Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kutyának, hogy ha egy idegen megközelíti amikor nem vagyok ott, ugasson?

Figyelt kérdés
Felnőtt kutya, kb heti egyszer hallom ugatni, amikor épp "védi" a futtatót. Otthon meg séta közben soha még csak fel sem vakkant. Meg lehet neki vajon ezt tanítani?

2013. febr. 21. 09:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy tegnapi kérdés alapján merült ez fel bennem. Az volt a kérdés, hogy szoktuk e kikötve egyedül hagyni a kutyát bolt előtt, posta előtt. Eddig én békében otthagytam, de a tegnapi válaszokat olvasva elkezdtem aggódni emiatt.
2013. febr. 21. 09:42
 2/11 anonim ***** válasza:

Én soha de soha nem kötöm ki a kutyámat. Jobb megelőzni a dolgokat. Mi mindig párommal ketten megyünk boltba vagy haver addig vigyáz a kutyára... valahogy megoldjuk.

Az a gond, hogy ha kikötöd és neki mindig ugatnia kéne, amikor valaki arra megy, azt fogják hinni, hogy vad a kutyád és jön majd a sok panasz meg stb.

Ha félsz, hogy mondjuk ellopnák a kutyádat, inkább hagyd otthon ha úgy is csak a kisboltba mész. :)


Én is félek az ilyenektől, volt már olyan, hogy két férfi elkezdett kérdezősködni a kutyámról és direkt hazudtam nekik de basszus, megnézték a fogát!!! Pedig nem engedtem meg...tuti, hogy kölyökgyárba akarták volna vinni a kutyámat... addig sem kötöttem ki, eztán pláne nem fogom.

2013. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de most nem ez volt a kérdés.

A kutya mindenhova jön velem. Dolgozni, családhoz, barátokhoz. 0-24-ben velem van, csak akkor hagyom otthon, ha nagy bevásárlásra megyek, meg pl moziba. Ezért sokszor előfordul hogy kikötöm, mert az életvitelünk miatt erre szükség van.

Ezért nekem az nem megoldás, hogy nem kötöm ki, a megoldás az lenne, ha szólna ha el akarják vinni. :)

És azt a kérdést tegnap már amúgy is megvitattuk.

2013. febr. 21. 13:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem hagynék kutyát kint egyedül pláne ha valami szép fajtatiszta esetleg kis kutya, pláne amikor még csövik is vannak a bolt előtt.

Én eleve kutyát csak sétáltatáskor viszem magammal, de az jutott eszembe így hirtelenjébe hogy egy hámot rálakatolni mert az nem lehet csak úgy lehúzni róla, és a póráz 2 végét is oda lakatolni, egyiket a hámhoz egyiket a póznához ahova ki kötöd.

Lehet kicsit durva de egy kisebb lakat amit már nem lehet kézzel vagy kulccsal szétfeszíteni olyan 1000 forint környékén van, ebből veszel 3 darabot és esetleg egy masszív pórázt és hámot. Össz vissz cirka 15e környéke lehet.

Az a baj hogy erre tanítani nem nagyon lehet pláne ha jól van szocializálva.

Nem véletlenül mondja az egyszerű paraszt is hogy direkt nem viszi ki az utcára a kutyáját hogy vad legyen, mert addig tölti be a funkcióját.

Nekem is átfutott már egy párszor az agyamon hogy tudnám kicsit bizalmatlanabbá tetetni a kutyát az emberek felé, de evvel is átlehet esni a ló túloldalára. Sőt ha mindenkit megugat egy idő után nem fognak rá odafigyelni.

Az a baj hogy sajnos talán még egy rendőr kutyát is simán ellehetne lopni mert ha egy jól nevelt kutyát akarunk, akkor azt mindenképp meg kell szocializálni.

2013. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy nem lehet. Főleg hogy teljesen ellentétes a temperamentumával. Szinte sosem ugat,és minden embert imád aki egy kicsit is kedvesen néz rá. De gondoltam megkérdezem, hátha...

Fajtatiszta törpeuszi, viszont az egyik szemére vak, és ez nagyon látszik is, így szerintem nem akarják ellopni, mert nem eladható. Ráadásul ivartalanított kan, így szaporítóknak sem kellhet.

2013. febr. 22. 09:12
 6/11 anonim ***** válasza:

De vannak azok a vastag bicikli láncok, tudjátok, melyek kívül gumival vannak bevonva de belül fém. Azt is egy pillanat elvágni erővágóval.

Ha nagyon barátságos az idegenekkel a kutya, akkor gondolom hagyná, hogy megsimizzék. Akkor pedig egy perc levágni róla bármit is.

Ha meg közvetlen egy oszlophoz lakatolod a kutyát, semmi mozgása nincs...

kikötött kutyát szerintem max akkor nem visznek el ha nem akarják... vagy esetleg ha nagyon vad.

2013. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Remélem van még valami ötlete valakinek a kutya bombabiztos leláncolásán kívül. Csak mert nem férne el a retikülömben. :D
2013. febr. 27. 11:16
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

El kell érni a kutyánál azt, hogy idegen emberekkel bizalmatlan legyen. Én még annak idején az őrzővédőnél tanítottam meg a kutyámat arra, ha kikötöm, vagy kifektetem akármilyen bolt elé, persze nem a közvetlen közelében, akkor ha valaki idegen felé akar menni, ill hozzászól akkor védekezzen ugatással. Ha kikötöm akkor fel is áll úgy ugat, ha meg kifektetem akkor fekve kell magát őrizni úgy hogy a helyén marad.

Ezt úgy tudod elérni, hogy kikötöd a kutyádat és egy ismerősödnek szólsz, hogy menjen a kutya közelébe mikor te is mellette állsz és hergelje valamivel ill fenyegesse.


Eközben te meg mondod neki, hogy ne hagyd magad, mikor a kutya vakkant ill kitőr és ugat vagy morog akkor megdicséred. Ezt egy jó párszor megismétled akkor is amikor te nem vagy ott csak a kutya számára idegen ismerősöd. Azt kell elérni, hogy a kutya saját magát őrizze akkor is ha te nem vagy ott.

2013. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ó, végre egy hasznosnak tűnő tanács, köszönöm. :)

És ez nem árt meg az egyéb emberi kapcsolatainak?

Ettől akkor is barátságtalan lesz az emberekkel, hogy ha én is ott vagyok, vagy csak akkor ha nélkülem van?

Több különböző ismerőssel kell gyakorolni, vagy jó mindig ugyan azzal?

2013. febr. 27. 16:43
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ez csak kimondottan arra az esetre vonatkozik ha kikötöd vagy kifekteted. Amint feloldod a kikötésből vagy a fektetésből az egész semmis lesz mert a kutya tudja, hogy csak akkor kell magát őrizni mikor te arra parancsot adsz.


Én is ha kikötöm odaszólok neki, hogy őrizd magad és már akkor elvakkantja magát. Nyugtázza, hogy mi a dolga.

Van mikor én is kissé befenyegetek neki, ha otthagyom és akkor rám is gerjed. De tudja miért van.


Ja másokkal is gyakoroltasd, hogy a kutya ne csak egy emberrel szokja. Higgye azt, hogy más is bánthatja.


A kifektetést csak akkor csináld ha biztosan 100%-an a helyén marad.

2013. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!