Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztasági gondok?

Szobatisztasági gondok?

Figyelt kérdés

Tegnap a 6 hónapos kutyám elkezdett FOLYAMATOSAN bevizelni, aki egyépként tökéletesen szobatiszta volt, naponta 6x vittük le sétálni. Ráadásul ezt úgy kezdte el hogy ha fel akar jönni az ágyra és mi nem engedjük válaszként bevizel. SOHA nem engedtük fel. Nem hiszitek el, de ez a művelet éjjel már fél óránként volt 3 alkalommal eljátszva. Du kezdte el , és úgy hogy rendszeresen a szokott időpontokba levittük ahol el is végezte a dolgát. Ma reggel arra ébredtem hogy a képemben van a feje és szintén fel akart jönni, amint elküldtem már el sem ment egy pár lépést ahogy tegnap csinálta hanem szabályosan ott helyben végezte el. Holott még a megszokott időponttól is két órával korábban voltunk nem beszélve hogy egész éjjel már jócskán ürített.


Tudom hogy valami a falkavezérségben hibádzik, de ebben semmit nem csinálok vagy kezdtem el csinálni másképp. A kutyával is mindig foglalkozva volt. Tehát ha ez lenne a válasz az azt jelentené hogy a nap 24 órájából minden egyes másodpercet töltsek vele ami azért szerintem még a legnagyobb jóindulattal is túlzás lenne.


Véleményem szerint ott is hibázhattam hogy a "baleset" ellenére is mindig azonnal kivittem a szokásos időkön felül. Mert tegnap késő délutántól késő éjjelig már azon kaptam magam hogy fél óránként , óránként szaladgálok le vele. Normálisan sétáltunk is, pórázas és szabadon is, tehát még az sem mondható hogy így próbál kikerülni a szabadba mert esetleg szenvedne attól hogy én csak bezárva tartanám.


Ti mit tennétek, hogyan oldanátok ezt meg?



2013. febr. 24. 08:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lelkileg nem hiszem hogy megrázná, mert tudja hogy bűnös, és mikor nálunk van büntit akkor ugyanúgy nem szólunk hozzá. Mikor feloldjuk akkor viszont oda jön mondhatni bocsánatot kér, megnyalja a kezem, és olyankor iszonyat jó kutya tud lenni. :)
2013. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De ha nem tudja visszatartani a vizeletét akkor miért van az hogy két séta között nem vizelt be a szobába, mostmár hogy levegőnek nézzük míg az ajtónál furakodás miatt fegyelmezem és rögtön csurgat, plusz pórázrántásnál azonnal abbahagyta és míg le nem értünk csodálatosan visszatartotta. Sőt a szobától az ajtóig hosszú folyosónk van ott is elkezdődhetett volna ha nem tudja visszatartani, nem? De nem, akkor amikor fegyelmezem. Halál Pontosan akkor. Az ágyra is amint ki mertem ejteni a számon hogy nem jöhet fel már csurgatott is. Most ezt úgy oldottuk meg hogy rá sem nézünk amikor próbálkozik és a laptoppal akadályozzuk meg hogy feljöjjön.


Félreértés ne essék én nagyon szívesen elviszem dokihoz, sem az idő, sem a pénz nem lényeg, de minek vigyem ha valószínű hogy nem is egészségügyi probléma áll a dolog hátterében, hanem "lázadás" ha úgy tetszik, és erre szeretnék megoldást keresni amit a dokinál azon kívül hogy nincs baja, nem fogok megtaláni.

2013. febr. 24. 13:06
 13/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, de főleg a 84%-osnak. Délután már nagyon szépen viselkedett, úgyhogy mostanra fokozatosan visszatértünk a régi kerékvágásba. Most olyan mint a kisangyal. :) Sikerült megtalálnunk nekünk is a gyengepontját, úgyhogy így elsőre nem akartuk hosszú ideig húzni ezt :D
2013. febr. 24. 18:06
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy megoldódni látszik a problémátok! :)


A dokit csak azért írtam, mert én ilyen vagyok, szeretek minden lehetséges okot kizárni. Az inkontinenciát okozhatja szervi baj is (fertőzés, gyulladás). 20 év alatt több kutyám volt, és még nem találkoztam ilyen esettel, hogy egyik pillanatról a másikra ilyeneket produkáljon a kutya. Még csak nem is hallottam. De természetesen nem vagyok én mindentudós, mint a mellékelt ábra is mutatja.:)


Szóval csak ezért tanácsoltam a dokit, saját tapasztalatom alapján én tettem volna egy kört nála, ahol megállapítja, hogy nem szervi eredetű, majd ezután valószínűleg ugyanígy jártam volna el, mint Te. Mondjuk, én szerencsés vagyok, mert régi kliensként a dokim nem kér pénzt a vizsgálatokért, csak a kezelésért.


Száz szónak is egy a vége: örülök, hogy találtatok megoldást, és további sok sikert kívánok!:)

2013. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :)

Örülök hogy használt. Arra majd figyeljetek hogy ivarérettség felé, lehet elkezdi feszegetni a határait. Ilyenkor erősebb kézzel kell fogni, mert utána nehezebb lesz.

2013. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!