Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto nyakörv?

Foresto nyakörv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy van már néhány Forestos kérdés, csak én arra lennék kíváncsi, hogy akik használják, mennyi idő után működött rendesen? Én pénteken raktam fel a 2 Kaura, és találtam bennük kullancsot, igaz szívott vért, de döglött volt, ahogy most kivettem. Volt olyan, ami összeaszalodva lógott a szőrük végén.

Most teljesen tanácstalan vagyok, hogy jó lesz-e vagy sem.:S

Saját tapasztalatok esetleg? Köszönöm mindenkinek a választ. :)



2013. febr. 21. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel elölte a kullancsokat, a nyakörv működött. Olyan nemigen van, amelyik teljesen távol tartja őket.
2013. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezeknek a nyakörveknek elsősorban nem az a feladatuk, hogy a kullancs vérszívását megakadályozzák, hanem hogy a kórokozó bejutását meggátolják, vagyis addigra purcanjon ki.


Másoltam egy kicsit: A kórokozót a kullancs nem azonnal, a vérszívás megkezdésekor juttatja be a kutya vérkeringésébe.

Az igazán nagy veszélyt az jelenti, ha a kullancs több mint két napig élősködhet a kutyán, ugyanis a vérszívás megkezdése után 48 órával kezdenek a kullancsban tolongani a fertőzésre kész, átalakult kórokozók.


Szóval bármelyik nyakörv használata során -még a Foresto-nál is- lehet, hogy találsz a kutyán kullancsot, még az sem kizárt, hogy befúrja magát, de hogy nem juttat be kórokozót, az szinte biztos.

Szerintem jó nyakörv a Foresto, legalábbis mi meg vagyunk vele elégedve, mi is ezt használjuk. :)

2013. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Megnyugodtam akkor, csak sajna már volt szerencsénk a Babéziához mindkettővel, aztán nagyon féltem őket.:( De az erdei séták kellenek nekem is.:)

Ment a zöld kéz mindkettőtöknek.:)

2013. febr. 21. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az enyhe tél miatt már most élénkek a kullancsok. Ha akár csak egy élő, megszívottat is találnál valamikor, én ajánlom egy plusz védekezésként a Neostomosannal való befújást kritikus helyekre menéskor.

Egyetlen egy készítmény sem ígér 100 %-os védelmet.

2013. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!