Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 hónapos dobermann...

Koporsó kérdése:

Egy 6 hónapos dobermann szukának hány szem Cal D Phos - tablettát szabad adni naponta?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha felmerült benned ez a kérdés, akkor egyet sem! Miért kéne neki Cal D Phos tablettát adni? Ha az állatorvos kifejezetten javasolta, akkor az adagolást is elmondta, amúgy meg nincs rá szüksége a kutyának.
2013. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Felnőtt kutya: 9 ttkg-onként 1 tabletta.

Kölyökkutya: 2-3 ttkg-onként 1 tabletta.


elsőnek: mivel nagytestű, gyorsan növő fajta, adni kell neki. én is adtam a dobijaimnak. és a mostani is kapja.

2013. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
# 2, nem igaz, nem KELL adni neki! Akkor kell adni neki, ha rossz minőségű kaját eszik. A jó tápban elegendő Ca van. A Ca túladagolással csak tönkreteszitek a kutyát.
2013. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a túladagolás teszi tönkre...de ha normál mennyiséget kap, akkor semmi baja nem lesz. főleg, ha vágott fülű a kutya, és ugye mostanában váltja/váltotta a fogait.

a tápok vitamin és egyéb anyag tartalmáról inkább ne nyissunk vitát :)

2013. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Normál mennyiség van a jó minőségű tápban. Csak indokolt esetben szabad annál többet adni, interneten viszont nem fogjuk tudni eldönteni, hogy mikor indokolt. Ezért írtam, hogy ha az állatorvos javasolta, akkor kell adni és annyit amennyit ő mond, amúgy nem. Ő ugyanis látja a kutyát, látja a fejlődését, tudja mit eszik és szakmai szempontból is meg tudja ítélni, hogy szükséges-e.
2013. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban tolerálja a kutya szervezete a kevés kálciumot, mint a sokat.
2013. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az állat orvos ajánlotta ,hogy Adjunk neki ,de nem mondta ,hogy kb mennyit ,s hány darabot ! Ezért érdeklődtem utána ,hogy hátha tud valaki pontosabb választ adni a kérdésemre. Köszönöm a Kommenteket ,aki tud még valami fontosat ,hogy mit ajánlatos egy 6 hónapos Dobermann jószággal csinálni ,szívesen várom a Kommentjét :) Jó éjszakát !
2013. febr. 21. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindig AP 17-et adok nekik ha kell. Megfelelő a kalcium-foszfor összetétele, nem tartalmaz D vitamint, tuladagolni sem tudod, mert a felesleg távozik a szervezetből. 6 hónapos most fejezte be a fogváltást is. Vágva van a füle? Nézd meg a mancsát, ha szép zártak akkor nem kell neki, de ha nyitottak, akkor mindenképp.
2013. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs a füle vágva ,de még a mancsát nem néztem meg . Majd ,holnapi nap folyamán utána nézek .
2013. febr. 21. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!