Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola, vagy tréner?

Kutyaiskola, vagy tréner?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék iskolába menni kutyámmal. Viszont az a gondom, hogy egy alapfokú tanfolyam anyagából két dolog kivételével mindent tudunk, azzal a kettővel viszont meggyűlik a bajunk. Ráadásul ezeket a dolgokat a tanfolyam csak érintőlegesen veszi, hiszen a vizsgakövetelményekben például benne sincs. És ugye elég drága dolog.


A másik lehetőség egy tréner megkeresése, aki egyénileg a mi problémáinkkal foglalkozik. Nyilván kevesebb óra kéne, de az óradíj drágább, így árban kb ugyan annyira jönnénk ki. Viszont cserébe tényleg a lényeget tanuljuk, azt amire nekünk szükségünk van és nem csak érintőlegesen vesszük.


Egy tegnapi kérdésemben valaki azt írta, hogy az alapozásra akkor is mindenképp szükség van, ezért szerinte mindenképp tanfolyam. De az úgy meg rengeteg idő és pénz lenne, mert ahhoz a két dologhoz amit mi meg akarunk tanulni, utána még a középfokú tanfolyamot is el kéne végezni.


Szóval az a dilemmám, hogy vajon egy egyéni képzés is lehet e olyan hatékony mint egy tanfolyam. A tanulás itt sem zárt kertben történne, hanem utcán, inger gazdag környezetben.


Nektek mi a véleményetek? Iskola vagy tréner?



2013. febr. 22. 12:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Én írtam már neked a tegnapi kérdésedhez is és továbbra is a tanfolyam mellett teszem le a voksom :)

Nagy vonalakban leírtam, h miért, más pedig teljes mértékben :)

Ha nem győzött meg, keresd fel a suli egyik kiképzőjét, kérdezd meg mi-hogy zajlik, mert ez tényleg összetettebb dolog és beszéld meg vele, hogy mit javasol!

2013. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De egy kutyasulis biztos azt mondja, hogy kutyasuli, szóval nem annyira mérvadó. :)


Értem a véleményedet, látom benne a logikát is. Csak jó lenne valaki olyan véleményét is hallani a témáról, aki esetleg már tanult trénerrel.

Mert ti ugye suliba jártatok, így nyilván kicsit elfogultak vagytok, ami tök normális. Kíváncsi lennék a másik oldalra is. :)

2013. febr. 22. 12:07
 3/22 anonim ***** válasza:

véleményem szerint egy JÓ tréner akivel maximálisan rá tudtok gyúrni az adott problémára. nyilván a többivel semmilyen problémád nincs ugyhogy nem hiszem hogy arra külön kellene kiadj mert az "alapozásra szükség van". az iskolában ha valakinek nem megy a matek akkor célirányosan matek tanárral gyúr rá az adott problémára hogy haladhasson tovább hiszen az alapok, minden más rendben van. és a magánórákon sem az összes tantárgyat vagy az egész évi tananyagot gyúrják át hanem célirányosan az adott problémát, egyenletet , matekot. (az egyik olyan mintha megbuktál volna és évet ismételsz, a másik pedig mint amikor rágyúrsz egy adott problémára hogy ne bukj meg, ne legyen rossz(abb) jegyed, stb illetve gond nélkül tovább mehess)


persze ezt csak abban az esetben ha az összes többi valóban kifogástalan és problémamentes ellenkező esetben valóban tanácsosabb az "évismétlés".

2013. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Rosszul emlékszel, én még nem jártam vele iskolába, várjuk, h kezdődjön a tanfolyam :)

Egyéni oktatáson vagyunk addig is!

2013. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ja, tényleg, te írtad, hogy nálatok még nem indult el az első tanfolyam, de már nagyon várod. :)


Az alapokkal valóban minden rendben van.

2013. febr. 22. 12:19
 6/22 anonim ***** válasza:
Mik amúgy a konkrét problémáid? Engedelmességi, szocializációs gondok, vagy...?
2013. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kutyaiskolás tapasztalatom, szóval csak laikus válasszal tudok szolgálni.

Szerintem szinte minden esetben jobban megéri egyéni képzést választani, hiszen személyre szabottan kaptok minden információt, a tréner jobban megismer téged is és a kutyádat is, kizárólag rátok koncentrál és megoldható, hogy csakis a problémás dolgokkal foglalkozzatok.

2013. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
klikkerel tanítsd-én itthon már a középfokút megtanítottam neki azzal és csak 10 hónapos
2013. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 sippara ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, én is az egyéni trénerre szavaznék. Az ára miatt régebben gondolkodtam rajta, hogy értelme lenne esetleg két-három másik kutyással összebeszélni és úgy hívni kiképzőt (nyilván magasabb az óránkénti ár, de több részre is oszlik), így a "suli hangulat" is megvan, mégis egyénibb a foglalkozás, mint egy tanfolyamon. Sajnos akkor nem találtam hozzá lelkes résztvevőket, úgyhogy nálunk befuccsolt az ötlet, de nálatok még bejöhet :)
2013. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos a kutyaiskolát választanék,mert lehet hogy otthon tud valamit egy kutya de közösségbe teljesen más. Meg látod a többi kutyát, tanítását, problémáit, gazdik tapasztalatát stb. tehát sokkal több lehetőség az információ szerzésre, barátkozásra. És ott is meg lehet beszélni egy normális oktatóval az egyedi igényeket.
2013. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!