Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tényleg megérzik a...

A kutyák tényleg megérzik a halált?

Figyelt kérdés
Nem vagyok igazán babonás, hallottam már ezt innen onnan, de sosem adtam ilyenekre. Viszont... 2 hónapja ideköltöztem a páromhoz, van neki 2 kutyája. A kutyuk mostanában sokat vonyítanak. Ha nem is minden nap, de 2 naponta tuti hallom, éjjel-nappal akármikor. Páromnak meghalt pár éve a tesója, és az apukája is. Mesélte, hogy mindkettő halála előtt a kutyák napokig vonyítottak. Most ketten lakunk a házban, a párom édesanyja már elköltözött az új élettársához. Nem nagyon adok az ilyenekre, de most kicsit rajtam van a para, nehogy valami történjen. Van valakinek valami tapasztalata ilyesmiről?
2013. febr. 21. 10:37
1 2 3
 1/21 WackoSheep válasza:
51%
az mondják és látják a szellemeket is
2013. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Ne foglalkozz vele, és ne aggódj emiatt. Ha valaminek meg kell történnie, az úgyis meg fog történni, akár ugat a kutya, akár nem.

De ha érdekel a személyes véleményem, én nem hiszek ebben, és nem is tapasztaltam soha ilyet.

2013. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 jackson666 ***** válasza:
4%
kamu ... ilyenekbe nem szabad hinni
2013. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Kései Sirató ***** válasza:
62%
Megérzik a halált, ezt én is hallottam, viszont a mi kutyánk a saját betegségét érezte meg, kb 1 hét vonyítás után rosszul lett és az állatorvos megállapította, hogy meg kell műteni, szóval más is lehet a dologban..
2013. febr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
mondjuk akkor is vonyítanak, amikor jön pl a szódás vagy gázos autó ami ugye hangot ad... de a nagy semmire is képesek nekiállmi vonyítani :/ már csak azért sem hittem soha ebben, mert otthon anyámnak is vannak kutyái, és azok már akkor is kiülnek vonyítani anyám után, ha csak a boltig megy... de bármikor ha elmegy otthonról, le se lehetne őket lőni, úgy vonyítanak.
2013. febr. 21. 10:55
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet még nem tapasztaltam, azt azonban igen, hogy a súlyosan beteg emberrel máshogy viselkednek (persze biztos nem mindegyik). Amikor az anyukám meghalt mindkét kutyája felfeküdt mellé az ágyra.
2013. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen csak mások az érzékszerveik, mint nekünk, gyakorlatilag sokkal jobbak, mint bármelyik embernek, így előttük nehéz titkolózni. Nyilván nem jóstehetségre kell gondolni, azt nem tudják előre, ha valakit el fog ütni egy autó, vagy ilyesmi... de meg tudnak különbözteti egy haldoklót, vagy beteget az egészségestől, már akkor is, amikor mi, emberek esetleg még nem vesszük észre.
2013. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Ja, viszont a vonyításnak ezerféle kiváltó oka lehet, szóval ezért még nem kell aggódni.
2013. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy valaki beteg mindenképp érzékelik,(de nem vonyítással jelzik:)-annak semmi köze ehhez,vannak kísérletek,hogy tökéletes orrukkal kiszagolják a korai stádiumban lévő daganatot stb [link]

[link]

Sajnos nálunk a nagyszülők is daganatos betegek voltak és a kutyánk (őrző -védő temperamentumos),nagyon gyengéd volt velük,a térdükre rakta a fejét,eléjük ült stb,-pedig a betegség előtt mindig erőt fitogtatott,szenyózott' velük.Ha mi vagy a gyerekek betegek lesznek,meg változik a kutya viselkedése,bújik,hízeleg akkor ár tudjuk valami nyavaja' bujkál bennünk. (Egyébként a saját kutyájuk(nagyszülőké) is tökéletesen megérezte,mikor mennek el.....-be szaladt az ágyukhoz,pedig kinti kutya ként soha nem járt be és nyalogatta a kezüket,nagyon szomorú volt.....

2013. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Valamit biztosan éreznek, mert betegek mellé is vannak betanítva jelző kutyák, amik jelzik ha valami nem oké.
2013. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!