Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mjt tegyek? Nem lehet velea...

Mjt tegyek? Nem lehet velea rendesen sétálni.

Figyelt kérdés

A kutyámmal nem lehet rendesen sétálni. Ahogy kilépünk a kapun, egyből el kezdi ráncigálni magát. Annyira huzza a porázt hogy már majdnem megfullad. Ha visszarángatom magamhoz nem használ utàna megint ugy megy mint az őrült. Ha mondom neki hogy lábhoz és huzom magam mellè nem hasznàl. Pontosan azt csinálja hogy teljesen meg van feszűlve a poráz és lassan fut de nagyon gyorsan akar menni csak ugye a poráz nem engedi. Aztán elkezd lihegni krákogni hogy kkkkkhhhhhhkkkrrrrr és egész uton ez a lihegés megy mwg hogy huzza a porázt. Egyedül ugy hajlandó menni ha érzi azt hogy nem feszűl a poráz vagy szabadon. Ha szabadon van minden oké mert előrefut, szolunk neki bevár minket.

De hát a foxik már csak ilyenek.

Mit lehetne tenni?



2013. febr. 24. 08:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Pórázszabály. Ahogy előre megy hirtelen sarkon fordulsz és húzod magad után ha megint eléd megy megint fordulsz és ez nem egy két alkalomra vonatkozik hanem minden sétára. Először ne is úgy indulj el hogy van cél hanem csak kimentek mert nem tudjátok megközelíteni sem és csak bosszús leszel vagy ráhagyod had húzzon. Én lobogtam a kutyám után a gyerekkel együtt mert őt is fogtam a másik kezemmel. Már egész jól tudunk sétálni csak kicsit megy előrébb de nem húz már. Amikor ezt elkezdtük két sarkra mentünk sétára annyiszor fordultunk ide oda. De első ahogy a kapun kimegyünk fa és "mehetsz pisilni" aztán haladunk.
2013. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Már rengetegszer rácsaptam a hátsójára de nem használ. Nevelhetetlen. Pedig már 6 éves de olyan mint egy 1 éves kis kölyök. Sose fárad el. Mostanában jezd egy kicsit okosabb lenni a sétánál. Egyedül nincs vele baj, de ha a másik kutyámmal viszem akkor neki kell lennie a vezérnek.
2013. márc. 11. 22:33
 13/28 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen ha kiviszem a másik kutyámmal egyből ő a főnök
2013. márc. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

pl: megneveled . vagy így ,vagy úgy ,de sétáljon rendesen a te elvárásaid szerint . pöröghetsz-foroghatsz, meg-meg állhatsz, jutalom falat és a többi . szerintem to@ik rá a kutyád .

persze nyugodt kutyával megyünk sétálni,stb ,ez be is jön, egy idősebb megneveltebb kutyánál . de itt nem .

javaslom ne sétával kezdj . futással ,bicajjal, rollerral, bármivel, amivel levezeted az energiáit, és ezek után kezdődik a séta . persze , nem a futás a lényeg,hanem hogy irányítsd a kutyát, amikor rájössz ,hogy ő irányít téged ( pl : most !)akkor talán rájössz arra is ,hogy nem a különböző sétáltatási technikák ,meg a pórázfegyelem ami számít !

az irányítás számat,és nem vagy képes átvenni tőle , ha ideges és feszül benne az energia ,pláne nem leszel képes rá :) szóval ,marad a nyugodt ,megfontolt nevelés .

odacsapsz, vagy szöges nyakörv,esetleg forgolódom séta közben,vagy halti, stb,stb,stb . mit sem ér ,ha ő irányít .

2013. márc. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 MrHard ***** válasza:
0%
Rakjál rá szöges fojtó-nyakörvet! Most lehet, hogy sokan nyavalyogni fognak, hogy az kínzás, de hidd el, a világ egyik legjobb találmánya! Megoldódik az összes problémád, amit eddig a sétáltatás során tapasztaltál (húzás, rángatás, fulladás stb...)!
2013. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
...láttam már szögessel szánkót húzó kutyát gyerekként...
2013. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 MrHard ***** válasza:
lehet, de nem az a jellemző! Az én kutyám nem igazán erőlteti a húzást a szögessel és még jó pár ismerősömnek bejött a dolog, úgyhogy merem ajánlani :D
2013. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha a szögest leveszed és sima nyakörvet raksz rá, akkor sem húz??? Mert ha igen, akkor csak tüneti kezelés a szöges! NEVELNI kell, nem egy eszközre bízni, hogy ne húzzon :)
2013. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 MrHard ***** válasza:

Természetesen nevelni kell és akkor nem lesz gond akkor sem, ha leveszed róla! Nem is firtattam azt, hogy kell-e nevelni, vagy nem, de a szöges-nyakörv egy jó kis segédeszköz arra, hogy a nevelés gyorsabb és hatásosabb legyen :D Amúgy meg miért ne maradhatna rajta a szöges? Nem néz az ki bénán, hogy le kelljen cserélni másra :D

Sok olyan kutyus van, amivel egyszerűen nem tudsz mit tenni, legalábbis már nem... Te biztos a szerencsések közé tartozol, ezt becsüld meg :D

2013. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

A szöges állandó viseletre az én szememben elítélendő, annyi szent. Kitartóan egy fojtóval is meg lehet oldani ilyen problémákat.

Szögest a sportkutyázásban tudom elfogadni PONTOSÍTÁSRA, nem tanításra

2013. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!