Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatáskor nem is én...

Kutyasétáltatáskor nem is én sétáltatom a kutyáimat, hanem ők engem! Hogy tudnám megtanítani nekik, hogy nyugodtan sétáljanak mellettem?

Figyelt kérdés

Nem sűrűn sétáltatom a kutyáimat, mert nagy udvarunk van, és ott rengeteget szaladgálnak. De amikor elviszem őket, akkor ők húzznak engem :S


Saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi!


17/L


2009. szept. 9. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az elég nagy probléma, mert egyértelműen azt jelenti nem te vagy a falkavezér.
2009. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sétáltatáskor nem is, viszont máskor igen. Nem tudom miért.
2009. szept. 9. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden kutyának szüksége van a sétára! Azért húznak egyrészt mert érdekes dolgokat látnak! A szaladgálás az udvarban nem elég! A séta nekik olyan mint nekünk a buli, a társaság meg az olvasás, ilyesmik...

Másrészről pedig nem lehet szilárdt a helyzeted. Meg kell tudniuk, hogy te vagy a főnök. Te mész ki előbb, engedély nélkül nincs evés, kaját elveheted tőlük, meg kell nevelni őket. És meg kell nekik tanítani a helyes pórázon sétát. A kertben. És utána majd kint. Ja és külön-külön. Minden kutya más bánásmódot igényel. A többiek majd biztos ajánlanak könyveket is. A sétáhot vékony bőrpóráz és egy bőrnyakörv a legoptimálisabb. Flexi, hám semmire nem jó, csak húzni tanítja őket. Esetleg fójtó, de az csak végső esetben. Külön-külön foglalkozz velük!

2009. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Vidd őket sétálni minden nap! Előtte mozgasd le őket a kertben. És iktass be egy kis nevelést is. Egyátalán nem számít, hogy kertben vannak, szükségük van erre.
2009. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kikérem magamnak, nekem a hám bevált, mióta megvan azóta én irányítok sétáltatás alatt és nem is tud húzni
2009. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen? Akkor szerinted miért van a szánhúzoknak hámja? Hogy jobbasn tudjanak húzni, ne zavarja a nyakukat! :) Az lehet hogy visszarántani könnyebb vele. De az nem megnevelés. A megnevelés az amikor magától szépen megy.
2009. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem az ezsöközk a lényeg... Akkor vagy sikeres, ha minden hám, póráz, klikker, labda nélkül szótfogad a kutyád.
2009. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, külön viszem őket, mert az egyik nagyon féltékeny a másikra. Ha a (így írom)féltékeny kutya azt látja h simogatom a másikat, akkor rögtön odajön és a másik elmegy :S egyszerűen nem tudom megnevelni h ne legyen féltékeny :S és van, hogy összeverekednek.

Szóval külön külön sétáltatom őket! :)

2009. szept. 9. 20:37
 9/11 anonim ***** válasza:

20:35-nél a pont =)

mellesleg, nem akarom megfojtani a kutyámat..., és jobb neki a hám, és így sokkal jobban megy, nem húz egyáltalán, de aztán lehet hogy csak nekem van ilyen különleges kutyám :)

2009. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha félrékeny akkor az azt jelenti, hogy ő van följebb a rangsorban. Mindig vele foglalkozz többet! Mennyi idősek és fiúk vagy lányok? Hagyd hogy elintézzék a sorrendet, és mindig a dominánsabb legyen az első. Sétálni együtt vidd őket, de külön neveld. Esetleg ivartanítás.

Amúgy ha a kutya meg van nevelve akkor nem kell megfojtani mert nem húz. Szóval akkor csal van tussolva a probláma a hámmal és nem megoldva.

2009. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!