Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek már volt felfázva a...

Akinek már volt felfázva a kutyája az légyszi segítsen abban, hogy fekve is pisilhet a kutya, amennyiben fel van fázva?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, az nagy valószínűséggel vesemedence gyulladás. Azonnal állatorvoshoz kéne menni, nem gyógyul meg magától.


Vidd el holnap, még a hétvége előtt kérj rá gyógyszert.

2013. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.. Mi most vagyunk egy csúnya vesegyulladás végén! Minél előbb dokihoz vinném a helyedben. Nem bírja tartani és fekve maga alá pisil, vagy csak csepeg neki, nem? Ha van kérdésed, nyugodtan írj, sajnos van tapasztalatom.
2013. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
csepeg... időnként, egy kevés. Másfél éves kan kutya, szobatiszta... Ultrahangot javasoltok?
2013. febr. 21. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvos. Első körben mindenképpen kellene vizeletvizsgálat, abból kiderülne, hogy tényleg gyulladás-e. Ha igen, akkor nem ártana egy tenyésztés, amihez már a hólyagból szoktak vizelet mintát venni (nyugalom, sokkal rosszabbul hangzik, mint amilyen valójában), hogy célzottan lehessen antibiotikumot adni neki. Nekem a dokim ajánlotta, hogy adjak c-vitamint neki nagyobb adagban (legalább 200 mg naponta). Az én kutyámnak e-colija van, az pedig nem szereti a savas közeget.
2013. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az orvost javasoljuk. Éppúgy lehet vesemedence gyulladás, mint hólyaggyulladás, vagy akár bakteriális fertőzés. Az a közös bennük, hogy magától egyik sem múlik el.
2013. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megyek orvoshoz mindenképp! Holnap este...
2013. febr. 21. 21:11
 7/9 A kérdező kommentje:
és köszönöm szépen mindenki segítségét!
2013. febr. 21. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:

nem jellemző . mivel szobatiszta,gondolom lakásban van tartva. sokat ,azaz sűrűn vidd le ! érdekes módon, nálunk a felfázás, mindíg összefüggésben áll a fülgyulladással, illetve fordítva ( felfázásnál, a fülgyulladás esélye is nagyobb ) hogy miért, ?? sok oka lehet, de ez van! nekünk azt javasolta a doki, hogy tartsuk melegen a kutyát ( hosszú szőrű pásztorkutya, nagy -erős-szőrös ) tehát nem igazán örült a betakarásnak :) de a kapott gyógyszerek is segítettek ( sajnos borzasztó drágák !)a nevüket nem tudom. és a séták is sokat segítenek, gyakori de rövid séták! 2-3 napon belül a hólyaggyulladás elmúlik, de addig akár óránként is jelez. és sokat kell utána takarítani . a fekhelyét is mosd ki ,miután elmúlt a baj.

és nem árt utána nézni,hogy mi okozta a felfázást!

az én kutyám még ebben az időben is hetente úszik , tegnap abban a hidegben is vagy fél órát úszott a tóban ( bár a fele be volt fagyva , volt,hogy a jeget törte be ,hogy úszhasson :)és érdekes módon ,télen soha nem volt felfázva. de nyáron egyszer egy futtatás után a nagy melegben slaggal lelocsoltam ,a víz nem volt túl hideg , de mégis felfázott. miért?

pont a meleg miatt !

nem szabad leforrázni ,így mondják, mikor a felhevült kutyára vizet locsolsz.

érdekes, mert ,ha futás közben belefut a vízbe semmi baja nincs .

2013. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk csak sima felfázás volt, semmit több. Nagyon sokat pisilt, sokszor vittük le de volt hogy benti is besikeredett, erről ugye nem tehetett. Dokinál is voltunk, azt mondta hogy sima felfázás, én előtte már kamillateát adtam neki üresen, víz helyett, és c-vitamint. Amit amúgy nem lehet, de mikor beteg akkor jót tesz elvileg, mert öli a baktériumokat. Egy hét alatt helyre jött a kutya, mondta hogy így lehet, de amúgy nem lehet neki adni c-vitamint, ha rosszabbodik vigyük vissza. De helyre jött. Ez ősszel volt. De álmában nem pisilt be szóval valószínűleg neki antibiotikus is kell.
2013. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!