Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta? Szerintetek?

Milyen fajta? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Milyen fajta kutyám legyen. Kistestűt szeretnék. (12 éves vagyok, a szüleiim beleegyeztek.) Nem vagyok túl sportos egyéniség, de napi kb. 1-1,5 vagy 2 órát tudnék vele sátálni. Tanítani tudnánk. Szóval olyan kutyát szeretné(n)k, aki: nem olyan nagy mozgásigényű, tartható lakásban, hagyható egyedül napi kb. 8 órára (de ez nagyon maximum), nem kell sokat foglalkozni a szőrével (heti 3-5 x fésülés), kedves, okos, tanítható, nem aggresszív, nem túl beteges fajta, játékos, az idegeneket jól fogadja tehát hagyja magát simogatni persze normálisan, és aranyos. :) Köszönöm szépen a válaszokat mindenkitől.:) 12/L

2013. febr. 22. 19:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tenyésztőt is tudnátok ajánlani? :) (és a tulajdonságai közül kihagytam, hogy ne ugasson feleslegesen.:) )
2013. febr. 22. 19:28
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem rögtön a cavalier king charles spániel ugrott be,illik rá a leírásod,nem is egy túltenyésztett fajta,igazi családi öleb.

Uszkárt mondtam még volna,de komoly szőrápolást igényel.

Amit még tudok ajánlani neked az a tibeti spániel.

És igen,csak kennelből vegyetek:)

2013. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy igényeid vannak,remélem nem csak addig kell a kutya még új. 1 óra séta nem elég egy kutyának azt felejtsd el, minimum 2óra.

Mennyi pénzetek van rá? Fajtatiszta kell? Menhelyen nem gondolkoztál még? Ha nem beteges kutyát akarsz, akkor tenyésztőtől vegyél, ne szaporítótól.

2013. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 2. válaszoló: van annyi pénzünk rá, hogy egy tenyésztőtől vegyünk kutyát. Nem fogom megunni, szeretni fogom.. Oké, akkor két óra. :)
2013. febr. 22. 19:48
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam a menhelyen de fajtatisztát szeretnék.:)
2013. febr. 22. 19:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a fajták megfelelőek lehetnek neked:

Bichonok(havanese, bolognese, máltai)

Cavalier king charles spániel

Csivava

Mopsz

Kínai meztelenkutya(van szőrös változata is)

Törpe uszkár

2013. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Francia buldog. Nagyon kis bohókás kutya, csendes, kis takaros, nincsen vele sok gond
2013. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem az angol bulldog ugrott be.

De a legtöbb bulldog a felsoroltaknak megfelel.Bár amiket felsoroltál,abból nagyon sok nevelés kérdése.Az hogy hogy fogja fogadni az idegeneket,csak rajtatok múlik,az is hogy ne legyen agresszív.Egy jó tenyésztő egészségügyi garanciát vállal a kutyájára,így valószínű nem beteges,viszont az árát is elkéri.

A spánielek hajlamosak szembetegségekre,illetve a szőrük picivel több ápolást igényel,ezért nem feltétlen javasolnám.

A 2 óra séta a minimum legyen,ne a maximum.A bulldogoknak talán elég 1,5 óra is.

Az angol bulldog kifejezetten lustálkodós típus(ez nem azt jelenti,hogy az összes angol bulldog lusta)

A tápra nagyon oda kell figyelni,konzultáljatok a tenyésztővel,hogy ő mivel etetett és mit javasol,illetve a szülőket is nagyon nézzétek meg.Ne döntsetek azonnal,nézzetek meg több kennelt.

Fontos,hogy a kutyák elhelyezése is szép tiszta környezetben legyen,a szülők is nyugodtan legyenek.Nézzétek meg,hogyan reagálnak rátok.


De a másik lehetőség valóban a menhely.Rengeteg kutyus van a menhelyen,akinek te lehetsz az utolsó remény.Gondoljátok ezt is át.És vannak fajtamentők is,ahol fajtatiszta kutyákat is találhatsz.Bár remélem tudod,hogy semmi különbség nincs egy fajtatiszta és egy keverék kutya között.Ugyanúgy fog szeretni mind a 2 :)

2013. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

WESTIE

Szerintem hozzád ez a kutya illene alegjobban.

A bulldogok aranyosak,de betegesek. A westie-vel lehet jatszani lakasbanis tarthato, mondjuk szerintem nincs olyan h szobakutya, tenyesztotol es allatorvoszol is hallottam mar h minden kutya kintre valo. Ezek a kiskutyak nagon aranyosak es jatekosak. Te azt irtad h kiszestut szeretnel, de szinte minden fajta, amit javasoltak közepes termetű, ez is. Lehet vele setalni is. De az h az idegenekkel baratsagos legyen csak rajtad es a neveleseden mulik, akarmilyen fajtat valasztasz. Nekem nem a westiek a kedvenc kutyaim, nekem nem ilyen ban, de hozzad ez illik :-)

Sok sikert! Irj h milyen kutyad lett! :-)

2013. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az angol bulldog jó lenne neked, kicsit lusta, aranyos, (de makacs) viszont a cihuahua meg ezek a kisebb kutyák nagyon agresszívak, főleg hogy a gazda nem tudja hogy kell nevelni, ugyanis egy ilyen kutyát NEM szabad ölbe venni állandóan mert nagy lesz a szája.
2013. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!