Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya körmöt mivel lehet...

Kutya körmöt mivel lehet levágni otthon? Vagy le lehet reszelni valamivel ami nem annyira fájdalmas?

Figyelt kérdés
Körömágy gyulladásból maradt egy nagyobb körme a kutyámnak amit leszeretnék vágni.a gyulladás lement, de a köröm még nagy.
2013. febr. 20. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Reszel és egy speciális kutyakörömvágó
2013. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne kísérletezgess, vidd el kozmetikushoz vagy állatorvoshoz, cirka 3 perc alatt végez, és cirka egy ezrest fognak kérni.

Ha nem jól vágod le iszonyú sok bajt tudsz csinálni, szóval bízd szakemberre. Minden kutyánál máshol kezdődik a körömben az élő rész, ha pl. egy fél milliméterrel följebb vágod, lehet, hogy vérezni fog mint a búbánat, és egy lehetséges fertőzés-forrás lesz.

2013. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 sippara ***** válasza:
75%
Kövezzetek meg, de én pár napja lereszeltem a körmeit vadonatúj, érintetlen műkörömreszelővel (kozmetikushoz nem járunk, a dokinknál pedig nem állom végig a három órás sort egy karomvágásért, időpontot kapni meg szinte lehetetlen), és továbbra is így fogom csinálni. Éppen olyan rövidek lettek, amennyire kell, és szépen lekerekítettem a végüket, azóta nem karmol meg véletlenül játék közben, nem szaggatja az éles részekkel az ágyneműt, ráadásul nehezebben is törik így.
2013. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó válaszoló:

Hogyhogy reszelned kell a körmét? A rendszeres sétától és rohangálástól kopnia kell annyira minden kutya körmének, hogy ne kelljen reszelni.

2013. febr. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21:37-es! Az az iszonyat nagy baj annyi, h fél percig úgy várzik, h azt hiszed meghal a kutya, aztán vége. Meg max egy picit fáj neki. Hidd el, a dokik és a kozmetikusok is bevágnak néha az élő részbe.
2013. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves Little Red!


"21:37-es! Az az iszonyat nagy baj annyi, h fél percig úgy várzik, h azt hiszed meghal a kutya, aztán vége. Meg max egy picit fáj neki. Hidd el, a dokik és a kozmetikusok is bevágnak néha az élő részbe."


Én volnék a 21:37-es. Távol álljon tőlem, hogy Veled kötözködjek, hiszen szívesen olvasom írásaidat, és jó tanácsadónak tartalak kutyázás terén.

Viszont totál félreolvastad írásomat, ezért engedj meg egy kis korrigálást. Egy szóval nem mondtam, hogy meghalhat a kutya, és azt sem, hogy fél percig vérzik mindössze. Az a bizonyos "fél" milliméterre vonatkozott, nem időre. :) És tényleg tud vérezni, mint a búbánat, de ezt egy állatorvos le tudja zárni kauterrel és így fertőzésforrás sem marad.

Kitartok eredeti válaszom mellett: ha valaki nem jártas kutya köröm-vágásban az ne kísérletezgessen otthon. (lehet, hogy én vagyok a beszari, de még sosem mertem egy kutyámnak sem itthon kurtítani körmeit.)

Maradok tisztelettel, üdv. :)

2013. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

én sem szívesen vagdosom a kutyám körmét főleg amin feketék a körmei, mert borzasztó könnyű valóban belenyiszitelni és az egy igen kellemetlen élmény a kutyának. valóban belevághatnak mások is de inkább legyenek ők a "szemetek" a kutyám szemében mint én magam. ugyanakkor egy bizonyos válaszadóval értek én egyet: HOGY HOGY A KUTYÁNAK NAGYOK A KÖRMEI? a mienknek csak amikor pici volt és az oltásai miatt nem vittük sétálni akkor vágattuk le állatorvosnál, de mióta nagyobb és az oltások is rendben olyan tompa neki hogy olyan még a vágáskor sem volt.

mindnesetre ha nagyon muszály (tehát véletlenül karmolni tud vele a kutya) akkor én inkább reszelő segítségével tompítanám kicsit. de azt sem vinném túlzásba főleg ha nem látszik hol kezdödik az élő, húsos rész.

2013. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem is olyan stílusban írtam, haogy értetted :) Ez a baj a nettel, h nem "hallani" a hangsúlyt :)


Ha valaki tövig vágja, na az már gond. De ha a végébe belecsíp, az nem gáz. Pl múlt hét hétfőn kért meg ismi, h csapjam már le a kutya körmét. Fehér körmei voltak, tisztán látszódott a körömágy. Mégis belevágtam. Pedig mindketten láttuk, h kívülről fentebb kezdődik. De mégsem :) Az ismerős beijedt, mert ő úgy tudta, h olyankor elvéreznek a kutyák. Mondtam h várjon, előszedtem egy fülpiszkálót, odafogtam a köröm végéhez, a szőrt lenyírtam körülötte, és mire letetem az ollót, már el is állt. A kutya meg nem is nyafogott, mikor megtörtént.


Félni tőle nem baj, én is féltem tőle korábban. Mostmár a sajátom full fekte körmét is nyugodt szívvel nyesem, és sosem vágtam bele :)


Ettől függetlenül természetesen senki ne vágjon bele az élő részbe, ha lehet :D

2013. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sippara ***** válasza:

A harmadik válaszoló vagyok :)

Hát, a miénknek nem kopik :( Betonon ritkán rohangászik, mostanában a felázott talajban meg nem sok minden van, ami koptathatná :/

2013. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De hogyhogy nem kopik? :O

Az előző kutyám pici kora óta velem volt. És panelban tartottam. Minden nap 3x-4x voltam vele sétálni átlagosan. Napi kb 2 órát összesen. (nyilván hétvégén többet, nagyobb túrát stb) De a lényeg, hogy a fűben is kopik a körme a kutyának, csak betonon jobban.

Napi 3 sétánál kopnia kéne eleget. Nem kötekszek csak nem értem a dolgot. :/

2013. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!