes.hu-ra és másold be ide a linket. Hátha idetéved valaki, akinek jó szeme van az agarakhoz.
2013. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó pálya vonalú angol agárnak szinte biztos, hogy nagyobb az izomzata a csontozata viszont vékonyabb. A feje áramvonalasabb, a mellkasa nem mélyebb, viszont a hasánál határozottabb a törzsizom. Magasságban nem szokott különbség lenni a leírástól eltérően. Nekem angol és magyar agaram is van, mindekttő szuka, de a magyar agár hiába csak 11 hónapos 5-6 centivel magasabb a 21 hónapos angolnál. Hozzáteszem, hogy az angol agaram a standardhoz képest 4-5 cm-vel kisebb eleve (viszont a hátsó lábán az izomzat arányaiban legalább másfélszerese volt hasonló korban, mint a magyar agáré). Viselkedésben is van különbség. A magyar agár kutyásabban viselkedik. Az angol agárral rendkívül könnyű együtt élni, mert jóval kevesebbet rosszalkodik és játszik (egy éves kor felett).
2013. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magyar vadászagaram van, az összes felmenője munkavizsgás.

Szuka. A marja kb. 68-70cm, de majd lemérem pontosan. A súlya olyan 28kg lehet szerintem, bár most télen talán közelebb van a 30-hoz, nyáron pedig a 27-hez.

Rendkívül mély mellkasa van, gyakorlatilag a mellső lábak könyökvonaláig ér. A bordakosár végig nagyon széles, nem csapódik be, mint sok küllemagárnál. Azoknál ráadásul 3-4 centivel a könyök felett van a mellkas, sokkal kevésbé domború, inkább olyan csapott és egyenesvonalú.

Nyár elejére az edzéseknek köszönhetően a hátsó combja vastagabb szokott lenni, mint a 90cm marmagasságú közel 70kg-os kan német dognak.

A színe fekete-sárga csíkos fekete maszkkal.


Ezen a képen kb. 1 éves volt.

[link]

2013. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!