Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kutyafajta ideális lenne?

Ez a kutyafajta ideális lenne?

Figyelt kérdés
labrador német juhász keveréket szeretnék. volt egy német juhászunk, de állandóan átugrálta a kerítést, viszont okos kutyák. ha megtanítom neki hogy ne ugorja át akk nem fogja? mennyire kötődik a gazdájához? mennyire megbízható? mozgásigénye mekkora? láncon lehet tartani vagy agresszív lesz tőle? légyszi mindegyik kérdésemre válaszoljatok.
2013. febr. 21. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a német juhásszal ?
2013. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szerzel pont ennek a két kutyának a keverékét? Mozgásigénye nagy. Láncot nem bírja, de amúgy semmilyen kutya nem tartható láncon. Gazdájához kötődik, mint minden kutya. Bármire meg tudod tanítani, és ha kielégíted a mozgásigényét, úgy se fogja átugrálni a kerítést.
2013. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
azt eladtuk. én valami olyan kutyára gondoltam magamnak akiben meg lehet bízni annyira h mire hazajövök a munkából és nincsen láncon akk is itthon marad az udvaron belül, és nem ássa fel az egész udvart mire megjövök. tudtok ilyen kutyát? de azért házőrző
2013. febr. 21. 23:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ha eleget mozgatod,foglalkozol vele és kielégíted a mozgásigényét,lefárasztod,nem fogja átugrálni a kerítést.Tüzelési időszakban viszont,ha szökne majd a szukákhoz(illetve ha lány,jönnek be hozzá)...Na akkor hiába tanítod,vagy elzárod ügyesen a szökés minden lehetőségét,vagy ivartalaníttatod,és nem lesz probléma.


A gazdájához attől függően kötődik egy kutya,az mennyit(minőségileg és mennyiségileg)foglalkozik vele egy nap,rajtad múlik,milyen kapcsolatot alakítasz ki vele.


A megbízhatóság szintén ettől függ,olyan lesz,amilyennek neveled.Jelen esetben mire vonatkozik a megbízhatóság?


Mivel a német juhászkutya munkakutya,s köztudottan elég nagy mozgásigényű,a labrador pedig retriever,tehát vadászkutya,így az ő keverékük is nagy valószínűséggel igen nagy mozgásigényű,fáradhatatlan kutya lesz.Ha elég szellemi és fizikai elfoglaltságod tudsz neki biztosítani,sokat tanítod,sétáltok,mozogtok,akkor semmi baj nem lesz,nem fog szökni,rombolni,stb.


Láncon semmilyen kutyát nem jó tartani.Igen,ha több időt is láncon tölt,agresszív lehet.Inkább kennelt építs neki,nem nehéz,anno mamám is megcsinálta gond nélkül.Ha néha el kell szeparálni,akkor sokkal inkább kennelben legyen,mint láncon.


Csak egy kérdés,honnan lesz a kutyus,mehelyről?Vagy kinéztétek már valakinél,valahol,esetleg csak tervben van?

2013. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Javaslom a plüss kutyát! :S

Mást nem nagyon!!

2013. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
te neked nem kutya kell, hanem riasztóberendezés
2013. febr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
tervben van, de menhelyen is gondolkodtunk
2013. febr. 22. 00:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Te inkább ne tarts kutyát.


Nem tudom csak én kaptam-e fel a fejem azon, amilyen nyugodtsággal írta a kérdező, hogy "azt eladtuk."

2013. febr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kutyának miért nem tanítottad meg, hogy ne ugorja át a kerítést? ("ha megtanítom neki hogy ne ugorja át akk nem fogja?")


Gondolod, hogy a "labrador gén" hozzáadásával majd megoldódik a probléma? Minden egyes kutya más! Nem lehet előre megmondani, hogy a te kutyád milyen lesz, milyen problémák lépnek fel nála, mely nevelési módszer alkalmazása vezet nála sikerre.


Szerintem ellentétesek az igényeid, ha kutyát szeretnél tudnánk neked olyat javasolni, ami nyugis, nem szökik, az viszont nem őrzi a házat, nem annyira mozgékony, igazából csak "szeretgetni" lehet. Legalábbis általában így van.

Egyébként egyetértek azzal, hogy a mai világban már nem kutyával kell őriztetni a házat, sem a kinti, kerti dolgokat. Sajnálatos, de ha be akarnak törni simán lelövik, lefújják a kutyát, vagy leütik a feszítővassal (tudom, szörnyű). Az csak a filmekben jön össze, hogy a kutya elkapja a vasat vagy a támadó kezét és leszereli - vagy esetleg ha extrajól képzett rendőrkutyád van.


Az én kan németjuhászom nem volt ivartalanítva, mégsem szökött el soha, mindig csak a szomszédok kutyái szökdöstek hozzánk (szintén kanok), az enyém sem volt nyugis, mégis a kaput nyitva hagyhattam, nem ment sehová.

Én kiskorától fogva rászóltam már akkor is, ha csak rátette a mancsait a kerítésre, mert féltem, hogy ha megpróbálja átugrani megsérül. (Szétvághatja a hasát, beakadhat a mancsa stb.)


A kötődés attól függ, hogy bánsz vele. Ha sokat foglalkozol vele megfelelően, és szereted akkor erősen fog kötődni hozzád. Ja és ha kellően tájékozott vagy kutyanevelés terén és magabiztos személyiség is, szóval ajánlom hogy olvasgass kicsit a témában (és/vagy várj még pár évet).


A megbízhatóság szintén nagy részt rajtad múlik, ha jól neveled megbízható lesz.


Láncon/kennelben tartani a kutyát hülyeség. Az nem élet a számára, az ilyen embereknek tudnám javasolni, hogy akváriumot/terráriumot vegyenek, kb. hasonló a dolog...

NÉHA persze meg lehet kötni, de jól nevelt kutyánál erre nincs szükség. A mi kutyáinkat simán ott lehetett hagyni az idegenekkel is (pl. munkások, vagy ha a fát hozták, gázt szerelték stb.) nem harapták meg őket.


Ha pedig addig akarod láncra kötni, amíg távol vagy, hogy ne szökjön el, akkor miféle házőrzésről van itt szó?!

2013. febr. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a német juhász okos kutya, miért nem tanítottátok meg neki, hogy ne ne ugorja át a kerítést? Ha az új kutya majd átugorja, azt is eladjátok?

Egyébként meg lehet, hogy át fogja ugrani, ha valami érdekest lát az utcán. Akár az idegenekre is kiugorhat, vagy ha nem foglalkozol vele eleget, nem fárasztod le, csak úgy gondol egyet és elmegy. Csináltass magasabb kerítést.

2013. febr. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!