Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kérik vissza kell adnunk?

Ha kérik vissza kell adnunk?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, hogy ha 1éven belül jelentkezik egy talált kutya eredeti gazdája vissza kell neki adni.

Van egy kutyusunk 8hónapja talàltam. 1hétig kóborolt az utcán előtte. Na most ha jelentkezik a "gazdi" vissza kell neki adnunk?

Kapott oltást, chippet, féreghajtást, elláttuk a kiskutyájával együtt...

Nem valószinű, hogy keresni fogják, de mi van ha mégis? Eszem ágában sincs visszaadni...


2013. febr. 21. 20:06
 1/9 MacsekCicus ***** válasza:
47%
Ennyi idő után, már nem, főleg, hogy te gondoskodtál róla.
2013. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell visszaadni, 14 nap után akár menhelyről, gyepiről is örökbeadható a kutya, ráadásul ha nincs chipelve vagy tetoválva nem is igazolható, hogy kié a tulajdonjog.
2013. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő után már biztos nem fog feltűnni az előző tulaj. Egyébként milyen kutyus, fajtatisztának tűnik? Hirdetted valahol, hogy találtál egy kutyát?
2013. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajna ha minden kétséget kizáróan bizonyítani tudja, hogy az övé a kutya akkor bizony még vissza kell adni.

De nyugodj meg, ha valakinek kellett volna akkor nem 8 hónap múlva fog becsöngetni. :)

2013. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 1 éven belül vissza kell adni, ha kétségtelenül igazolni tudja a tulajdonjogát. (a 14 nap kizárólag a gyepmesteri telepekre vonatkozik!) Viszont a gazdinak meg kell térítenie az elmúlt 8 hónap minden költségét (ellátás, orvosi költségek...) Ha ezt nem hajlandó, akkor nem élhet a tulajdonjogával sem.
2013. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Sőt, szabály szerint a jegyzőnél jelezni kéne, hogy igényt tartasz a talált kutyára, és elvben utána ketyegne az egy év. Ha az előző gazdája jelentkezik, és igazolja, hogy az övé, akkor vissza kell adnod, nem számít mihez van kedved. Fordított esetben nyilván te se örülnél, ha "én találtam, mostmár az enyém" kijelentésasel valaki eltulajdonítaná a kutyádat.
2013. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

8hónap után én se várnék sokat a megtalálótól. Elvileg egy kocsiból dobták ki de ez még nembiztos. Kérdezgettük az embereket nem e hiányzik valakinek de senki sem jelentkezett. Meg az egyik szomszédunk (akinek a kerjében meghúzta magát) kereste a gazdit de ő sem járt sikerrel. Apukám szerint fajtatiszta szerintünk keverék. Vágva van a farka is. Nemtudom valaki hogy dobhatta ki/hogyhogy nem hiányolta.

2013. febr. 21. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
És nálatok kölykei is születtek? Mert ez esetben ráadásul több kutya is lett azóta. Drukkolok hogy Veled maradhasson! És milyen fajtát mondott apukád?
2013. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Igen, lett egy kiskutyája de már van új gazdija.

Konkrét fajtát nem mondott de szerinte Manchester terrierre, Jagdterrierre hasonlít a legjobban.

2013. febr. 23. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!