Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudinak milyen nevet adnátok?

Mudinak milyen nevet adnátok?

Figyelt kérdés
Magyar nevet szeretnék, de olyat, ami illik egy kutyához... pl. a Noémit nehezen képzelném el egy háziállathoz:D a nemet nem szabom meg, kan/szuka neveket is szeretnék. Egy kan kutyushoz mondjuk nekem nagyon tetszik a Hunor :D Szerintetek? Ötleteket pls! :)

2013. febr. 23. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar magyar a kutya akkor tuti valami jo Betyarosat :)
2013. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hunor nekem is nagyon tetszik!De lehetne akár: Cifra,Róna,Betyár,Bátor,Vitéz,Nimród,Tisza,Éber,Murok,Puszta,Szikra,Csipke,Szittya,Tücsök,Boglya,Koma,Legény,Vezér...Pár hete összegyűjtöttem a nekem tetsző magyar kutyaneveket(bár én kuvaszos vagyok:))onnan merítgetek most neked ötleteket:)
2013. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nehezen tudom elképzelni a Hunor nevet, de lehet, hogy mert van erdélyi ismerősöm, aki hunor, szóval emberhez társítom. Olyan adnék, ami illik a személyiségéhez, külsejéhez. Pl. zoknit lop, akkor Zokni, imád inni, akkor Lefety vagy ilyesmik:)
2013. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csúzli.
2013. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a különböző gyümölcsnevek illenének egy mudire: Szeder, Eper, Málna, ilyesmik.
2013. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is feltettem ilyen kérdést, akkor csak a színére összpontosítva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2244025-szurk..


De végül teljesen más neve lett, olyan, ami illik a bohóc viselkedéséhez. De itt például vannak jó, magyar kutyához illő nevek:

[link]


De legjobban teszed, ha az elhozása után nem adsz neki azonnal nevet, hanem várnál vele kicsit. Tuti ,hogy be fog ugrani valami olyan szó, ami jól kifejezi az egyéniségét, lényét :)

De az is jó ötlet, ha megnézed a törzskönyvi nevét (mert remélhetőleg egy ilyen kihalás szélén álló fajtát nem akarsz venni szaporítótól, pláne, hogy törzskönyvvel, oltva, féregtelenítve is nagyon olcsók), sok esetben már az is simán használható hívónévként, vagy abból ki tudsz logikázni egy ráillő becenevet.

2013. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a jó pont :) És mi lett a kutyusod neve utolsó? :)
2013. febr. 24. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ott van a kérdésem végén :) A hamvas, ami egy eleven, őrült, rendetlen, de nagyon okos, viszont színéből adódóan sokak szemében szálka szuka, a Tüske nevet kapta. A valamivel nyugodtabb, tipikus kis szépség, aranyos szemű, szerényebb, fekete nővére Csipke lett. A nevek pedig még jelzik is valahol a rokonságot, mintha csipkebokorról fakadtak volna, pedig csak úgy jött mindkettő, később gondoltunk bele ebbe :)
2013. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!