Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk hogy neki jó...

Mit csináljunk hogy neki jó legyen?

Figyelt kérdés
a napokban feltettem már a kérdést hogy a párom el akarja adni a biagle foxi keverék kutyáját. de azóta kiderült még pár dolog. az ok amiért eladja, mert nagy mozgásigényű kutya, és másfél szobás házban tartják, napi 4-5 sétával egybekötve. és ettől a kutya szenved, mert bezárva érzi magát, nincs hely neki mozogni, mert alszik és már futkozna is. a másik gond amiért eladják a szülei nem szeretik ha nem fekszik el a kutya, és ezért meg is szokták dorgálni, de könyörgöm ez egy kutya, még jó hogy ficánkol, játszik szaladgál. és ezért a kutya szomorú szokott lenni ha megdorgálják mert játszani akar velem és nem engedik mert hogy feküdjön el. ez a két ok amiért a kutyának jobb lenne máshol. mit kezdjünk ezzel a helyzettel? nem szeretném ha el lenne adva, nagyon imádom, 3 hónapos kan kutya.ha ezt a 2 okot sikerül megszüntetni akk nem kell eladni. segítsetek!!!:(
2013. febr. 23. 10:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Párod szülei igazi redneckek:D Mi az, hogy nem fekszik a kutya? Istenem, hát nem rohadt mindegy, hogy fekszik vagy szaladgál a kutya, most komolyan? Nem is egy nagytestű, hogy a szaladgálásával feldöntse őket. Valóban inkább keressetek neki normális gazdit, ilyen tahóknál csak további lelki sérüléseket szenved.
2013. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Párod nem tudja hogy egy kutyát nem pár napra veszünk ? Ha igazán szereted és gondoskodsz róla akár 15 évig is élhet . Na és minek fogad be ebet ha nem tudja neki biztosítani az alapvető szükségletei kielégítését . Ezért van ennyi kóbor állat mert a 21. században még nem beszélhetünk felelős állattartásról . De ha már a párod nem is a szülei gondolkozhattak volna mielőtt befogadnak egy kutyát ! Nem lábtörlőnek vesszük hanem hogy segítse ma munkánkat vagy hogy legyen egy megbízható társunk ! Viszont minden esetben a szeretetnek kölcsönösnek kéne lennie . Elképzelem mennyit lehetett a párodéknál ugyanis leghamarabb is 8 hetesen lehetne elhozni . Szép max. 4 hét . Biztos jót tesz az ebnek elszakad a családjától és ilyen fantasztikus helyre csöppen ahol nem engedik hogy a megszokott dolgait csinálja ( pl. játsszon ) . El bírom képzelni mi lehet ha bepisil . Szegény állat remélem nagyon hamar elkerül abból a közegből , mert ha most azért bántják mert játszik akkor felnőtt korában majd meg se mer mozdulni . Ez a kutyák ismerkedős időszaka most ismeri meg a környezetét : embereket , állatokat . Ilyen pocsék helyen biztosítva van neki hogy később féljen az emberektől ugyanis ember= ijesztő , bántő cucc ( őt nem szeretem) . Na és manapság díjnyertes családból származó kitűnő nevelésben részesült kutyákat nem lehet eladni , örüljön ha el tudja ajándékozni . Te se fogadd be mert nem tudnál többet biztosítani neki . A legjobb az lenne ha minél hamarabb szerető családba kerülne , egy életre .
2013. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Tegnap már sokan megírták: nem való nektek kutya, mihamarabb keressetek neki egy megfelelő gazdát. Hidd el jobb lesz neki máshol....
2013. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Remélem ezeket a párod is olvassa és kicsit észhez tér a családjával együtt ! Ha gyereke születne arra se készülne fel ? Másfél szobás lakásba a csecsemő a földön aludna és ha a gyerek sírna vagy játszani akarna a szülei megvernék ? De a kutyánál még nem is az van hogy - Jaj én fiút szerettem volna és most azért nem szeretem mert lány ( a normális családoknál naná hogy nincs ilyen ..) El lehet ugyanis dönteni hogy egy másfél szobás lakásba egy 100 kg bernáthegyit szeretnél vagy egy 2 kg yorkit . Ha egyszer közösen lesz kutyátok ajánlom olvassatok a befogadás előtt könyveket vagy ha az nem fekszik akkor nézzétek a Tv-ben a kutyás műsorokat . A csodálatos kutyadoki egyik részében Cesar kutyákat válogat magának és elmondja milyen szempontok alapját . De ha olvasnátok akkor ajánlom a Boldog a kutyám ! című könyvet ami azelőtt is jó mielőtt magadhoz vennél egy ebet mert meg tudod benne nézni hogy ezeket a pontokat tudod-e biztosítani számára , és megtalálhatod a hozzád és környezetedhez illő kutyust.
2013. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is keressetek gyorsan másik gazdit. Amíg ilyen kis kölyök, könnyebb is gazdit találni. Hirdesd a neten, meg falragaszon is, ha tudod. Ezzel teszel neki a legjobbat. Amúgy egy kutyának nem kell mindig feküdnie, és az se gond, ha néha lyukat ás szóval, attól, amiket leírtál, nem rossz kutya. Meg hát egy 3 hónapos kutyát persze, hogy naponta sokszor kell sétáltatni és sokat is kell vele foglalkozni.
2013. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
próbálunk mindenhogyan gazdit keresni neki, nekem mindegy kihez kerül, csak jó helye legyen, és boldog legyen. de sehol sem találunk, ráadásul a párom anyja ma kijelentette hogy este a kutya fog kapni tőle verést, mert őneki most olyanja van. el akarom adni de nem sikerül, és gyorsan szeretném, de hogyan adjam el???
2013. febr. 23. 20:20
 17/22 anonim ***** válasza:
Eladni??? Ki ad pénzt egy keverék kutyáért??? Millió számra vannak a menhelyeken, akinek kell nem fog venni. Ingyen keress neki gazdát sürgősen!
2013. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
átmenetileg meg el kéne hozni a kutyát, mert azok a szemetek a végén agyonütik!
2013. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
de ingyen nem akarják meghirdetni mert akk az oltások ára kárbaveszik, oltási áron akarják eladni ami 8000 ft. hiába mondtam én nekik h úgyse veszi meg senki
2013. febr. 23. 20:37
 20/22 anonim válasza:
Ha igazán szereted vedd meg te ! Utána ajándékozd el ! Vagy hívd ki az állatvédőket ...
2013. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!