Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztasági gondok?

Szobatisztasági gondok?

Figyelt kérdés

Tegnap a 6 hónapos kutyám elkezdett FOLYAMATOSAN bevizelni, aki egyépként tökéletesen szobatiszta volt, naponta 6x vittük le sétálni. Ráadásul ezt úgy kezdte el hogy ha fel akar jönni az ágyra és mi nem engedjük válaszként bevizel. SOHA nem engedtük fel. Nem hiszitek el, de ez a művelet éjjel már fél óránként volt 3 alkalommal eljátszva. Du kezdte el , és úgy hogy rendszeresen a szokott időpontokba levittük ahol el is végezte a dolgát. Ma reggel arra ébredtem hogy a képemben van a feje és szintén fel akart jönni, amint elküldtem már el sem ment egy pár lépést ahogy tegnap csinálta hanem szabályosan ott helyben végezte el. Holott még a megszokott időponttól is két órával korábban voltunk nem beszélve hogy egész éjjel már jócskán ürített.


Tudom hogy valami a falkavezérségben hibádzik, de ebben semmit nem csinálok vagy kezdtem el csinálni másképp. A kutyával is mindig foglalkozva volt. Tehát ha ez lenne a válasz az azt jelentené hogy a nap 24 órájából minden egyes másodpercet töltsek vele ami azért szerintem még a legnagyobb jóindulattal is túlzás lenne.


Véleményem szerint ott is hibázhattam hogy a "baleset" ellenére is mindig azonnal kivittem a szokásos időkön felül. Mert tegnap késő délutántól késő éjjelig már azon kaptam magam hogy fél óránként , óránként szaladgálok le vele. Normálisan sétáltunk is, pórázas és szabadon is, tehát még az sem mondható hogy így próbál kikerülni a szabadba mert esetleg szenvedne attól hogy én csak bezárva tartanám.


Ti mit tennétek, hogyan oldanátok ezt meg?



2013. febr. 24. 08:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
Lehet az oka betegség is felfázás vagy ilyesmi szerintem bár lehet hogy hülyeség. de mikor rajtakapod hogy pisil fogd meg és rakd őt ki hogy ott csinálja 2x 3x ezt megcsinálod akkor már megint visszarögződik a régi kerékvágásba :)
2013. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Új fejlemény. Most voltam lent vele, ez a szokott időpontok egyike. A bejárati ajtón előrefurakodott holott szintén nem ez a rendszer. Mikor egy finom pórázhúzással ezt szerettem volna megakadályozni az eredmény az lett hogy amint az ajtó elé ért megköszönte nekem bepisiléssel. Rántottam egyet a pórázon abbahagyta, mikor leértünk minden dolgát elvégezte szokás szerint én meg is dicsértem szintén szokás szerint.


Azért nem hiszem hogy felfázás lenne, mert tökéletesen vissza tudja tartani és mint akaratának érvényesítése képp használja fel ezt ellenem. Ha az ágyra nem engedjük fel illetve most hogy ő akart kilépni előbb az ajtón. Ha bármi olyasmit nem engedek ami a nagykönyvben meg van írva és egyépként eddig sem volt, akkor vizel válaszképp. Fogalmam sincsen mit csináljak másképp, hiszen amit változtathatnék azzal a kutyát helyezem magam elé. Viszont a szokott rendszer ellen meg úgy látszik lázad és nem fogadja el.

