Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ha egy kutya...

Mit jelent ha egy kutya szűrve van?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül hol csinálják?
2013. febr. 22. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem azt, hogy megnézik van-e diszpláziája (csípő, könyök) kb. 1 éves kor felett csinálják csak meg, bár extrém esetben látható kölyök kutyáknál, kb. 10000 ft a röntgen, de szerintem ha nem sántikál a kutyád, és nem akarod kiállítási vinni, illetve tenyészteni vele, fölösleges.
2013. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Azt jelenti, hogy a fajtára jellemző örökletes betegségekre szűrik a kutyát. Akkor tenyészthető, ha mentes minden betegség alól. Állatorvosnál csinálják, de a fajtagondozó országtól is függ, mert pl a mini bull terriereknél van, hogy Angliába kell küldeni az eredményt, és ők értékelik ki.
2013. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztőtől van a kutya.Sokan azt mondják még így is szűrni szokták.Mire jó ha kiállításra úgy sem tudom vinni csak hobbi kutya ?

Vagy csak többen már nagyzolásból csináltatnak meg mindenfélét nem tk-s kutyákkal csak, hogy lássuk Ők ennyire gondos odafigyelő gazdik?

2013. febr. 22. 20:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Maximum arra jó, hogy leszűreted, hogy tudod mire számíthatsz. Tenyésztéshez szokták szűrni leginkább a kutyákat.
2013. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ez nem nagyzolás, a tenyésztésbe vételhez elengedhetetlen. és ha törzskönyves, ha keverék, akkor is gondos gazdi megcsináltatja, hogy biztos legyen benne, a kedvence egészséges.
2013. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Hobbi célra vásárolt kutyám van nekem is, saját magam megnyugtatására csináltattam dp szűrést.
2013. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Dp szűrés nélkül semmilyen sportot, normális mozgást nem szabad csinálni! Nem köti ki szabály ezt, de ha dp-s a kutyád és akármit dolgozol (akár már csak hobbi szinten is), akárhogy megerőlteted, tönkre fogod tenni a kutyát!
2013. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
egy komplett szűrés kb. 30 e ft. Ebben benne van a csipő, a sziv, és a szem.
2013. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
30.000ft?? Nem sok az egy kicsit? :S
2013. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha fontos a kutyája valakinek, akkor nem sok! Ha elüti egy autó a kutyádat és 100e az orvosi kezelés, gondolom számodra az is sok.
2013. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!