Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora fejlődést eredményezhe...

Mekkora fejlődést eredményezhet egy kutyaiskola?

Figyelt kérdés

Olyanoktól várnék választ, akik már jártak iskolába kutyájukkal.

Én az Alfa kutyasulit szemeltem ki. Tetszik a módszerük és közel vannak.


Nyilván mindenkinek hasznos, nem is ez a kérdés.

De mégis mekkora volt a fejlődés? Nagyon látványos? Amit megtanultatok, utána jól alkalmazható volt? Hosszú távon megmaradtak a dolgok?

Ami konkrétan érdekel, hogy a behívást tényleg közel 100%-osra lehet fejleszteni, nektek sikerült?

És az ételmegtagadást sikerült megtanulnotok?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 21. 13:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És mi a különbség a talált és kínált élelem megtagadása és az élelemmegtagadás között? :)
2013. febr. 21. 14:48
 12/24 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy bár az anyagban benne van, a vizsgakövetelményekben benne sincs, sem a behívás, sem az élelemmegtagadás. :(


Ezek a vizsga követelmények, ezeket már most tudjuk.

Pórázon követés: 30 pont

Ültetés eltávolodással: 25 pont

Fektetés eltávolodással: 25 pont

Helyben maradás: 20 pont

2013. febr. 21. 14:52
 13/24 A kérdező kommentje:

Na most elbizonytalanodtam kicsit, hogy megéri e így kifizetni annyi pénzt. :( Szerintetek megéri, ha csak azt a két dolgot szeretnénk megtanulni, de ezt a kettőt rendesen? Vagy akkor inkább egy kutyatrénert keressek meg?


Hétvégén elmegyek, megnézek egy órát, az is biztos segíteni fog a döntésben.

2013. febr. 21. 15:09
 14/24 anonim ***** válasza:
Én azért mentem el az alapfokra mert nem lehet menni középre anélkül. És kell az örzővédő traninghez mind a kettő..
2013. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Hát ez most nagy dilemma... A tükörsulikban nincsenek ilyen egyéni órák?

Mert az Alfában van olyan, hogy egyéni képzés, de ugyan úgy egy teljes képzést kell lenyomni, nem lehet olyat csinálni, hogy csak azt amire nekünk van szükségünk.

De ha összeszedek a netről valami kutyatrénert, arról meg nem tudhatom, hogy milyen módszerrel dolgozik. Véletlenül sem akarok belefutni valami véreskezű ordibáló kiképzőbe...

A vizsga engem amúgy nem érdekel, csak az hogy jó kutya legyen.

2013. febr. 21. 15:21
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy lenne egyéni, mert az alapképzés lényege egy erős szocializáció. Meg kell őket kérdezni. Én úgy vagyok vele hogy mind a 2kutyára kifizetem az alap és a középfokot is. Utána a klubbozás már nem olyan vészes anyagilag. És ott tud kutyákkal találkozni.
2013. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én mennék a helyedben, én is a tükörsuli tematikáját ismerem eddig, de amondó vagyok, hogy egy alap- és középfokú tanfolyammal tanul a gazdi annyit, hogy ahol eddig gond volt pl. a behívás, ott "teljesen eltűnjön minden probléma".

Sajnos még nálunk nem indult el a tanfolyam, egyéni oktatásra járunk, így is sokat javult a dolog (szintén behívás), de engem nagyon érdekel ez az egész, ami mögötte áll (pl. tekintély növelés, büntetés stb.)

2013. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Hát végül is programnak sem rossz a kutyusnak, biztos vagyok benne, hogy nagyon évezné.

Viszont azt sajnos nagyon meg kell gondolnom hogy mire adok ki pénzt, mert így is egy kölcsönből fizetném a sulit... Ha ez nem lenne, akkor szó nélkül mennék, de most így nem tudom hogy megéri e.

Ha azt mondanák nekem, hogy a behívás és az ételmegtagadás jól megtanulható az alapfok alatt, akkor sem haboznék. De mivel nem vizsgakövetelmény, ezért gondolom hogy nem tanuljuk meg igazán jól, pedig pont ez lenne a cél. És arra, hogy a középfokot is megcsináljuk már végképp nem lesz pénzem. :(

2013. febr. 21. 15:43
 19/24 anonim ***** válasza:

Szerintem magát a módját fogják pl. az élelem megtagadásnak megmutatni/elmondani és majd neked kell gyakorolni :)


A behívás pedig ugye 2 dologból tevődik össze. Tekintélyből és tanításból. Lehet, hogy nektek elég lenne az alap tanfolyam is, mert most is egész jól megy nektek minden... Én pusztán azért gondolom úgy, hogy a középfok is kéne (nekünk biztos), mert bármikor adódhat egy eset, amikor megtagad egy behívást (miután huzamosabb ideig minden oké volt), akkor viszont nem árt a büntetés. Ezt viszont középfokon tanítják...

2013. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyéni képzés sosem adhat olyan stabil tudást, mint a csoportos (most ezzel sokan vitatkozni fognak, én így gondolom). A csoportban ugyanis ezer dolog történik, ami elvonja a kutya figyelmét. Másik kutyát büntettnek a másik pályán, összeugrik két kutya a ti pályátokon, más is hívja a kutyáját, ami felkelti a te kutyád érdeklődését, de neked magadhoz kell hívni, stb.


Ráadásul tényleg nagyon jó program, erősíti a kötődést, javítja a kapcsolatot, a kutya is imád tanulni.

2013. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!