2013. febr. 24. 09:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha csak akkor pisil be mikor valamit nem engedtek neki, és ő erre válaszképpen bepisil...de ha tényleg csak ekkor, akkor nem biztos hogy felfázás. Inkább hiszti, nem kap meg valamit akkor bepisil. Egy időben olyan 5-6 hónapos kora tájékán nekünk is elkezdte ezt, de akkor nálunk akkor csinálta ha rászóltam hogy rosszat csinált, és akkor fogta és bepisilt. Pedig sosem volt bántva, hogy esetleg félt volna. Tudtam hogy azért van mert valamit nem engedek neki. Oké..akkor ilyenkor bünti. Mivel ő ilyen örökmozgó, neki az a büntetése ilyen esetekben hogy egy helyben kell ülnie. Ilyenkor se szidás, semmi csak leültettem a sarokba, és ott kellett ülni, nem mozdult el onnan, hisztizett, de akkor sem. Volt hogy 2-3 órán keresztül hisztizett. Mikor kellőképpen láttam hogy oké, lenyugodott akkor eljöhetett onnan. Őt csak ezzel tudtam úgy mondd megfogni. Egy párszor eljátszotta, egy párszor bünti, és lám... már nem is csinál ilyet. Más fajta rosszaságnál más büntit kap. Lehet nem ez a legmegfelelőbb, de rá ezzel tudtam hatni.
2013. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pontosan! Amikor tiltjuk akkor pisil be. Az a baj hogy tegnap a sokadik pisi után pont ezt megcsináltam, beültettem a sarokba ahonnan nem mehetett el, miután feloldottam őt az első dolga azonnal az volt hogy megint pisilt. Komolyan mondom kristálytisztán egyértelműen fegyelmezésekkor műveli ezt, tehát egyértelműen nem betegség áll a dolog hátterében. Főleg ha még azon is elgondolkodom hogy semmi olyan körülmény nem volt neki adott hogy felfázhatott is volna.
2013. febr. 24. 10:40
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Találjatok ki valami számára megfelelő büntit. Mikor nálunk csinálta ezt, mivel panelban lakunk, az első az volt hogy ilyenkor rögtön szaladtam le vele. de hát már fent kipisilte magát, lent már semmit nem csinált. Ennek így nem volt értelme. Jó..akkor bünti. Mivel azzal hogy kizárom őt, nem szólok hozzá, nem játszom vele, elfordulok tőle..stb, ezzel nem értem el semmit nála. Ezek előtt is azzal volt büntetve hogy egy helyben kellett maradnia. Mivel ő tényleg olyan mint egy rugó, tudtam hogy ez tényleg büntetés. Kis galibáért, kevesebb idő, de bepisilés ez nem volt elég, tehát volt hogy 2-3órán keresztül ott maradt. Próbálkozott hogy kijön a sarokból de elég volt ránézni és vissza is húzta a mancsait. Nálunk ez vált be. A kanapéra mi felengedjük, tehát itt lehet. De volt hogy spontán felugrott, rápisilt, és elszaladt. Ilyenkor kanapé megvonás. Nem jöhetett fel nagyon sokáig..napokig. Azóta nem csinál ilyet. Találjatok ki neki valami rászabott büntit, amivel meg tudjátok fogni. Csak hogy tudja, hogy hisztivel nem ér el semmit, mert csak büntetést kap.
2013. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Neki az egyhelyben maradás nem okoz gondot mert ő nem az a rugó fajta :) Mi most pont a figyelem megvonáson gondolkodunk illetve alkalmazzuk, nagyon szenved de úgy látszik hatásos mert nem történt baleset, ami az eddigiekhez képest valóságos csoda, csak kérdés hogy vajon meddig tartson az ilyesmi? Mondjuk ha a következő lemenetelig nem történik baleset akkor már feloldhatjuk az ilyesmiből? Vagy legyen egész napos? Tehát függetlenül attól hogy jól viselkedett ne adjuk könnyen be a derekunkat?
2013. febr. 24. 11:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Mivel azért nem egyszeri baleset, jobb ha nyomatékosítva van benne. Szerintem egy napig minimum lehet. Ha nem használ, akkor tovább. De ugye ilyenkor, nem kell rá figyelni, el kell fordulni ha oda megy, mintha ott sem lenne. Séta is egy szó nélkül zajlik. A mérték tehát a rosszaság fokától függjön. Nálunk is kis rosszaságért, nem kiabálás, semmi, hanem kis bünti. Nagy rosszaságért nagy bünti. Szerencsére már hetek óta nem volt büntetésben, mert semmi olyat nem tett, amivel kiérdemelte volna. :)
2013. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségedet :) Szóval ha ez egy napos az nem árthat a kutyának mondjuk lelkileg vagy ilyesmi?

Most voltunk megint lent, megint előre akart furakodni amit nem engedtem amire megint az volt a válasz hogy elkezdett az ajtóba pisilni. Pórázrántás, abbahagyta majd lent folytatta ahol kell. Visszafele 3x játszotta el velem hogy megtorpant és nem akart továbbmenni, természetesen sikertelenül, mert rá se néztem mentem előre és vontattam két lépésnyit magam után mire elindult. Amíg ezek tartanak addig büntessük így? Ha két napig akkor két napig, ha egy hétig akkor egy hétig?

2013. febr. 24. 12:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy egy látogatást talán megérne a dokinál. Nem vagyok doki, de nehogy valami gyulladás legyen a dolog mögött, ami miatt kevésbé bírja visszatartani a vizeletét.
2013. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A pisilésnél igen. Ott akár kitarthat egy hétig is a dolog. Össze fogja kapcsolni majd hogy ha hisztizik akkor ő húzza a rövidebbet. Ha már egy nap után használ a dolog, akkor fel lehet oldani, de amint megint hiszti és pisi akkor újra. Egyébként ha rosszat csinál, akkor se úgy szólj rá hogy oda trappolsz, és szidás, szimplán halál nyugodtan oda mész, és tiltás. A pórázon sétáltatás más téma. Erről sok mindent olvashatsz sok helyen. De ilyenkor ne foglalkozz hogy meg áll, menj tovább. El fog indulni ahogy írtad.

Az ajtón jövés menés nálunk úgy néz ki, hogy leül, vagy leültetem, kimegyek vagy ha párommal megyünk akkor kimegyünk az ajtón , és ő csak utánunk jön. Befelé menet szintúgy. Ez azóta van így mióta a falkavezérség kialakult, mert míg kicsi volt nem volt probléma, utánunk jött ki, ahogy idősödött úgy gondolta hogy ő a főnök. Onnantól kicsit erősebben lett szabályozva, és lejátszva vele hogy ki a főnök. Onnantól fogva mi megyünk ki és be először. Sőt ha nem hívom hogy jöjjön be, akkor addig kint áll az ajtó előtt.

De az előzőnek igaza van, állatorvoshoz beugorhattok, hogy nézze meg a kutyát, és elmondod neki is hogy mi a helyzet. :)

2013. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!