Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyusommal?

Mit csináljak a kutyusommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kiskutyám 3 hónapos, és valami meg van fordulva az agyában. :) Ha leviszem, lehetek lent vele 2 órát is, nem hajlandó piszkolni. Néha már nyüszít, úgy kell neki, de tartja, amíg fel nem érünk a lakásba. Egyszerűen nem tudja, hogy lent kell elvégezni a dolgát, pedig már mutattam neki másik kutyát, hogy hogy csinálja, szagoltattam vele fát, oszlopot... Rá is kap a szagra, de akkor sem csinál semmit. A kutyapelenkát nem használja, és bár leszidom, ha otthon piszkol, mégsincs foganatja. Mi lenne a jó módszer? Találkozott már ilyen jelenséggel valaki?

2013. febr. 22. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A kutyád utca-tiszta! :D lehet megzavarja a pelus. Van esetleg távol tartó spré ami 'nem engedi' hogy oda csináljon pl szobába de nálam nem nagyon jött be...vagy van helyhez szoktato csepp...proba szerencse! :)
2013. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. ne szidd le a szobában, mert az kb azt jelenti nála, hogy kakilni rossz! idegen helyzetben ezek után lehet, hogy még jobban szorongani fog. Ne mondj semmit, szedd fel és kész.

2. vigyél le egy kis kakit sétáláshoz és tedd le a fűbe :)

2013. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt az elején, lent nagyon maximum csak pisilt, sokszor azt sem, pedig 2-3 óránként lehordtam, reggel hatkor keltem hozzá, sokszor még este 10-11kor is majdnem mindig lementünk. Aztán mikor lent pisilt mindig kapott jutifalatot, meg nagy dicsértet, de kakilni nem akart. (Bár idefent sem a lakásba csinálta, hanem kiment az erkélyre) Csináltam olyat is hogy egy zsepit kicsit összekentem a végtermékével, levittem vele, letettem neki, szagolgatta, mintha próbálkozott volna is, de ez sem használt. Aztán pont játszótér felé mentünk, és ott kakilt (amit ugye nem lehet, gyorsan fel is szedtem); akkor nagyon megörültünk, nagyon megdicsértük, sok sok jutifalatot kapott. (ezt kb 2órás séta után csinálta meg). Onnantól fogva lent csinált mindent.
2013. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsóval. nálam is ment a picsogás hogy kell neki de kint csak nem akarta. hát én úgy döntöttem időm van akkor sétálunk amíg már nem bírja visszatartani. hát végül csak rájött és én is úgy dicsértem mintha a világ legjobb dolgát tette volna. pár alkalom után gyönyörűen megtanulta.

ha csak egyhelyben álldogálsz vele az nem túl jó, sétálni kell vele.

gondolom azt is tudod hogy minimum napi 5x kellene levinned, de ébredés után, étkezés után mindenképp. én kézbe fognám és ugy vinném le amikor pedig elvégzi kint a dolgát dicséret. a legjobb az ha ugyanabban az időben kap enni illetve ugyanabban az időkben is viszed le mert így tudja a legkönnyebben a kutyus összekapcsolni hogy pl. minden du2kor van lehetősége a dolgát elvégezni. plusz az etetésnél is ha mindig ugyanakkor kapja az ennivalót akkor a nagydolog is mindig ugyanakkor lesz így könnyebben tudsz kalkulálni hogy mikor a legjobb a kutyusnak a lemenetel.

2013. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen volt sokáig, csak kevésbé volt feltűnő, mivel félig udvari kutya.


Annyira bevolt indulva mindig a sétára, hogy szerintem eszébe sem jutott, hogy pisilhetne/kakilhatna útközben. A kaki még mindig zötyögősen megy, pedig már 2 éves. Bár nálunk nem probléma, az udvarban akkor csinálja amikor akarja. Amúgy vicces párost alkotnak a másik kutyámmal, mert rá meg rittig akkor jön rá a kakilhatnék, amikor éppen megdícsérte valamelyik szomszéd utcában lakó néni... Hát mi a hála? Egy hatalmas adag csokicsúcs az előkertjébe (Y). A másik meg annyira oda van, hogy végre séta, hogy bajban lennénk, ha lakásban élnénk. :)

2013. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!