Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilerek tényleg veszély...

A rottweilerek tényleg veszélyesek lehetnek a gazdájukkal szemben?

Figyelt kérdés
Több helyen is azt olvasom hogy a rottweiler megharapta a saját gazdáját.
2013. febr. 21. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülye gazda =hülye kutya


Lehet az csiva spitz vagy roti.. tök mind1

Bármelyik haraphat ha nem megfelelően bánnak vele.

2013. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Aki rosszul neveli, annak meggyűlhet a gondja vele... De egyébként, megfelelő nevelés mellett és persze, ha normális tenyésztőtől van a kutya, tehát az idegrendszere is rendben van, akkor nincs velük semmi gond.

Sajnos sokan félreismerik a fajtát és túl keményen fogják, nevelik. Pedig ez pont annyira lehet káros, mint az elkényeztetés... És sajnos nagyon sok kutya kerül nem megfelelő gazdához :(

2013. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
ez az összes nagy testű kutyára vonatkozik amelyikkel nem foglalkoznak megfelelően. a kicsik is tudnak harapni de az valahogy másképp veszi ki magát a méretkülönbségek miatt. egy határozott következetes gazdival aki még a kutyasuliba is jár és értelmezni is tudja az ott hallottakat megfelelően illetve alkalmazni is, kizártnak találom hogy bármely fajta így egy rottweiler veszélyessé váljék a gazdájával szemben.
2013. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 3as!


Sajnos én voltam már olyan kutyasuliba, hála az égnek kutya nélkül, hogy hajjajjj! Nem igen ajánlanám senkinek! Szóval az is számít, hogy milyen az a suli! Egyébként a kettes voltam...

2013. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
nah jó hát elnézést hogy nem egészítettem ki azt ami nyilván értelemszerű EGY JÓ KUTYASULIBAN .
2013. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Én most vittem fel Pestre vonattal egy olyan rotit,aki addig láncon volt,életében póráz sem volt rajta,nemhogy szájkosár.Bevallom,féltem attól,hogy mégiscsak egy 0 szocializációjú roti,mi lesz.Az lett,hogy egész úton bújt hozzám,dőlt a lábamhoz,hízelgett.

Hangsúlyozom,életében csak lánc és moslék jutott neki addig.

Megdőlt bennem a rotik veszélyességéről szóló tévhit.

2013. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Van benne igaszság, mivel, hogy a fajtát így tenyésztették, bár nagy részt attól függ, hogy bán a gazdája vele! fontos: következetesség, parfoszt módszer kerülése PARFOSZT= FIZIKAI BÁNTALMAZÁS, EGYSZERŰ LESZIDÁS HELYETT
2013. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A rottweiler egy nagyon értelmes,könnyen tanítható kutya,igen gazdacentrikus.Sajnos a médiában csak a negatív vélemények jelennek meg róla,pedig egy nagyon sokoldalú kutya.

Akinek egyszer már volt rottweilere,az ragaszkodik ehhez a fajtához.Ha a rottweilert szerettel nevelik,foglalkoznak vele,akkor nagyon hálás,odaadó kutya.

Általában a rottweilerrel kapcsolatos támadások helytelen tartásból,nem megfelelő nevelésből adódnak.Mindig a gazda a hibás,nem a kutya..Alapvetően egy nyugodt kutya,ok nélkül nem támad,főleg nem a gazdájára és a családtagokra.Mi 20 éve tenyésztünk és tartunk rottweilert,de még soha nem fordult elő,hogy ránk morgott vagy támadt volna valamelyik kutyánk.Ha szeretet kap,akkor azt feltétlenül viszonozza.

Tőlem sokszor vittek már rottit kisgyerekek mellé is ,eddig még egyikkel sem volt probléma.Persze azt mindig elmondjuk,hogy a rottweiler nem játékszer ,így felügyelet nélkül nem szabad hagyni a gyerekekkel.

Ha a későbbiekben lesz rottija,akkor csak megbízható tenyészetből vegyen kölyköt,mert fontos a szülök származása,genetikai háttere.

2013. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ilyen és ehhez hasonló előítéletek generálják saját magukat, vagyis azt hiszik, hogy veszélyes és ehhez mérten kell tartani, ami egy kutyához nem értő gazda esetében láncot vagy kennelt, fizikai erőszakot, de legalábbis kizárólagos kerti tartást jelent. Ha elhinnék, hogy ők nevelik a kutyát olyanná, amilyen, akkor sokkal kevesebb nem megfelelő tartásból eredő probléma merülne fel.
2013. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!