Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan Tacskó ivartalanítása?

Kan Tacskó ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Néhány kérdésem lenne az ivartalanítással kapcsolatban, inkább tapasztalatok...

A Tacskónk 2,5 éves, és ivartalaníttatni szeretnénk, mert amikor tüzel a Kaunk előjönnek az ösztönök. Mindig ugatja Lollyt, amikor nem fér hozzá a hátához, mert ott szokott aktív lenni a drágám.:S Arra lennék kíváncsi, hogy az ivartalanítás után is megmaradhat ez a szokása? Sajnos nagyon ugatja, ha nem úgy fekszik a nagy, hogy neki jó legyen. Na és persze vékony hangon vinnyog, nem is igazán ugat. És amúgy sem vagyunk jóba a szomszédokkal a Kau miatt. Nem akarunk még egy konfliktus helyzetet, támadási felületet a részükről. Mert ebben a Tacsi vinnyogásban igazuk is lenne, mert minket is nagyon zavar, na meg megértem, hogy náluk 3 gyerek van...

Szóval a fő kérdés: ugye ivartalanítás után nem fog már így viselkedni????

Köszönöm mindenkinek a válaszokat előre is!



2013. febr. 24. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem amit leírtál, de az ivartalanítás megszüntet minden nemi indíttatású viselkedést. Szóval nem fog vinnyogni a kan kutyátok ha tüzelő szukát érez.
2013. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha kicsit zavaros voltam, köszi a választ, erre irányult a kérdésem, mert valahol olvastam, h nem biztos, h abbahagyja az ilyen viselkedést, amit azért nem értettem, mert ha megszűnik a kiváltó hormon, akkor miért is csinálná?

Megy a zöld kéz.:)

2013. febr. 24. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Enyhül a dolog, de nem biztos, hogy teljesen megszűnik. Erre szokták azt mondani, h csak a golyóit veszíti el, nem agymosáson megy át.

Nekem ivaralanított kan kutyám van, 1x találkoztunk eddig tüzelő szukával. Finoman szólva nem hagyta hidegen a kutyámat...


Az ivartalanítás jó dolog, eü szempontból is javaslom, de nem biztos, hogy minden ezzel járó szokásával felhagy a kutyád. Az igazi az lenne, ha a kau is ivartalaníttatva lenne!

2013. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is a választ! :)

Ettől félek én is, hogy nem hagyja rá, de hátha... Egészségileg pedig persze, h jó lesz neki.:)

Mi is abban agyaltunk, h majd a Kaut is ivartalaníttatni kellene, de úgy gondoltam, hogy mivel majd most végzek az egyetemen, akkor majd azt én állom neki, gondolom nem lesz olcsó mulatság, dehát értük mindent.:)

2013. febr. 24. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Oks :)

Tavasszal és ősszel szoktak lenni ivaralanítási akciók is :)

Érdemes figyelni őket!

A kau mennyi idős?

2013. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A Kau 5 éves, de eddig nem volt érte megveszve, csak az augusztusi tüzelésénél.

Figyelem az akciókat, csak sajna kis városban lakom, de mindent megoldani csak akarat kérdése.:)

Köszönöm a segítséget!

2013. febr. 24. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Oks :)

Viszont én a helyetekben akkor a kaut ivartalaníttatnám először és később a tacsit!

2013. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kan tacsi és a szuka kau nászából azért különleges kutyák születtek volna :) de csak tréfából írom :)
2013. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Ne festd az ördögöt a falra.:D Mondjuk így, h szent meggyőződése, h a feje a megfelelő irány nem lesz gond.:)

Ma elmegyek a dokinkhoz, aztán a Tacsikát beíratom a jövő hétre, meg megérdeklődöm a nagy árát is, aztán remélem, h belemegy a részletfizetésbe, vagy összerakom 3 hónapban a pénzt, spórolok, ahol csak lehet, és még mindenképp az augusztusi tüzelés előtt megcsináltatom.:)

2013. febr. 25. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!